Kényelmes játékkal győzött a Veszprém
2019.01.15 | 08:43
Kényelmes játékkal győzött a Veszprém Egy héttel a Berettyóújfalu ellen elveszett rangadó után a tabella utolsó előtti helyén álló BME gárdájához látogatott a Veszprém a futsal NB I-ben. d7e5a0d4-16da-4fb1-8ce2-320ea20df15dJól tartották magukat a hazaiak az első játékrész első felében, a 10. percben aztán Dávid révén vezetést szereztek a bakonyiak. Kisvártatva Márkus is betalált, majd néggyel a szünet előtt Bencsik Ádám zörgette meg a hálót (0-3). Rónaszéki révén még szépített a vendéglátó, de Tar visszaállította a háromgólos különbséget a pihenő előtt (1-4). A térfélcsere után Fritz góljával kapaszkodtak a fővárosiak, de hiába. Hárommal felelt ugyanis a Madarász-csapat: sorrendben Márkus, Tatai és Boromisza is a betalált (2-7). A hajrában kettőt is faragott hátrányából a BME, ám a veszprémi siker egy pillanatig sem forgott veszélyben (4-7). Győzelmével a tabella harmadik helyére lépett a Veszprém, hátránya egyetlen pont az egy találkozóval többet játszó Dunaferrel szemben. Tataiék csütörtökön az Aramishoz látogatnak Budaörsre, jövő hétfőn pedig a Haladás érkezik a Március 15. utcai csarnokba. Futsal NB I, 16. forduló: BME-BT FC–1. FC Veszprém 4-7 (1-4) Budapest, MAFC Sportcsarnok. Vezette: Szilágyi (Juhász, Leél-Őssy). BME-BT FC: Tyukász – Szigeti, Andorka, Horváth B., Fritz. Csere: Papp (kapus), Sóvári, Fazekas, Csernai, Szalmás, Rónaszéki, Palásthy, Milavecz, Bertalan Játékos-edző: Csernai Gábor. Veszprém: Schmidmajer – Tatai, Dávid, Gyurcsányi, Bognár. Csere: Simon (kapus), Tar, Márkus, Boromisza D., Bencsik Ádám. Vezetőedző: Madarász János. Gólszerzők: Rónaszéki (18.), Fritz (23.), Fazekas (36.), Szigeti (38.), ill. Dávid (10.), Márkus (13., 28.), Bencsik (16.), Tar (20.), Tatai (32.), Boromisza (34.). Csernai Gábor: - Az első félidőben nagyon rosszul jöttünk ki azokból a szituációkból, amik fordulópontot jelentettek. Jó lett volna, ha nem mi adjuk tálcán ellenfelünknek a lehetőségeket, hanem nekik kellett volna azokért megdolgozni. Nyilván a Veszprém jobb csapat, csak az nem mindegy, ez milyen formában mutatkozik meg. Azért továbbra is jó látni azt, hogy nálunk a fiatalok milyen teljesítményre képesek. A bajnokság kezdetén sosem gondoltam volna, hogy a csapatunk fele 16-17 éves "gyerekek" lesznek, azt meg főleg nem, hogy stabil játékot nyújtanának, hétről hétre. Nagy gratuláció jár az utánpótlás edzőnek ezért! Sok sikert kívánok a Veszprémnek a folytatásra. Madarász János: - Nem az életünk mérkőzését játszottuk, de nem is ez volt a cél. Örülünk a három pontnak és készülünk a következő feladatra.