Két Dróth gól a búcsúmeccsen
2016.01.10 | 10:08
Két Dróth gól a búcsúmeccsen Nem sikerült a pontszerzés a Madarász-legénységnek Magas színvonalú mérkőzésen vendég siker született   Futsal Club Veszprém – Győri ETO Futsal 3:6 (2:3) Veszprém Március 15. úti Sportcsarnok Vezette: Solymosi, Futó, Zimonyi Futsal Club Veszprém: Sárdi, Bognár, Tatai, Boromisza Gábor, Gulyás Cserék: Schmidmajer, Finta, Boromisza Dániel, Tar, Püspök, Németh, László Vezetőedző: Madarász János Győri ETO: Matkovics, Lódi, Juanra, Drahovsky, Dróth Cserék: Constantino, Amrani, Seidler, Harnisch, Solano, Sáhó, Jakatics, Tóth, Alasztics Vezetőedző: Jordi  A kiválónak ígérkező mérkőzésre nagyon sok néző kilátogatott, közelt telt ház fogadta a mérkőző csapatokat a veszprémi Március 15. úti Sportcsarnokban. Az összecsapás kezdőrúgását a helyi férfi kézilabda csapat kiváló szélsője, újabban átlövője, Gulyás Péter végezte el, aki a hazai csapat mesterének, a szintén sokszoros válogatott Madarász Jánosnak passzolta a játékszert. A passz mellett a veszprémi mester által visszaadott labda átvétele is jelezte, hogy a kézilabdás srácok sem ügyetlenek lábbal. dsc_6824-v-kk A mérkőzés elején gyorsan belekezdtek a csapatok, fél perc elteltével láthatták a pontosan érkező szurkolók, ahogy egy hosszú indítás után Dróth kapásból leadott lövését Sárdi kiütötte, a kipattanót pedig Drahovsky küldte a kapufára. A hazai csapat sem várt sokat az első lövéssel, 10 másodperccel a győri lehetőségek után Tatai léc alá tartó lövését kellett Matkovics kapusnak hárítania. A mérkőzés elején erős vendég dominancia volt érezhető, ami a harmadik percben érett góllá. Ekkor Dróth vezette a veszprémi kapu felé a labdát, majd Lódihoz passzolt, aki a jobb oldalról a kimozduló Sárdi mellett a kapuba helyezett. (0:1) A hazai csapat lassan lendült bele a mérkőzésbe, azonban az idő múlásával egyre csökkentették a vendégek fölényét, azonban egyenlíteni csak a tizedik percben sikerült, amikor egy jobbról keresztbelőtt labda Bognárt találta védő nélkül középen, aki higgadtan a kimozduló kapus alatt a hálóba helyezett (1:1). A játék képe ekkor már kiegyenlített volt, mind a két kapu előtt akadtak lehetőségek. Gólt a zöld mezes győri együttes szerzett a 16. percben, amikor Harnisch kapott üresen labdát a jobb oldalon, és higgadtan a kapuba helyezett. (1:2) Egy perccel később megduplázta előnyét a listavezető, ugyanis Püspök a gólvonal előtt kézzel blokkolta Dróth közelről leadott, kapuba tartó lövését, aminek jutalma piros lap, és 6 m-es győri büntető lett. A pontrúgást Dróth végezte el, amit Sárdi elsőre sikeresen hárított, azonban a büntetőrúgó az elé kipattanó játékszert ellenmondást nem tűrően küldte a léc alá. (1:3) A hazai csapat nem adta fel, aminek eredményeképpen még a félidő előtt sikerült csökkenteni a hátrányt, ugyanis a félidő utolsó percében Bognár szélről leadott lövését csak kiütni tudta Matkovics kapus, a kipattanót pedig Tar 5 m-ről, fél ollózó mozdulattal küldte a léc alá. Szépségdíjas találat, minden bizonnyal a szezon egyik legszebb gólja! (2:3) dsc_6975-v-kk A második játékrész első felében jobbára mezőnyjáték folyt a küzdőtéren, a kapuk nem voltak olyan sokszor veszélyben, mint az első félidőben. Az első találatra 13 percet kellett várni, amikor a job szélről Seidler által bepasszolt labdára Drahovsky érkezett kiváló ütemben, és közvetlen közelről nem hibázott. (2:4) Néhány perccel később tovább zárkózott a Madarász csapat, amikor labdaszerzést követően Boromisza Gábor pörgette a kapus fölött a hálóba a játékszert. (3:4) Egy perccel később egy győri kontratámadás során a kiozduló Sárdi kapus nem tudott felszabadítani, azonban a labdát szerző győri játékos elől sikeresen elütötte kézzel a labdát. Tekintve, hogy mindez a büntető területen kívül történt ez a megmozdulás is piros lapot ért a kapusnak. A vendégek a 4:3 elleni játékot mintegy fél perc labdajáratás után gólra váltották, amikor Dróth bal oldalról leadott lövése talált utat a rövid kapufa mellett a hálóba (3:5). Pár perccel a találkozó vége előtt vészkapus játékra váltott a hazai alakulat, azonban a létszám fölényt nem sikerült gólra váltani, sőt, egy eladott labda után Harnisch kiválóan célzott, és az üresen álló veszprémi kapuba emelt, kialakítva ezzel a 3:6-os végeredményt. A mérkőzés magas színvonalú játékot hozott, amelyben mind a két csapatnak megvoltak a lehetőségei, azonban a rutinosabb győri csapat esélyeshez méltóan váltotta győzelemre kis mértékű mezőnyfölényét. Bízunk benne, hogy az M4 Sport képernyője előtt helyet foglaló nézők körében is sikerült a sportág népszerűsítése egy ilyen hajtós, magas intenzitású mérkőzés közvetítésével. Madarász János: Remek meccset játszottunk. Voltak olyan pillanatok, amikor úgy éreztem tudunk fordítani. Vetélytársunk kiváló játékosállománnyal rendelkezik, megérdemelten nyert a Győr, de úgy gondolom, nekünk sem kell szégyenkeznünk. Jordi Illa Solé: Mindig öröm itt pályára lépni, remek a hangulat, a közönség érti a futsalt. Élvezetes, izgalmas mérkőzés volt, A Veszprém mindig felszívja magát ellenünk. Szoros derbiket szoktunk, játszani, erre számítottunk most is. Az első félidőben több hibával játszottunk, azonban a szünet után feljavultunk. Dróth Zoltán: Nagyon boldog vagyok, hogy győzelemmel tudtam búcsúzni a csapattól. Kicsit furcsa érzés lesz, hogy holnaptól már nem vagyok ETO játékos. Hat és fél év alatt sok bajnoki cím, kupa, szuperkupa győzelmet szereztünk, amit soha nem fogok elfelejteni. Büszke vagyok arra, hogy az ETO játékosa lehettem!  Arra is büszke vagyok, hogy győztes mérkőzésen tudtam búcsúzni a fiúktól és a klubtól. A Kairat Almatyban nemcsak magamat, hanem Magyarországot is fogom képviselem, büszkeséggel tölt el, hogy sikerült elértem. Úgy búcsúzom, hogy biztos vagyok benne, hogy lesz még rajtam ETO mez! Tabella - Móra Ákos, fotók: vehirsport.hu, eto.hu -