Keleten a Kartalé, Nyugaton a Piliscsabáé lett a bronzérem!
2019.05.23 | 10:58
Keleten a Kartalé, Nyugaton a Piliscsabáé lett a bronzérem!  Az már korábban eldőlt mind a két csoportban, hogy ki lesz a bajnok, és kié lesz az ezüstérem. Nyugaton a Győr zárt az első helyen, míg a második a Pécs lett. Keleten a Fradi nyakába került az arany, míg mögötte a Kecskemét végzett, így mind a két régióban már csak a harmadik hely volt kiadó.   Nyugati csoport   PAFC – TFSR 6-3 (2-2) Az egyetlen igazi tétmeccs a PAFC – TF volt a nyugati felsőházban, ahol a két csapat közül került ki a harmadik helyezett. A találkozó előtt az egyetemisták voltak helyzeti előnyben, mivel nekik a döntetlen is elég lett volna a dobogó megőrzéséhez. Mind a két fél nagyon szerette volna a bronzérmet, így igen izgalmas, jó meccs kerekedett kettejük csatájából. Az első 25 kiegyenlített játékot hozott, felváltva estek a gólok, majd a második félidő közepére elhúzott két góllal a Piliscsaba, így az egyetemistáknak kockáztatni kellett, amiből újabb gólt kaptak, így végül vereséget szenvedtek, amivel lecsúsztak a dobogóról. A PAFC győzelmével megelőzte riválisát, és megszerezte a hőn áhított bronzérmet. [gallery ids="110374,110375,110376"]   PTE PEAC R-BUSZ – AIRNERGY FC 6-3 (2-0) A találkozónak nem volt tétje, hiszen a Pécs már korábban megszerezte a második helyet, míg a vendégek biztos volt, hogy a hatodik helyen zárnak. Az esélyek a hazaiak mellett szóltak, főleg, hogy a fővárosaik igen foghíjas csapattal érkeztek. Az első félidőben még tartotta magát az Arinergy, így csak kettő volt a hátránya szünetben, de a pécsiek a fordulás után két gyors góllal eldöntötték a találkozót, és végül magabiztos győzelemmel zárták a szezont, aminek egy szépen csillogó ezüstérem lett a vége. A szezon közben kevesen gondolták, hogy a baranyai együttes ilyen előkelő helyen végez, de a rájátszásban igen kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, amivel megérdemelten szerezték meg a második pozíciót. [gallery ids="110370,110371,110372"]   MAGLÓDI TC – ETO SZC FUTSAL CLUB 4-9 (3-5) Szintén tétnélküli mérkőzésre került sor Üllőn, ahol a Maglód fogadta a már bajnok Győrt. A hazaiak az eredménytől függetlenül az ötödik helyen zártak, így nem kellett az eredmény miatt egyik csapatnak sem izgulni. Ennek ellenére a vendéglátók szerettek volna borsot törni ellenfelük orra alá, ami az első félidő közepéig úgy tűnt, össze is jöhet, ekkor 3-3 volt az eredményjelzőn, de a folytatásban már csak a győriekről szólt. Zsinórban szereztek öt gólt, amivel el is dőlt a mérkőzés. A Maglód az előkelő ötödik helyen zárt, és sokáig versenyben volt a dobogóért is, ami újoncként szép teljesítmény. A Győr fölényesen, 12 pont előnnyel nyerte meg a csoportot, és készülhet a Fradi elleni párharcra.

Keleti csoport   ENERGIA SC GYÖNGYÖS – CSENGER FUTSAL 4-4 (0-1) A Gyöngyös számára tétnélküli volt a mérkőzés, eldőlt, hogy hatodik helyen zárják a rájátszást, de a Csenger számára a bronzérem volt a tét. Egyszerű volt a képlet, Pankotaiéknak „csak” nyerni kell és megvan a harmadik hely. Ez sokáig úgy tűnt, meg is lesz, és már 4-0-ra is vezettek a második félidő elején, és ekkor kevesen gondolták, hogy nem lesz meg a három pont. A hazaiak nem adták fel, és öt perc leforgása alatt feljöttek egy gólra, így ismét nyílt lett az összecsapás, majd a hajrához közeledve egyenlítettek, így kezdődhetett minden elölről. A Csengernek nem volt jó a döntetlen, így kockáztatott a végén, de újabb gól már nem esett, és maradt a döntetlen. Mivel a Kartal nyerni tudott Kecskeméten, így a Csenger visszacsúszott végül a negyedik helyre, és lemaradt az éremről.   SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC – KARTAL SE 2-3 (1-1) A hazaiak mindenképpen másodikként zárták a szezont, így nekik nem volt izgulni valójuk, míg a Kartal még küzdött a dobogóért, de nem a saját kezükben volt a sorsuk. Mindenképp nyerniük kellett, hogy esélyük legyen a harmadik helyre, és mellette a Csengernek pontokat kellett veszítenie Gyöngyösön. Ez sokáig úgy tűnt, nem lesz meg, mert a csengeriek négy góllal is vezettek. Aztán a Kartal meccs szünetében érkezett a hír, hogy döntetlen lett a rivális mérkőzése, így már „csak” nyerni kell és megvan a harmadik hely. Ez az 1-1-es félidő után nem is tűnt elérhetetlennek. Rohamozott is a Kartal, de sokáig nem jártak szerencsével, majd a hajrában megtört a jég, és két gólos előnyre tettek szert, amiből egyet sikerült megőrizni, így meglett a három pont és vele együtt a bronzérem. A vereség ellenére a hazaik nem voltak csalódottak, hiszen remek szezont zárva ezüstérmesek lettek, ráadásul az utolsó pillanatokban betaláló Rutai lett a gólkirály, egy góllal megelőzve a Fradiból télen távozó Öreglakit.  60767705_2628093597416961_823363870801264640_n Pénteken játszották: FTC FUTSAL-FISERH KLÍMA – ÚJPEST FC-220 VOLT 5-0 (1-0) Ahogy várható volt, a Fradi dominált, míg az Újpest kontrákkal próbálkozott. Az első félidőben egyetlen találat esett, amit a zöld-fehérek szereztek, így náluk volt az előny. A fordulás után a vendégeknek is több helyzetük adódott, de ők nem tudtak élni vele, míg a népligetiek kihasználták ellenfelük hibáit, így végül könnyedén gyűjtötték be a három pontot.