Kastélydombi siker a listavezető Mezei ellen!
2015.02.22 | 09:31
Kastélydombi siker a listavezető Mezei ellen! Keleti csoport Kastélydombi SE - MVFC Berettyóújfalu II. 10-5 (5-4) A listavezető Berettyó az egész évben hullámzóan teljesítő Kastélydombhoz látogatott a forduló nyitó mérkőzésén. A hajdúságiak magabiztos fölénnyel nyerték az őszi találkozót, így biztosak lehettek benne, hogy a hazaiak égni fognak a bizonyítási vágytól. Már csak azért is, mert hétfőn egy viszonylag váratlan vereség is becsúszott a monoriaknak Törökszentmiklóson. A mérkőzés elején többet birtokolta a labdát a vendég együttes, a hazaiak pedig visszaálltak védekezni. Ennek meg is lett az eredménye, a negyedik percben Faragó szerzett vezetést az MVFC-nek. Ekkor a Monor átállt egészpályás letámadásra, ami kifizetődőnek bizonyult, mert Simon duplájával megfordították a mérkőzés állását. Sokáig nem örülhettek az előnynek a hazaiak, mert még abban a percben, Faragó révén egyenlített a vendég együttes. Ezt követően folyamatos gólváltás következett, a félidő végéig, amiből végül a Kastélydomb jött ki jól, mert nekik sikerült az utolsó gólt szerezniük. Temesvári váltotta gólra Tvaruska nagyszerű ívelését. A második félidőben továbbra is letámadtak a hazaiak és egyre többször hibára kényszerítették a fáradni látszó vendégeket. Először Simon, majd Temesvári is újabb gólt szerzett, így már hárommal ment a Monor. Ekkor, egy eladott labdát követően, még szépített a Berettyóújfalu, de mielőtt még felcsillant volna a remény számukra, egy percen belül, Bokros és Simon is betalált a hazai oldalon, így végleg eldőlt a mérkőzés. A végeredményt Reich állította be, így sikerült visszavágnia a Kastélydombnak az őszi vereségért. A vége tehát 10-5 a Pest megyeiek javára. A vendégek ezzel a vereséggel lecsúsztak az első helyről. Gallai Attila, a Kastélydombi SE vezetőedzője:- A hétfői vereség érződött a játékon, az első félidőben. Kissé bátortalanul kezdtünk, majd ahogy telt az idő, egyre felszabadultabb lett a játékunk. Mindkét oldalon elkerülhető gólok születtek. A második játékrészben sikerült az ellenfelünk fölé nőni, többet birtokoltuk a labdát és a védekezés is rendeződött. Úgy látszik, aki éppen vezeti a tabellát, az Monoron nehéz meccsre számíthat, viszont a mi teljesítményünk nagyon hullámzó. Amíg ezt mutatjuk, nem leszünk képesek jobb teljesítményre, mint a középmezőny!   Romhány SE – Csenger 2-6 (0-1) Papíron sima Csenger győzelemnek tűnt az összecsapás, de mint utóbb kiderült, meg kellett szenvedni a három pontért a vendégeknek. A hazaiak jól tartották magukat, jól védekeztek, egyedül a gólszerzéssel álltak hadilábon. Ennek köszönhetően minimális vendégelőnnyel mehettek szünetre a csapatok. Fordulás után megduplázták előnyüket a vendégek, de a romhányiak megtalálták a góllövő cipőjüket, és két perc alatt ledolgozták két gólos hátrányukat, emellett a csengeriek elveszítették kapusukat, akit kiállítottak a játékvezetők egy hatoson kívüli szabálytalanságért. Az eset nem fogta meg a Szilágyi-legénységet, akik egy perc múlva újra megszerezték a vezetést, amit hajrában tovább növeltek, kihasználva egy hazai kiállítást követő létszámfölényt. Végül nem forgott veszélyben a Csenger győzelme, de talán ők is könnyebb összecsapásra számítottak.   Pestszentlőrinci SFA - MMSZ SE 2-2 (0-2) A vendéglátók számítottak az esélyesnek a péntek esti összecsapáson, de meglepődve kellett konstatálniuk, hogy Málta szerezte meg a vezetést, amit a félidő közepén meg is tudott duplázni. A Pestszentlőrinc ráadásul nem tudott betalálni, így két gólos hátránnyal mehettek pihenőre. Ughy mester szünetben rendet tehetett a fejekben, mert fordulás után nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak és hamar egalizáltak. A lendület utána elfogyott, így a győztes találatot nem sikerült megszerezni, így döntetlen lett vége. Az 1-1 pont igazságosnak mondható.   Közép csoport Brand Mission Tolna-Mőzs - SZTE EHÖK SE 3-7 (1-4) Nehéz meccs várt a listavezetőre, hiszen a negyedik Tolnához látogattak, akik hazai pályán eddig mindössze egyszer hibáztak. A vendéglátók győzelmük esetén beérték volna a listavezetőt. A Szeged jól kezdett, és két szemfüles találattal két gólos előnyre tett szert, amivel játszhatták megszokott játékukat. Zárt védekezésből kontrázni. A Tolna becsülettel ment előre, de nem nagyon tudott mit kezdeni ellenfele védekezésével, ráadásul a hajrára tovább romlott a helyzetük, mivel a vendégek újabb két gólt szereztek, így már 0-4 volt az eredményjelzőn. A szépítésre egészen az utolsó percig kellett várni, ami kicsit visszahozta a reményeket. Térfélcsere után nem változott a játék képe. A Tolna irányított, próbált zárkózni, de nem jött össze az újabb szépítő találat, nem úgy a vendégeknek. A Szeged a félidő derekán újra betalált, amivel el is döntötte a három pont sorsát. A hátralévő időben már nem kellett izgulni. A vendéglátóknak már csak az eredmény kozmetikázása sikerült. A Szeged ezzel a győzelemmel megerősítette vezető helyét, és kényelmesen várhatja, hogy két legfőbb üldözője mire megy egymással hétfő este Vácon. Cserenkó Szabolcs, Szeged: - Nagyon jó felfogásban, biztonságos védekezéssel, eredményes előre játékkal nyertünk, egy szimpatikus közegben. Kneller Balázs, Tolna: - Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen a veretlen Szeged csapatával játszottunk. Szerencsétlenül sikerült a mérkőzés eleje, két kipattanó lövés pont ellenfelünk elé pattant, így hamar két gólos hátrányba kerültünk. Próbáltunk vissza jönni a meccsbe, de ellenfelünk nagyon jól védekezett, nem nagyon tudtuk megbontani őket. Később hibát hibára halmoztunk, nem sikerült az újabb bravúr. Gratulálok a Szegednek és sok sikert kívánok nekik a bajnokság megnyeréséhez.   Nyugati csoport Dream Team Futsal - AC Villám-Geobusz.hu 10-7 (4-2) Alsóházi csúcsrangadót rendeztek a siketeken. Az utolsó fogadta az utolsó előtti. A felek ősszel is gólgazdag meccset játszottak, és most sem fukarkodtak a találatokkal, és 17 gólig meg sem álltak összesen. Viszonylag szoros volt a küzdelem, javarészt 1-2 gól volt a különbség a hazaiak javára, de a Villám mindig próbált zárkózni, majd a második félidő közepére a vendéglátók elhíztak 4 góllal, ahonnan már nem volt visszaút. Az Álomcsapat győzelmével megelőzte riválisát a tabellán.   Törökbálinti FSE - Fehrévár-Futsal 3-5 (2-3) A meccs előtt nem volt top formában a Fehérvár, hiszen legutóbb haza környezetben remizett a sereghajtóval, így a kérdés az volt, hogy képes lesz e javítani Törökbálinton. Mint utóbb kiderült, igen. A hazaiak szerezték meg a vezetést, de a vendégek fordítani tudtak, majd fordulás után még növelték az előnyt, és innen már nem hibáztak. A fehérváriaknak négy sikertelen meccs után jött össze az újabb győzelem. A Törökbálint negyedik vereségét könyvelheti el zsinórban.