Két-két gól, egy-egy pont a Csömör – Kecskemét meccsen!
2019.08.31 | 20:18
Két-két gól, egy-egy pont a Csömör – Kecskemét meccsen! Első hazai mérkőzésére készült a szezonban a Csömör, ahol várható volt, hogy sokan kilátogatnak. Nem is kellett csalódni, már a meccs előtt hosszú sor kígyózott a büfében, a legendás rántott húsos szendvicsre várva. Ezek ismeretében nem volt meglepő, hogy a kezdésre teljesen megtelt a csarnok, így kiváló hangulatban kezdődhetett a találkozó, köszönhetően a hazai ultráknak. Hiányzó akadt bőven, főleg a hazai oldalon. Jenei mester nem számíthatott a Horváth ikrekre és Érsekre, ami elég nagy érvágást jelentett, míg a vendégeknél az első fordulóban duplázó Rutai nem tartott az együttessel. RFC CSÖMÖR – SG KECSKEMÉT FUTSAL 2-2 (0-1) Csömör, 350 néző Játékvezetők: Czene-Joó, Deme, Tiringer Csömör: Varsányi – Nehéz, Husz, Keresztury Józsa Cserék: Németh – Dauner, Bita, Fisher, Gémesi Vezetőedző: Jenei Ottó Kecskemét: Tombácz – Móra, Kovács, Daróczi, Dobosi Cserék: Váczi – Nagy, Csamangó, Sallai, Szedmák, Maczelka Vezetőedző: Koós Károly Sárga lap: Nehéz illetve Kovács, Dobosi Gólszerzők: Nehéz, Józsa illetve Csamangó, Móra Előzetesen a hazaiak számítottak az esélyesnek, de ennek ellenére a Kecskemét bátran és kreatívan támadott, így nem volt meglepő, hogy az első nagy lehetőség előttük adódott, amely végül a kapufán csattant. Nem sokkal később viszont már pontosabban céloztak, és egy formás támadás végén megszerezték a vezetést Csamangó révén. 0-1 Próbált rohamozni a Rubi, de hiányzott az átütőerő, így kevés igazi helyzetet tudtak kialakítani, de ha mégis gólhelyzetbe kerültek, Tombácz remekül hárított. A Kecskemét javarészt a védekezésre koncentrált, de labdaszerzések után többször eljutottak a hazai kapuhoz és Varsányinak is több bravúrt kellett bemutatnia, hogy ne kerüljenek nagyobb hátrányba. A vendégek a félidő hajrájában megduplázhatták volna előnyüket, de ismét a kapufát találták el, így minimális volt a különbség szünetben. Screenshot_2019-08-31 Futsal Hungary Futsal MagyarországA fordulás után a Rubeola más szellemben jött ki a pályára és próbált nyomást gyakorolni ellenfelére, ami sikerült is, teljesen beszorították a vendégcsapatot, és úgy tűnt, hamarosan jön az egyenlítés, de a Rubi képtelen volt betalálni. Ahogy lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat és egy szép kontra végén Móra köszönt be, kettőre növelve a vendég előnyt. 0-2 A Rubeolát nem törte meg a bekapott gól és nyomtak tovább és két perccel később megtört a jég. Nehéz fordult be a hatoson és bombázott a kapuba, visszahozva a reményeket. 1-2 Ekkor még a játékrész fele hátra volt, így rengeteg ideje volt a vendéglátóknak az egyenlítésre, de hiába a nagy helyzetek, nem akart jönni az egyenlítés. Ahogy telt az idő, a kérdés az volt, meddig bírj a nyomást a Kecskemét, vagy esetleg egy kontrával eldönti a mérkőzést. A következő találat három perccel a vége előtt esett, amelyet a Rubi szerzett Józsa révén, akinek lövése talált utat a kapuba. 2-2 A Csömör nem elégedett meg a döntetlennel, és kockáztatott tovább, még a vészkapust is bevetette Bita személyében, de az eredmény már nem változott, így döntetlen a vége. Összességében egy izgalmas, jó hangulatú meccset játszottak a csapatok, ahol mind a két fél megszerezhette volna a három pontot. A vendégek három percre voltak a győzelemtől, de a Rubi sokat tett az egyenlítésért, és ha jobban koncentrálnak a kapu előtt, akkor vélhetően a fordítás sem marad el, így végül a döntetlen igazságosnak mondható.

A találkozónak nagy valószínűség szerint itt még nincs vége, és a zöld asztalnál folytatódhat. Az NBI-ben minden bajnoki és kupamérkőzésre kötelező három U21-es (1998.01.01. után született)  játékost nevezni, de a Csömör ennek nem tett eleget, mivel csak Németh és Nehéz felel meg a szabálynak. Ezek fényében, benne van a pakliban, hogy a Rubi ezt az egy pontot is elbukja és két forduló után pont nélkül fog állni a tabellán. 66385879_2483620268344369_5164618510386593792_nJenei Ottó: - Az első öt percben a tervezettnél kevesebb nyomást raktunk ellenfelünkre, amely megbosszulta magát. A mérkőzés további részében a mi akaratunk érvényesült, bár az első félidőben még volt veszély az ellenfél kontráiban. A második játékrészt uraltuk, de egy egyéni hibát követően két gólos hátrányba kerültünk, amely után volt tartásunk és egyenlítettünk. A végén a kapust lehozva támadtunk a győzelemért, de el kellett fogadnunk a döntetlent. Ha kiegészülünk a mai hiányzókkal még erősebbek leszünk, ami a csapathoz méltó eredménnyel fog párosulni. DSC_5405Koós Károly, a Kecskemét vezetőedzője: - Ha a meccs előtt valaki azt mondja, hogy így alakul, akkor aláírtam volna. Fontos és értékes egy pontot hoztunk el a Csömörtől. Oda kell figyelni viszont arra, hogy a vezetés után ne kezdjük el ösztönösen védeni az eredményt, ne álljunk ennyire vissza. Szívüket-lelküket kitették a pályára a fiúk ezúttal is, nagy gratuláció jár nekik, az egész csapat érdeme a pontszerzés!