Két kiállítás és két gól az utolsó percben
2016.11.13 | 15:03
Két kiállítás és két gól az utolsó percben Csak a győzelemnek örülhettek a Mezei-Vill szurkolók Valószínűleg a Győr elleni ragyogó győzelemnek és az előzetesen vártnál eddig lényegesen eredményesebb szereplés miatt a szokásosnál többen voltak kíváncsiak a Mezei-Vill pénteki mérkőzésére. Ha hozzávesszük, hogy a lelátón a megszokott hazai zenészek mellett néhány igen lelkes és hangos Fradi szurkoló is helyet foglalt, azt mondhatjuk, hogy tényleg minden adva volt egy jó meccshez. Sajnos, amit a pályán láthattunk, az a jótól elég messze állt… Az első húsz percben nem sok említésre méltó dolog esett. Meddő hazai fölény, rossz megoldások, két-három kimaradt helyzetecske, érintetlen hálók mindkét oldalon röviden összefoglalva ennyi, ami történt, igazából azok jártak jól, akik átaludták vagy lekésték az első félidőt. Tulajdonképpen a második játékrész sem volt sokkal jobb, de legalább akadt egy-két esemény. Az MVFC a jelenlegi legjobb sorával kezdett a szünet után, aminek hamar meg is lett az eredménye, ugyanis előbb Szabó Péter, majd Rábl vette be Sikur kapuját (2-0).  Akik azt hitték ekkor, hogy mégiscsak érdemes volt kilátogatni a rendezvénycsarnokba, azoknak korai volt örülni, mert csupán szűk három percig tartott az igazi futsal, azután újra folytatódott az unalmas „labdakergetés”. Ebben az eredeti sportágra nyomokban emlékeztető társasjátékban a Fradiban nemcsak méltó párra lelt Mezei, bizony a vendégek a hazaiak fölé is nőttek, így Lak szépítése a 28. percben abszolút nem a semmiből jött (2-1). Valójában Komáromi Péterék az egyenlítéshez is többször nagyon közel álltak, az, hogy ez mégsem sikerült abban jobbára Tihanyi volt a „ludas”. Az MVFC rutinos hálóőrének jelentős szerepe volt abban, hogy a három pont végül Újfaluban maradt, a meccs után a csapattársaktól bizonyára kijárt neki a dupla adag pizza és jó néhány potya kör a habos nedűből. 11 Minden bizonnyal 2-1 maradt volna a végeredmény, ha az utolsó percben a fekete mezben játszó zöld-fehérek nem követnek el több katasztrofális hibát. Előbb öt a négyes felállásnál labdát veszítettek, mely után Szabó Péter könnyedén ívelt saját térfeléről az üres kapuba (3-1), majd három másodperccel a lefújás előtt hatodik szabálytalanságukat is elkövették. Csakhogy tetézzék a bajt, a befújt fault után előbb Szabó, majd Komáromi is a kiállítás sorsára jutott reklamálásért (előbbi annak stílusáért, utóbbi pedig azért, mert beszaladt a pályára). A megítélt kisbüntetőt ugyan Sikur bravúrosan védte, a kipattanó labdát azonban Szabó Péter – kilenc-tized másodperccel a lefújás előtt - az üres kapuba sodorta (4-1). (Három góljáért Szabó Péternek is járt a potyasör a többiektől!) Egy meglehetősen rossz meccsen a Mezeinek sikerült legyőznie az egyelőre nem túl acélos Fradit, így aztán az újfalui szurkolók, ha másnak nem is, az újabb három pontnak végül mégis örülhettek.   MVFC-Berettyóújfalu - FTC Futsal-Fisher Klíma 4-1 (0-0) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok, 700 néző Játékvezető: Futó Tamás, Deme Rajmund, Molnár László  MVFC: Tihanyi Csaba - Gál István, Rábl János, Nagy István, Szabó Péter Csere: Mezei Dávid, Magyar Szabolcs, Nagy Dániel, Trencsényi János, Nagy Bence, Kondás Kristóf, Harmati Tamás, László Márk, Vékei Nándor Vezetőedző: Turzó József           FTC: Sikur Lajos - Lak Imre, Andorka Kristóf, Szabó Zsolt, Kulik Renátó Csere: Birinyi Balázs,      Komáromi Péter, Kertész Gergő, Jándék Csaba Egon Vezetőedző: Csernai Gábor László Gólszerzők: Szabó Péter 3, Rábl illetve Lak Kiállítva: Szabó Zsolt, Komáromi Péter  Az edzői nyilatkozatokért kattints a képekre: Turzó-J.-172x172                   13942575_1372590982754989_2067452485_n     Turzó J.                             Csernai G. [gallery ids="70122,70123,70126,70127,70129,70131,70134,70135,70137,70140,70142,70144,70147,70150"]   - Molnár Ákos/berettyóhír.hu -