Jól kezdte az Aramis a rájátszást
2016.04.16 | 08:23
Jól kezdte az Aramis a rájátszást Végre elkezdődött a 2015/16 évi bajnokság rájátszása. Az alsóház kezdte a második szakaszt, melynek a feladta eldönteni, hogy ki lesz a kieső 10. helyezett, és a másodosztály ezüstérmesével osztályzót játszó 9. helyezett. Az alsóházban a szebb időket megélt Aramis és Rubeola, valamint az ezer sebből vérző Déli Futsal, valamint az újonc Göcsej fog játszani 12 fordulót, azaz kétszer oda-vissza egymással. A nyitómérkőzést a Déli FC játszotta az Aramis ellen Soroksáron. A mérkőzés háromesélyesnek tűnt, mivel a Déli az alapszakaszban egyszer legyőzte és egyszer döntetlent játszott az Aramissal. A találkozóra a vendégek a legjobb összeállításban léptek pályára, míg a hazaiaknál a sokszoros válogatott Szente Tamás hiányzott. A mérkőzés rangját emelte, hogy a jelenleg legmagasabban jegyzett játékvezető, Kovács Gábor vezette azt. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, és Csopaki gyors gólját (4.perc) Lukács Levente még egalizálni tudta az utolsó előtti percben. A második félidőben viszont elszállt a Déli, már ami a számszerű eredményt illeti. Igaz a hazaiak a szerencsével is hadilábon álltak ezen a mérkőzésen. A 29. és a 34. perc között az Aramis négy gólt szerzett, ami tulajdonképpen el s döntötte a három pont sorsát. Déli Futsal – Aramis SE 7-2 (1-1) Soroksári Sportcsarnok, Vezette: Kovács G – Faragó M -  Wittner J Déli Futsal: Kovács Á – Nagy G, Zalatnai, Lak, Fűzy Csre: Gál J, Lukács Á, Lukács L, Dobos D, Ruzicska, Kaczor, Horváth B, Jándék Edző: Csernai Gábor Aramis SE: Soós – Szeghy, Pál P, Roni, Fekete V Csere: Boldizsár, Korozmán, Farsang, Ábel, Frank T, Jovánczai, Boznánszky, Csopaki, Héger Edző: Frank Tamás Góllövők: Lukács L, Kaczor, illetve: Roni (3), Fekete V (2), Csopaki, Héger Frank Tamás a mérkőzés előtt: Nehéz mérkőzésre számítok, hiszen a Déli  5 pontot vett el tőlünk az alapszakaszban ! Kellemetlen stílusban játszanak, ráadásul van jó-pár tehetséges fiatal játékos a keretükben, akik meg vannak támogatva rutinos, sok csatát megélt futsalossal. Frank Tamás  mérkőzés után: Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a másodikban úgy érzem kicsit elfáradt ellenfelünk, és , ha némi szerencsével is, de megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Érdekes, hogy az alapszakaszban lejátszott mérkőzéseken jobban játszottunk, és csak döntetlenre futotta, ami meg is pecsételte sorsunkat.