Jövőre is NB I-es marad a Göcsej
2016.06.11 | 09:38
Jövőre is NB I-es marad a Göcsej A futsal NB I alsóházi rájátszásának utolsó előtti fordulójában az1988 Déli Futsal SE csapatát fogadta a Göcsej SK. A bajnokság végére rangadóvá avanzsált ez a találkozó, mivel a fővárosiak a végére megtáltosodtak és sorra nyerték a meccseiket. Göcsej SK- 1988 Déli Futsal SE 4-2 (1-0) Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 50 néző. Jv.: Horváth Z. (Vass, Horváth Z.). Göcsej SK: Cseresnyés - Sámson, László, Halmos, Apatini. Csere: Nagy G, Kottán, Borsi, Szőke, Horváth E., Lukács. Vezetőedző: Korolovszky Gábor 1988 Déli Futsal: Kovács - Lak, Takács, Horváth B., Kaczor. Csere: Ruzsicska, Pászti, Jándék. Edző: Csernai Gábor. Gólszerzők:Nagy G. (12.), Szőke Á. (34.), Halmos M. (40.), Kottán K. (40.) ill., Jándék Cs. (23.), Horváth B. (34.) Lendületesen kezdtek a vendégek és irányították a találkozót, a hazai csapat nehezen vette fel a ritmust. A vendégek Lak révén megszerezhették volna kétszer is a vezetést, de a ziccerek kimaradtak.  A 12. percben megtört a jég és Nagy G. Góljával előnybe kerültek a hazaiak. A megszerzett vezetést a nagyszünetig sikerül megőrizniük. A második félidőre mindkét csapat harcosan jött ki. A 23. percben jött a hidegzuhany, ugyanis egy begyakorolt szögletvariációból Jándék egyenlített (1-1). Fokozatosan vette át a mérkőzés irányítását a Göcsej.  A34. percen egy szögletvariáció után Szőke Ádám szerzett újra vezetést. Még nagyon örülni sem tudtak azonban a gólnak, mert Horváth szinte azonnal egyenlített (2-2). A mérkőzés hajrája egyértelműen a Göcsejé volt. A vendégek koncentráció fokozatosan csökken és a 40. percben előbb Halmos Máté, majd Kottán egy labdaszerzés után vette be a vendégek kapuját és döntötte el a nagyon fontos mérkőzést. A hazaiak nem játszottak jól, de küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak és a remekül harcoló vendégeket sikerült legyőznünk. A Göcsej győzelmével biztosította tagságát a következő szezonban is az NB I-ben. pity A mérkőzés felvétele, 1. félidő:  2. félidő: A másik alsóházi mérkőzés: qq   ccc