Keleti csoport – Győztek az esélyesek
2015.03.12 | 20:21
Keleti csoport – Győztek az esélyesek NYÍRGYULAJ KSE - REAC SISE FUTSAL 13-7 (11-2) A papírforma hazai győzelmet sejtetett, de az első 10 perc után 2-2 volt az állás. Ekkor kevesen gondolták, hogy szünetig a vendéglátók, szűk 9 perc alatt, 9 gólt fognak szerezni, amivel kiütik ellenfelüket. Pedig így történt. Sorra jöttek a Nyírgyulaj találatok, és a fővárosiak kissé szétestek. Az utolsó percben háromszor is betalált ellenfelük. Szünetben rendezték soraikat a fővárosiak és a fordulás után már lényegesen jobb teljesítményt nyújtottak, aminek köszönhetően a nagyobb arányú vereség helyett sikerült csökkenteni a különbséget. Következő fordulóban jöhet a szatmári El Classico. BÁBOLNA-NATURALMEAT - MVFC BERETTYÓÚJFALU II. 4-5 (1-3) Elég foghíjasan, mindössze egy cserével álltak ki a hazaiak a mérkőzésre, ezért úgy tűnt, könnyedén begyűjti a három pontot a Szitkó legénység. Szünetig minden ennek megfelelően zajlott, három góllal is vezettek a vendégek. Fordulás után eldőlni látszott a meccs, de a hazaiak a hajrára feljöttek egy gólra, és megvolt a lehetőségük az egyenlítésre is, de nem tudtak vele élni. Ha nehéz végjáték után is, de hozta a kötelezőt a Mezei-Vill, amivel tapad az előttük állókra.  ENERGIA SC GYÖNGYÖS - MAG-LOG TEAM CFT 9-2 (3-1) A hazaiak elmúlt három meccsükön nem nyertek, míg a vendégek nem kaptak ki, így a pillanatnyi forma a gödöllőiek mellett, míg a nagyobb tudás a vendéglátók mellett szólt. Az első félidőben hamar két gólos előnyre tettek szert a gyöngyösiek, amivel meg is alapozták a mérkőzést. A folytatásban is az ő akaratuk érvényesült, így nem volt meglepő szünetben a két gólos vezetésük. A fordulás után is Berkesék irányítottak, és sorra szerezték a gólokat, így egy percig sem forgott veszélyben a hazai győzelem. A 3 pont megszerzésével megmaradt a gyöngyösiek esélye a dobogóra.  DEAC - PESTSZENTLŐRINCI SFA 7-2 (2-1) Rossz passzban volt a meccs előtt mind a két fél, és úgy tűnt, a hazaiaknak sikerül kilábalni a hullámvölgyből. Már a harmadik percben megszerezték a vezetést. A fővárosiak gondjai a hatodik percben csúcsosodott ki, miután egyetlen kapusát kiállította a játékvezető, így a hátralévő időben mezőnyjátékos védett. Innentől kezdve vérmes reményeik nem lehettek, ennek ellenére minimális volt a hátrányuk szünetre. A térfélcserét követően a vendéglátók kihasználták lehetőségeiket, de a találkozó így is csak a hajrában dőlt el. Ekkorra már a vendégeknek csere lehetőségük sem volt, mert egy újabb játékosuk kapott piros lapot tőlük, és mivel összesen heten érkeztek az összecsapásra, nem maradt a padon senki. Ezek fényében az 5 gólos vereség még bravúrnak is mondható.  RTK-VASLÓ - KINCSEM LOVASPARK SE 3-7 (1-3) A sereghajtó fogadta a listavezetőt, így nem volt kérdés a győztes kiléte. Mindenki nagyarányú vendéggyőzelemre számított, gólarány javításra, de csalódniuk kellett a Kincsem szurkolóknak, mert a gólparádé elmaradt. A vendégek már az első percben megszerezték a vezetést és rá két perccel újra betaláltak, de utána kimaradtak az ordító helyzetek, majd a vendéglátók szépítettek is, így szoros volt a félidő, igaz a végén azért Vörös Péterék még egyszer betaláltak. A 2. félidőre a Kincsemesek rákapcsoltak, és két gyors góllal eldöntötték a találkozót, de a hátralévő időben már nem tudták megismételni múlt heti gólerős játékukat, mert ellenfelük lelkesen védekezett és jól kontrázott, így tisztes helytállás lett a vége.