Kétgólos előnyben a Ferencváros!
2016.01.15 | 09:14
Kétgólos előnyben a Ferencváros! FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – GÖCSEJ SK 4-2 (2-2) Népliget, 150 néző Játékvezetők: Baghy, Moldván, Leél-Őssy FTC: Borsi - Kulik, Fehér. Szabó, Birinyi Cserék: Laucsek - Mészáros, Kertész, Andorka, Balán, Szegő, Pál Vezetőedző: Sivák Péter Göcsej: Balikó - Halmos, Borsi, Sámson, Horváth E. Cserék: Schmidt, Horváth D., Szőe, Kottán, Papp, Tóth, Nagy, Bogyó, László Vezetőedző: Bagó Gábor Sárga lap: Fehér illetve Halmos Piros lap: Szőke Gólszerzők: Szabó (2), Fehér, Birinyi illetve Bogyó, Tóth Sokan voltak kíváncsiak a két csapat mérkőzésére, így megtelt a népligeti faház csarnok. Sokan érezték úgy, hogy ez az összecsapás igazi fokmérő lehet a Fradi számára, egy stabil első osztályú csapat ellen, mire lehetnek képesek. A hazaiak kezdték a mérkőzést, és magukhoz is ragadták a kezdeményezést. Többnyire ők irányítottak, de hiába volt a meddő mezőnyfölény, a vendégek jól védekeztek, így nagy helyzet nem alakult ki. Egyik oldal sem akart kockáztatni, ezért inkább taktikai csata folyt a pályán. A gólcsend a félidő derekán tört meg. A Fradi jutott szabadrúgáshoz, és egy kombináció végén Szabó talált be közelről, megszerezve a vezetést. 1-0 A gól után a játék képe nem változott, a Fradi támadott, a Göcsej megvárta a lehetőséget, hogy ellenfele hibázzon. Erre a 13. percig kellett várni. Ekkor a vendéglátók hátul elvesztették a labdát, és ketten vezethették Borsi kapujára, aki tehetetlen volt, így Bogyó kiegyenlített. 1-1 12511951_1221171387896950_979499117_n A találat után kissé felbátorodott a zalaegerszegi alakulat, és egy váratlan lövéssel már náluk volt az előny. Egy kapu előtti kavarodás után Tóth spiccelt, és lövése a hosszú alsóban kötött ki, így megfordította az eredményt a Göcsej. 1-2 A Fradi a két bekapott gól után sem esett össze, és rögtön egy kapufával jelezték, hogy szeretnének egalizálni, amire csak fél percet kellett várni. Egy szép támadás végén Fehér lőtte ki a hosszú felsőt. 2-2 A maradék időben a hazaiak próbáltak újabb gólt szerezni, de a vendég kapus a helyén volt. A félidő legvégén, mind a két oldalon volt egy-egy büntetőgyanús szituáció, de a játékvezetők sípja néma maradt, így végül döntetlennel mehettek a csapatok szünetre. A térfélcserét követően a játék képe nem változott. A zöld-fehérek irányítottak, míg a Göcsej stabilan védekezett, és próbált kontrázni. A csapatok nehezen találtak fogást egymáson, elvétve akadtak lehetőségek. Az első igazira a félidő közepéig kellett várni, de Andorka ziccerben nem tudott betalálni, mivel szabálytalanul szerelték, és a játékvezetők ezt sem vették észre, így maradt a döntetlen. Nem sokkal később a találkozó legnagyobb helyzete a vendégek előtt adódott. Egy sakk-mattig játszott támadás végén Horváth Elemérnek már csak az üres kapuba kellett volna passzolnia két méterről, de elpuskázta az ordító szituációt. A lehetőség után ismét a Göcsej előtt volt nagyobb esély a gólszerzésre, de ezúttal is rosszul céloztak, ami mint utóbb kiderült, meg is bosszulta magát. A hajrához érve érezhető volt, hogy fáradnak a csapatok. Egy ilyen szituációt használt ki Mészáros, aki egy szép szóló végén hozta remek helyzetbe csapattársát, aki üres kapura lőhetett volna, de Szőke szabálytalanul akadályozta meg, amiért megkapta a jogos piros lapot, és jöhetett a hatméteres. A büntetőt Birinyi magabiztosan értékesítette. 3-2 A gól után megélénkült a találkozó, amit egy újabb találat követett, méghozzá nem is akármilyen. A 38. percben Szabó lépett ki a jobb oldalon, de mivel középen nem érkezett senki, lövésre szánta el magát, éles szögből. Elemi erejű lövése a felső lécről a hálóba vágódott, megduplázva a Fradi előnyét. 4-2 A maradék két percben a zöldek már inkább tartották a labdát, és nem kockáztattak, és megőrizték kétgólos fórjukat. 12570921_1221171444563611_846933862_n A jó iramú, élvezetes meccsen a Fradi remek második félidővel megérdemelten szerzett kétgólos előnyt, amivel még nyílt a hétfői visszavágó, ahol közel 50-50% a párharc esélyei. A Göcsejnek bátrabb támadójátékra lesz szüksége, ha le akarja dolgozni a hátrányát. Meg kell említeni a játékvezetőket is, akik elég sokat hibáztak. A Fradi két büntetőt is számon kérhet, míg a vendégek két 10 méterest, főleg úgy, hogy az egyikből a Fradi a harmadik gólját lőtte. Szabó Zsolt, a Fradi játékosa: - Nagyon jó iramú mérkőzés volt, örülök, hogy végre játszhattunk egy NBI-es csapat ellen, hiszen ez nekünk is egy szintfelmérő volt, hogy hol is tartunk. Szerencsére annak ellenére, hogy hátrányba kerültünk, nem omlott össze a csapat és véleményem szerint egy nagyon jó játékkal meg tudtuk fordítani a meccset és egy kis előnnyel utazhatunk le Zalaegerszegre, azonban így is nagyon nehéz meccs vár ránk. Nyitott a párharc kérdése, de az eredmény és a mutatott játék bizakodásra adhat okot. Bagó Gábor, a Göcsej szakvezetője: - Nagyon meg voltam elégedve a játékunkkal, minden játékosom rajta volt a meccsen és mindent megtettek a sikerért. Azt kaptam vissza, amit hetek óta gyakorlunk, de a helyzetkihasználásunkban javulnunk kell, hiszen 2:2-nél volt 3-4 olyan lehetőségünk, amiből gólt kellett volna rúgnunk. Ha ebben javulni tudunk, akkor be fogunk jutni a Final Fourba. Gratulálok a Fradinak az első meccshez. 12576350_1221171454563610_955627767_n  Fotó: Németh Andrea