Két gólos Fradi előny az odavágó után!
2019.05.26 | 20:58
Két gólos Fradi előny az odavágó után! Péntek este rendezték az NB II bajnoki „döntőjét”, ahol a keleti és nyugati első csapatott össze, hogy eldöntsék, ki jut fel egyenes ágon az NB I-be, és kinek kell osztályozót játszania. Az első mérkőzésre a Népligetben került sor, ahol a Fradi fogadta a Győrt. IMGL5670 A Fradi volt a kezdeményezőbb a találkozó elején, és több nagy helyzete is adódott, hogy megszerezze a vezetést, de Balikó remekelt a vendégek kapujában. A győriek sokáig nem jutottak el ellenfelük kapujáig, de a félidő közepén mégis megszerezték a vezetést. Papp Zsombor lövése pattant meg számára szerencsésen, és vágódott a kapu jobb alsó sarkába. (0-1) A gól után is a hazaiak domináltak és rohamoztak tovább, de vagy a kapus, vagy a kapufa mentett a vendégeknél, majd a fordulatot a játékrész hajrája hozta. A 17. percben Roni oldalberúgása Temesi lábáról pattant a kapuba. 1-1 Az ETO a vezetésen kívül kapusát is elveszítette. Juanra ütközött szerencsétlenül Balikóval, aki nem tudta folytatni a játékot, így kapust kellett cserélniük. Győrfi épphogy beállt a kapuba, rögtön fel is avatták. Jenei lőtt egy szögletet követően kapura, ami egy védőn irányt változtatva a jobb alsóban kötött ki, így szünetre már a fővárosiaknál volt az előny. 2-1 IMGL5668 A térfélcserét követően a játék képe sokáig nem változott. Temesiék irányítottak és játszottak jobban és ez egy gyönyörű gólban meg is mutatkozott. Roni egy szép csel után létszámfölényes helyzetet alakított ki, amit sikerült gólra váltani. Előbb Temesihez került a labda, aki remekül tálalt a hosszún érkező Jenei elé, aki közelről megduplázta az előnyt. 3-1 Innentől a győrieknek kissé sürgőssé vált és bátrabban támadtak és jöttek is a helyzetek, Tóthnak kellett több esetben bravúrral közbe avatkozni, de volt, hogy itt is a kapufa mentett. A vendéglátók hat mezőnyjátékossal játszották végig a találkozót, így várható volt, hogy el fognak fáradni, de ennek ellenére jól tartották a labdát, és egy-egy veszélyes kontrát még vezettek. A legnagyobb lehetőség az utolsó előtti percben volt. Jenei egy szép Zidane csel után került ziccerbe, de a visszafutó Tama lerántotta, amiért jogosan kapott piros lapot. Ezek fényében a Fradi az utolsó másfél percben emberelőnyben támadhatott, de túl óvatosan játszottak, így nem tudták a végére tovább növelni a különbséget.

Az eredmény igazságosnak mondható, hiszen a Fradi több góllal is nyerhetett volna, de a Győrnek is voltak komoly gólszerzési lehetőségei. Az első meccs képe alapján a Fradi tűnhet esélyesebbnek, de az ETO jó játékkal képes lehet ledolgozni a hátrányát. Jó meccsre, és nagy izgalmakra van kilátás.

FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA - ETO SZC FUTSAL 3-1 (2-1) Népliget, 300 néző Játékvezetők: Zimonyi, Apkó, Boros FTC: Tóth Gy. - Soltész I., Roni, Cseri, Temesi Cserék: Bajusz – Bederna, Szabó Zs., Dávid, Karacs, Bertalan, Jenei Vezetőedző: Felipe Matos ETO: Balikó - Pinczés, Szűcs, Püspök, Papp B. Cserék: Győrfi – Zobák, Kovács, Hegyesi, Kőfalvi, Tama, Papp Zs., Halmos, Juanra Vezetőedző: Pál László Kiállítva: Tama 39. perc Gól: Temesi (17.), Papp B. (öngól, 19.) Jenei (27.), ill. Papp Zs. (11.)