Keleten nem hibáztak a dobogósok!
2018.10.18 | 14:45
Keleten nem hibáztak a dobogósok! Keleti csoport, 7. forduló   NYÍRBÁTORI SC – ENEGRIA SC GYÖNGYÖS 7-8 Előzetesen magabiztos Gyöngyös győzelemre lehetett számítani, és sokáig úgy is tűnt, hogy nem kell izgulnia a Berkes tanítványoknak. A második félidő közepén még öt gólos előnyben voltak a gyöngyöseik, és talán elkönyvelték a győzelmet, de a a hazaiak nem adták fel és egy jó hajrával feljöttek egy gólra. Talán ha van még pici idő, akkor ki is egyenlítenek, de a vendégek végül egy gólt megőriztek a tetemes előnyükből, így ha végül nehezen is, de begyűjtötték a három pontot. A Nyírbátor most állt legközelebb hozzá, hogy megszerezze első pontját.   7bcd2ebe-b56a-436a-a8d9-09a98156fa35KARTAL SE – KISTARCSAI VSC 5-0 A Pest megyei összecsapáson a hazaiak érvényesítették a papírformát. Simon Péter fiai jól védekeztek és jól sáfárkodtak a helyzetekkel, így magabiztosan, kapott gól nélkül hozták le a találkozót. Ezúttal a Kistarcsa nem talált fogást ellenfelén, így nem volt esélye a pontszerzésre a Kartal ellen.   MVFC BERETTYÓÚJFALU – KINCSEM LOVASPARK SE 2-4 Továbbra sincs meg a Mezeis fiatalok első pontja, pontjai. Hiába kezdtek jól és szerezték meg a vezetést a félidő derekán, a Kincsem három góllal válaszolt szünetig. A fordulás után tovább tudták növelni előnyüket Vörösék, így három gól volt az előnyük, de ebben a szezonban már többször vezettek hasonló mértékben, mégsem sikerült nyerni. Ennek ellenére ezúttal nem engedtek ki a hajrára, és megszerezték első idegenbeli győzelmüket, amivel három csapatot is megelőztek a tabellán. A Berettyóújfalu továbbra is pont nélkül.   ÚJPEST FC-220 VOLT – CSENGER FUTSAL 5-9 Nagy elszántsággal készültek az újpestiek a találkozóra, mivel győzelem esetén felléphettek volna a dobogóra. Persze ehhez a Csengernek is volt egy-két szava, akik kissé foghíjasan érkeztek, így kontrajátékra rendezkedtek be. Ez remekül működött, annak ellenére, hogy 3 gólt is kaptak, hiszen ötször mattolták ellenfelüket a szünetig, így megnyugtató előnnyel fordulhattak. A lilák fordulás után rohamoztak, de egyenlíteni nem tudtak, így két gólos hátránynál a hajrában érkezett a vészkapus, de ezúttal ez sem működött. Mándiék kétszer is labdát szereztek és találtak be az üres kapuba, megkoronázva esti teljesítményüket. A Csenger győzelmével harmadik, míg az Újpest visszacsúszott a 8. helyre.

Pénteken játszották:   FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC 5-3 Ahogy mér megírtuk, a Fradi jól kezdett, de 3-0 után hátradőlt, és a Kecskemét remek második félidei teljesítménnyel egalizált, nyílttá téve a mérkőzést. A hajrában a Fradi kockáztatott vészkapus játékkal, ami be is jött. Bő egy perccel a vége előtt megszerezték ismét a vezetést, ami után a Kecskemét is levitte kapusát, majd egy labdaszerzést követően bebiztosították a győzelmet egy üres kapus találattal. 43879322_1986089531483128_2362540558955577344_n