Két győzelem, két vereség Porecben
2020.01.11 | 10:13
Két győzelem, két vereség Porecben Férfi U19-es futsalválogatottunk szombattól keddig egy ötcsapatos nemzetközi tornán vett részt a horvátországi Porecben. A Frank Tamás vezette együttes 2021 elején játssza U19-es Eb-selejtező mérkőzéseit, így a csapat idei éve a felkészülésről szól majd. Ennek első állomásaként múlt héten Horvátországba utazott a válogatott egy ötcsapatos nemzetközi tornára. A mieink jól kezdték a viadalt, első mérkőzésükön a négy gólig jutó Szalmás Zoltán vezérletével 3-3-as félidőt követően 5-3-ra legyőzték a belga válogatottat. A második játéknapon hasonló volt a forgatókönyv, csak ellenkező előjellel: 3-0-s vezetés, majd 3-3-as félidő után 5-3-as vereséget szenvedtünk a franciáktól. A harmadik játéknapon nem volt esélyünk a pontszerzésre, 4-0-ra maradtunk alul a szlovénok ellen, míg az utolsó meccsünkön, kedden a törökök ellen lépett pályára a válogatott. A mieink 3-2-es győzelmükkel keretbe zárták a tornát, és így ötven százalékos mérleggel utazhattak haza. Frank Válogatott– Elsősorban azért jók ezek a tornák, mert lehetőséget adnak a nemzetközi tapasztalatszerzésre, a nemzetközi szint ugyanis már az utánpótlásban is egészen más, mint amihez a klubjaikban hozzászoktak a játékosok. Ebből a szempontból tökéletesen megfelelő volt számunkra a torna, azzal együtt, hogy a négy nap alatt lejátszott négy mérkőzés talán már túlzottan is nagy terhelést jelentett a kerettagoknak. Hullámzó volt a teljesítményünk, az egyes meccseken belül is voltak nagyon jó és gyengébb periódusaink, de ez természetes velejárója az utánpótlásfocinak. A szlovénok elleni meccs jelentette a holtpontot, itt jött ki a legjobban a fáradtság a csapaton, a többi mérkőzéssel összességében elégedettek lehetünk, a mutatott teljesítmény és az eredményesség tekintetében sem vallottunk szégyent – nyilatkozta az mlsz.hu-nak Frank Tamás a torna után. A magyar válogatott mérkőzései: Magyarország-Belgium 5-3 (3-3) Gólszerzők: Szalmás (4), Vatamaniuc-Bartha Franciaország-Magyarország 5-3 (3-3) Gólszerzők: Szalmás (2), Dorogi Szlovénia-Magyarország 4-0 (2-0) Magyarország-Törökország 3-2 (1-1) Gólszerzők: Szabó, Gerencsér (2)

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00