Kemény rangadót nyert a Haladás VSE
2021.01.11 | 14:01

Az NB I-es futsalbajnokság 15., idei első fordulójában a Haladás VSE a vendég Kecskemét ellen nyert rangadót.

A vesztett pontokat tekintve éllovas – 44 napos kényszerszünetet maga mögött tudó – Haladás fogadta a harmadik Kecskemétet. A rangadót hazai oldalról kihagyta két kulcsember, a koronavírusból lábadozó Alasztics és Vas. De többen is úgy vállalták a játékot, hogy nem voltak százszázalékos állapotban.

Haladás VSE–SG Kecskemét Futsal 6-4 (2-3)
Szombathely, Haladás Sportcsarnok
Vezette: Wittner -Tamási - Kubicsek - Ibriksz

HVSE: Gyimesi – Darrieer, Horváth P., Simic M., Sipos G.
Csere: Homok, Kovács M., Nagy K., Hajmási, Dávid, Papp, Dróth, Gerencsér, Vidák. Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon.

Kecskemét: Tombácz – Gavrilovic, Ristic, Scherban, Mánya.
Csere: Verebélyi, Csákó, Simic B., Récsei, Sallai, Szedmák.
Edző: Koós Károly.

Gólszerzők: Darrieer (3. 33.), Dróth (18.), Dávid (28, 37.), Horváth P. (36.), ill. Mánya (5., 18.), Simic B. (7., 26.).

Kiállítva: Ristic (38.).

A Haladás kezdett aktívabban, és gyorsan meg is szerezte a vezetést. Egy kontra végén Sipos passzát terelte közelről a kapuba Darrieer. Lendületben maradt a házigazda, de a Kecskemét egy szabadrúgás-variáció végén váratlanul egyenlített (5. perc: 1-1). Sőt, egy oldalberúgás után fordított. Időt is kért Juanra mester. Sokkal több helyzetet dolgozott ki a Haladás, többet birtokolta a labdát – hiába. Kellemetlen ellenfélnek bizonyult a keményen védekező, kontrákra, pontrúgásokra építő Kecskemét. Ráadásul a szünet előtt kisbüntetőhöz jutott a vendég, amit értékesített (1-3). De Dróth is bevágott egy szabadrúgást, Darrieer lökete pedig a kapufán csattant. Jól jött a pihenő a Kecskemétnek.

Fordulás után próbálta fokozni a nyomást a Haladás. De nehezen talált fogást szervezetten védekező, keményen játszó riválisán. És ahogyan ilyenkor lenni szokott, az ellenfél ismét gólra váltott egy kontrát (26. perc: 2-4). Gyorsan válaszolt a Haladás: Dávid szerzett erőszakosan labdát és szépített (3-4). Pillanatokra volt csak a labda a vendégeknél, nyomott a hazai gárda. A nagyot játszó Darrieer egalizált: egy az egyben megverte ellenfelét, majd látványos bombát küldött a kecskeméti kapuba (33. perc: 4-4).

Fáradt, szorult a vendég – és védekezett foggal, körömmel. Hiába, Horváth Péter szemfüles góljával átvette a vezetést csapatának (5-4). Rögtön vészkapusra váltott a Kecskemét – bő négy perccel a vége előtt. De Dávid parádés góljával nagyot lépett a győzelem felé a Haladás (37. perc: 6-4). Kiállítás miatt emberhátrányban fejezte be a meccset a Kecskemét. Nehéz meccset, nagy csatát, fontos rangadót nyert meg a HVSE – megérdemelten.

Forrás: Tóth Gábor, vaol.hu

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30