Kapusgól is kellett az újabb hazai sikerhez!
2019.11.26 | 11:22
Hatpontos meccset vívott hétfőn este az SG Kecskemét Futsal a bajnokság 11. fordulójában. Koós Károly legénysége jól vette az akadályokat, és  4-2-re győztek a közvetlen rivális Rubeola FC Csömör ellen, és felugrottak a tabella 8. helyére. Screenshot_2019-11-26 Futsal Hungary Futsal MagyarországLassan indult be a gépezet mindkét oldalon, sokáig kellett várni az első igazán nagy lehetőségekre. A 13. percben egy labdaszerzés után Nagy Roland jól kényszerítőzött Sallaival, visszakapva a labdát pedig nem volt már nehéz dolga, 1-0. Kihozta kapusát mezőnybe rögtön a Rubeola FC Csömör, de Tombácz eszén nem tudtak túljárni. Egy ártalmatlannak tűnő szituációból viszont megzörgették a kecskeméti hálót: Horváth Norbert átlövése után 1-1 állt az eredményjelzőn. Hazai oldalon a félidő hajrájában kigyűlt az öt csapatfault, a hatodiknál pedig tízméterest végezhettek el sárga-mezes vendégek, de nem éltek a lehetőséggel, így 1-1-el ért véget az első felvonás. Fordulás után felpörögtek az események. A 24. percben a Rubeola lőtt kapufát, majd Tombácz felívelését paskolta be saját kapujába a vendégek portása, így újra a Kecskemétnél volt az előny, 2-1. Beszorult ezt követően a hazai alakulat, Tombácz bravúrjai kellettek hozzá, hogy ne változzon az állás. Létszámfölényes játékból aztán kibrusztolta az egyenlítést a Rubeola: Daunerre jött ki a figura, ő pedig nem hibázott, 2-2. Az utolsó nyolc percre ismét nyílttá vált az összecsapás, az adok-kapokból az SG Kecskemét jött ki jobban. A 35. percben Rutai szabadrúgása talált utat a kapuba, majd egy gólpasszt is kiosztott Csamangónak egy oldalról elvégzett rögzített szituációból nem sokkal később, 4-2. A hajrában nagyon nyomott a vendég alakulat, de több gól már nem esett, így a hírös városiak megszerezték újabb hazai győzelmüket, és felugrottak a tabella 8. helyére. SG Kecskemét Futsal – Rubeola FC Csömör 4-2 (1-1) férfi futsal NBI., 11. forduló 2019.11.25., 19:00 Messzi István sportcsarnok Kecskemét:  Tombácz – Csamangó, Rutai, Sallai, Dobosi, Csere: Csővári, Nagy R., Kovács J., Molnár E., Récsei, Bánóczki, Patai. Vezetőedző: Koós Károly Csömör: Varsányi – Horváth N., Érsek, Milavecz, Józsa, Csere: Dauner, Víz, Németh J., Keresztury. Vezetőedző: Jenei Ottó DSC_5405Koós Károly: - Nagy gratuláció a srácoknak a győzelemért, megdolgoztunk érte. Habár a szerencse is olykor mellénk pártolt, megérdemeltnek érzem a sikert, mert az első félidőben sok helyzetet dolgoztunk ki. A döntés a második játékrészre maradt, ezúttal sikerült az 5 a 4 elleni játékot kivédekeznünk. Örülünk a győzelemnek, és készülünk az Aramis elleni folytatásra!   66385879_2483620268344369_5164618510386593792_nJenei Ottó: - Korrekt játékvezetés mellett, az NBI színvonalához méltatlan mérkőzésen alulmaradtunk egy a győzelmet jobban akaró ellenféllel szemben, melyhez gratulálok a Kecskemétnek. Sok hiányzónk volt, de nem lehet mentség a foghíjas keret arra, hogy ilyen kevés minőségi futásunk legyen csapatszinten. A gyenge egyéni teljesítmények nem eredményezhettek mást, de ha jobban átgondoljuk, talán ma nem is érdemeltünk többet. A vészkapus játékkal viszonylag gyorsan egyenlítettünk, ugyanígy támadtunk tovább a fordításért, de két pontrúgással kivégeztek minket. A végén már képtelenek voltunk jó döntéseket hozni, ez annak volt a hozadéka, hogy lélektanilag fontos pillanatokban amatőr gólokat kaptunk. Ezzel a mérkőzéssel leromboltuk az utóbbi hetek felfelé ívelő játékát és eredményeit, szó szerint magunkat vertük meg. Tudom mire képes a csapatom, a valós tudásunk sokkal magasabb annál, mint amit ma mutattunk. Előre kell néznünk, a szerdai kupameccs nagyon fontos lesz! Vissza kell terelnünk magunkat a helyes irányba! Forrás: scoregoal.hu