Kétgólos hátrányból fordított a Haladás
2024.01.18 | 10:30

Klasszikus rangadónak adott otthont a Haladás Sportcsarnok: a címvédő, éllovas, már biztosan alapszakaszgyőztes háromszoros bajnok HVSE fogadta a trónkövetelő, a tabella második helyén álló, négyszeres bajnok Berettyóújfalut! Mindkét játékoskeret tele van válogatottakkal – és a két élgárda rengeteg nagy csatát vívott egymással az elmúlt években.

Haladás VSE–MVFC Berettyóújfalu 3-2 (0-1).
Haladás Csarnok, Szombathely
Vezette: Muhari - Juhász - Mákos

HVSE: Alasztics – Kovács M., Hajmási, Dróth, Vas.
Csere: Homlok, Luiggi, Knizs, Henrique, Sipos, Kiss P., Körmendy, Vatamaniuc-Bartha, Rutai.
Edző: Felipe Conde Ferraz.

Brettyóújfalu: Sándor – Matheu, Rábl, Nagy K, Rafael.
Csere: Mezei, Korcsmáros, Nagy I., Erdei, Iszák, Magyari, Nagy D., Daróczi.
Edző: Trencsényi János.

Gólszerzők: Sipos (15.), Vas (30.), Dróth (33.), ill. Nagy D. (7.), Nagy K. (21.).

Nagy lendülettel kezdtek a felek – mindkét gárda letámadással próbálta zavarba hozni ellenfelét. Ennek megfelelően inkább mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, kevés igazán nagy helyzet alakult ki. A vendég szerzett vezetést, egy látványos sarkazós góllal Nagy Dániel révén (0-1). Magasan letámadott, keményen játszott, labdaszerzések után veszélyes kontrákat vezetett a Berettyó – nehéz perceket élt át a Haladás. De aztán lassan átvette az irányítást, beszorította ellenfelét. Igaz, a vendég jól, szervezetten védekezett. Szűk két perccel a félidő vége előtt Vas lökete a kapufán csattat. Kimaradt hazai helyzetekkel ért véget az első játékrész. A vendég sérülés miatt közben elvesztette brazil légiósát, Matheust.

Fordulás után rögtön növelte előnyét a Berettyóújfalu: labdaszerzés, kontra után a volt szombathelyi játékos, Nagy Kevin talál kapuba (0-2). Sőt, a folytatásban a vendég gyakran játszott vészkapussal – hogy minél többet birtokolja a labdát. Dróth is a kapufát trafálta telibe. Keményedett a csata, kellemetlen ellenfélnek bizonyult a Berettyó. Vatamaniuc-Barth löketét még védte Sándor, ám a kipattanóra érkezett Sipos, közelről a kapuba passzolt (1-2). És fokozta a nyomást, a tempót a HVSE. Vas egyenlített a Haladásnak: távoli, megpattanó lökete kötött ki a kapuban (2-2)! Ekkor már egyértelműen a zöld-fehér gárda irányította a meccset. Hajmási ziccerpasszát Dróth váltotta gólra közelről (3-2) – fordított a bajnok! Az utolsó bő öt percet megpróbálta ismét vészkapussal megnyomni a Berettyó. De a Haladás jól küzdött, jól védekezett, nem engedte igazán komoly helyzetbe kerülni ellenfelét – igaz, az utolsó pillanatban Alasztics védett egy nagyot. Második félidei teljesítményével felőrölte ellenfelét a HVSE.

Forrás: vaol.hu