Keleti csoport – Nyírgyulaj siker a rangadót!
2015.03.21 | 08:38
Keleti csoport – Nyírgyulaj siker a rangadót! CSENGER - NYÍRGYULAJ KSE 3-8 (1-3) Igazi megyei rangadót rendeztek Csengerben, ahol szomszédvárak találkoztak. Igazi tétje a vendégek számára volt a három pontnak, mivel ők még versenyben vannak a bajnoki címért. A szokásoknak megfelelően megtelt a városi sportcsarnok, így a vendégek pokoli hangulatra számíthattak. A Nyírgyulaj nem ijedt meg a különleges atmoszférától, és hamar megszerezte a vezetést, amire még tudott válaszolni a vendéglátó. A folytatásban lüktető, kemény volt a játék, de egészen a hajráig nem esett újabb gól. Ekkor a vendégek kisbüntetőhöz jutottak, amit Berecz értékesített. A vendégek szünet előtt még egyszer beköszöntek, így megnyugtató előnnyel mehettek pihenőre. A második játékrész gyors gólváltással kezdődött, de utána sokáig nem találtak be a felek. A félidő derekán újra a Nyírgyulaj növelte előnyét. Nem sokkal később tovább nőttek a hazai gondok. Mándit érdekes ítélet után kiállította a játékvezető, így Szilágyi mester elveszítette egyik legjobbját. Az emberelőnyt gólra váltották Bereczék, amivel a hazaiak kissé hitehagyottá váltak, amit a vendégek újabb gólokkal büntettek, így végül magabiztos győzelmet arattak. A Nyírgyulaj ezzel a három ponttal tapad a Kincsemre. Szilágyi Sándor: - Sajnos nem sikerült a bravúr! Hibáinkat a vendégcsapat könyörtelenül kihasználta, így megérdemelten nyerte a megyei rangadót! A Fanatic a mai mérkőzésen is bizonyította, hogy a miénk Magyarország legjobb szurkolótábora! Köszönjük, hogy végig biztatták a csapatot! Berecz és Pallai NB-I-es szinten játszott, amit nem tudunk lelkesedésünkkel kompenzálni! Mándi László kiállításával kapcsolatban megvan a véleményem, de nem szeretnék senkit megsérteni! Gratulálok a Gyulajnak! Berecz Zsolt: - Egy igazi, szabolcsi rangadó volt. Férfias, néha durva és piros lappal tarkított meccset játszottunk egy jó erőkből játszó csengeri csapat ellen. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk meg a találkozót. Nagy százalékba sikerült helyzeteket értékesíteni! Rutinosabb csapat nyert ezen az estén. Sok siker kívánok Szilágyi Sanyi barátomnak a bajnokság további meccseihez.   MVFC BERETTYÓÚJFALU II. – DEAC 4-2 (3-1) Nem volt szerencséje a vendégeknek, mivel az NBI szünete miatt több visszajátszója is akadt a Mezeinek. A kezdő sora komplett első osztályú csapat volt a hazaiaknál, így nem volt meglepő, hogy néhány perc után két góllal vezettek.   REAC SISE FUTSAL - BÁBOLNA-NATURALMEAT 10-3 (5-1) A REAC tűnt a meccs előtt az esélyesebbnek, amit végül a pályán is bebizonyított. Már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát, hiszen 4 gólos előnyre tettek szert. A fordulás után tovább növelték előnyüket, és Kollár Zsolt vezérletével könnyedén nyertek, amivel továbbra is elérhető közelségben vannak a csengeriek a hatodik helyen.   MMSZ SE - RTK-VASLÓ 4-3 (3-0) Előzetesen úgy gondoltuk, hogy a hazaiak a mérkőzés esélyesei, és így is alakult az első félidő, mert magabiztos, 3 gólos volt a Málta előnye, de talán szünetben elhitték a játékosok, hogy megvan a 3 pont, de Tóth mester figyelmeztette őket, hogy még van egy félidő. És jól is érezte, mert a vendégek magukra találtak és feljöttek egy gólra, de egyenlítetni nem sikerült, így ha nehezen is, de nyert az MMSZ   KINCSEM LOVASPARK SE - KASTÉLYDOMBI SE 20-3 (7-1) Előzetesen a forduló egyik rangadójának tűnt az összecsapás, annak ellenére, hogy mind a két oldalon meghatározó játékosok hiányoztak. De csak előzetesen, mert végül szolid edzőmeccsé alakult. A vendégek facebook oldalán úgy jellemezték a találkozót egy mondattal, hogy kirándulás a Marianna-árok legmélyére, ami mindent elmond a részükről. A hazaiak átszaladtak rajtuk. Sorra dolgozták ki a helyzeteket és nagy számban használták ki. A vendégek nem sok ellenállást tudtak kifejteni. Ráadásul a második félidő közepén kiállították a kapusukat, és cserekapus híján mezőnyjátékos állt a kapuba. A monoriak elkönyvelhetik történetük legnagyobb vereségét, míg a Kincsem átlépte a 200 rúgott gólt, és továbbra is vezeti a keleti csoportot.