Jótékony évzáró Nyírbátorban
2018.12.20 | 16:32
Jótékony évzáró Nyírbátorban Az év utolsó mérkőzését a Nyírgyulaj hazai pályán játszhatta le a Szigetszentmiklós ellen. A tét igazán nagy volt, hiszen az "odavágó" nem sikerült valami fényesre és a 3 pont elvesztése a felzárkózás reményét is elvette volna. Családias hangulat fogadta a feleket és, aki kilátogatott igazán eseménydús összecsapást láthatott. Jól kezdte a mérkőzést a hazai csapat, ennek eredményeképpen, a 4. percben egy labdaszerzést követően Sánta passzából Siska a kapu bal sarkába talált. Az első félidőben a Nyírgyulajiak próbáltak irányítani, de a kapu előtt rendre pontatlanok maradtak. A vendég csapat távoli lövésekkel igyekezett zárkózni, de a jó védekezésnek köszönhetően nem tudták bevenni Dobó kapuját. A második gólra egészen az első játékrész végéig kellett várni, amikor is Schrancz  saját térfelén labdát vesztett, és egy újabb Siska-Sánta összjátéknak köszönhetően 2-0-al mehettek a csapatok pihenni. Gólösszefoglaló és edzői nyilatkozatok:

H4CLogo

A második félidő az előzőhöz hasonlóan gyors hazai góllal kezdődött. A 23. percben az új igazolás Valera lopott labdából előre tört és Antonnak adta a zsugát, aki a kapus feje fölött lőtte ki a hálót. A vendégek is megtörték a csendet a 26.percben egy formás támadás végén Nagy szépített fejjel. A 30. percben Kántor szépségdíjas találatával, már 4-1re vezetett a Nyírgyulaj, 10 méterről talált be. Még ebben a percben szépített Szigetszentmiklós Gergály egy védelmi hiba után passzolt a kapuba. Mindkét csapat kapkodni kezdett és ezáltal sok pontatlanság is jellemezte a játékot.  A vendégek 5 a 4 elleni játékkal próbálkoztak feltolva kapusukat. 36. percben egy lövést követően a hazai hálóőr  kidobásából Sánta kísérte be a labdát az üres kapuba. Nem lehetett fellélegezni, mivel a vendégek újra betaláltak, ezúttal Fülöp volt sikeres, egy szép labdakihozatalt követően, a kifutó Dobó mellett passzolt a kapuba.  Az emberfölényes játékot továbbra is alkalmazó szigetszentmiklósiak Bihari révén hibát követtek el, hatalmas lövésébe belelépett Sánta, akiről levágódva a labda az üres kapuba csorgott. A középkezdésből azonnal zárkózott a vendég alakulat Klicsó 13 méterről kapott labdából bombázott a kapuba. Még ezek után is akadtak lehetőségek, de több találat már nem született. A sok hibának köszönhetően, egy igazán gólgazdag mérkőzés alakult ki, hazai sikerrel. Az összecsapás fényét egy igazán nemes gesztus is emelte. A két csapat több gyerek karácsonyát is széppé varázsolta. A kezdőrúgást egy hetedik osztályos, autista kisfiú végezte el, akinek sikerült valóra váltani a kívánságát egy tablettel, és iskolájának tanulóit is meglepni egy kis édességgel. A mérkőzés végén, pedig egy 3 éves leukémiás kislány édesapjának adhatták át a játékokat és az anyagi hozzájárulásukat a játékosok és vezetők.  Az esemény szépsége, nem csak az adakozásban rejlett, hanem abban is, hogy a két csapat mindezt közösen tette. Nyírgyulaj KSE - Szigetszentmiklós Futsal 6-4 (2-0) Helyszín: Nyírbátor 150 néző Játékvezetők: Belicza, Szelezsán, Boda Nyírgyulaj KSE: Dobó(K), Valera, Klushyn, Sánta, Siska Cserék: Opre(K), Szabó, Orosz, Vass, Nagy, Kántor, Tóth, Pazonyi, Gömze Edző:Lovas Norbert Szigetszentmiklós futsal: Klicsó(K) Schrancz, Gergály, Fülöp, Bihari Cserék: Matus (K) Hamar, Faragó, Vörös, Nagy, Varga, Reich Edző: Somogyi Gábor Góllövők: Sánta 3, Klushyn, Siska, Kántor, ill. Klicsó, Gergály, Fülöp, Nagy Sárga lap: Klushyn, Sánta, ill. Schrancz, Fülöp, Bihari, Faragó, Reich