Jól hajrázott a Dunaferr
2019.05.28 | 09:06
Több mint 33 percen keresztül futott az eredmény után a Dunaferr futsal csapata, mely végül hat perc alatt fordított és nyert a Szigetszentmiklós ellen.
A futsal NBI „A” csoportjának 10. fordulójában a Dunaferr DUE Dutrade FC esélyesként várta az ötödik helyezett Szigetszentmiklós elleni hazai mérkőzést. Az első igazán nagy ziccert Fridrich készítette elő, akinek keresztben előtt passzára Móra érkezett, de nem találta el a kaput. Ezt követően alaposan beindult a gólgyártás. A vezetést az ötödik percben a vendégek szerezték meg. Gergályt nem vették eléggé komolyan a védők, akik hagyták őt lőni, melynek az lett a vége, hogy a labda a hosszú sarokban kötött ki (0-1). A válaszra fél percet kellett várni. Ekkor Pál végzett el szabadrúgást, akinek lövése a felső lécről Horváth elé pattant, aki jobb felső sarokba bombázott (1-1). Ám még mielőtt megnyugodhattak volna a hazaiak ezúttal Fülöp használta ki a védők figyelmetlenségét (1-2). Klacsák lábában volt az újabb gólunk, aki parádés cselekkel tisztázta magát, majd erős lövést eresztett meg a hosszú sarok felé, azt azonban Klicsó remek mozdulattal tornázta ki. A tizedik percben Sáhó lőtte telibe a kapufát, aki fél perccel később ismét tüzelt, azt azonban védte a vendégek kapusa. A fölény ellenére nem jött össze az egyenlítés, még a 12. percben sem, amikor egy remek kombináció végén Németh labdáját ütötte ki Klicsó. Ami azonban akkor nem sikerült, az fél perccel később igen. Megint oldalberúgást végezhetett el a Dunaferr, melynek végállomása Klacsák volt, aki közelről perdített a kapuba (2-2). A túloldalon Keresztury tesztelte Cseresnyést, aki Sztraka ütemtelenül előtt labdáját nem foghatta (2-3). Kettő perccel a félidei dudaszó előtt Klacsák perdítése már-már túljutott Klicsón, ám a kapus nagyszerű reflexmozdulattal vissza tudott még nyúlni a labdáért. Screenshot_2019-05-28 Futsal Hungary Futsal MagyarországMeglepetésre hátránnyal fordult a Dunaferr, és játékában a szünet után percekig nem volt benne az egyenlítés elérése. Sáhó próbálta ezt megtörni egy távoli lövéssel, majd Fridrich a szólójával. A baj azonban az volt, hogy úgy eltelt hét perc, hogy igazán nem tudott maradandót alkotni a Dunaferr. A legnagyobb veszélyt a szigetszentmiklósi Fülöp okozta, aki kilenc méterről lőtt centikkel a kapu mellé. Ekkor kissé felpörgött a hazai csapat, melyet Horváth perdítése, majd Németh Péter középre tett labdája jelzett. Az újabb találatot mégis a vendégek jegyezhették a 30. percben. Egy oldalrúgás után Hamar ért bele a kapu elé tett labdába, mely túljutott Rigó kapuson (2-4). A kétgólos hátrány után azonnal más sebességre kellett kapcsolni, valamint taktikát változtatni. Ezért Rigó kapus is kijött a mezőnybe játszani, ezzel létszámelőnyt okozva, melyből Klacsáknak volt egy remek lövése, azt azonban Klicsó kapu fölé ütötte. Érezhetően nőtt a feszültség a hazai kispad körül, hiszen már csak hat perc volt vissza a meccsből. Ekkor viszont alaposan bejött, hogy Rigó kapus csatárrá voltozott, hiszen az ő lövése hozta meg a Dunaferr harmadik gólját (3-4). A folytatásban teljesen beszorította kapuja előterébe a Szigetszentmiklóst Fehér Zsolt alakulata, de nem ebből, hanem egy kontrából tudott egyenlíteni Horváth Norbert révén (4-4). Két perc alatt nagyot fordult tehát a játék, hiszen sikerült ledolgozni a kétgólos hátrányt, és még mindig volt vissza három és fél perc. Öreglaki nem tudta a bevetődő blokk miatt közelről beemelni a labdát, majd Klacsák beadása gurult el a lábak előtt. Ekkor azonban jött Németh, aki pontosan lőtte ki a jobb alsót, majd Fridrich, aki saját térfeléről emelt az üresen álló vendég kapuba (6-4). A Dunaferr csapata ezzel befejezte az „A” csoport küzdelmeit, melynek a második helyén zárt, így a következő összecsapást már éremért játssza pénteken a Veszprém otthonában. A két győztes találkozóig tartó párharc hazai ütközetére június 3-án 19 órai kezdettel kerül sor.

Dunaferr DUE Dutrade FC – Szigetszentmiklós Futsal 6-4 (2-3) Dunaújváros, Városi Sportcsarnok Vezette: Borbás - Szabó P - Bereczki Dunaferr DUE Dutrade FC: Cseresnyés – Németh P., Klacsák, Pál, Horváth. Cserék: Rigó - Öreglaki, Fridrich, Szeghy, Sáhó, Móra, Csányi, Kovács, Németh L.. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Szigetszentmiklós Futsal: Klicsó - Gál, Gergály, Fülöp, Keresztury. Cserék: Jáky – Pászti, Nagy, Sztraka, Faragó, Varga, Hamar, Dénesi, Bognár. Vezetőedző: Somogyi Gábor. Góllövők: Németh P, Klacsák, Horváth, Rigó, Öreglaki, Fridrich, illetve Gergály, Fülöp, Sztraka, Hamar Fehér-Zsolt-vezetőezőFehér Zsolt: - Csak az utolsó 5 perc miatt jár a gratuláció a csapatomnak! Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, ziccer-ziccer hátán, de a mai nap nem sikerült Klcso eszén túl járni! Készülünk a pénteki bronz csatára innentől! 50151346_1067581040093985_5223816280850563072_nSomogyi Gábor: - Büszke vagyok a CSAPATRA, mert 35 percig megvalósította azokat az elképzeléseket, amiket megbeszéltünk az ország egyik legjobb futsallcsapatának az otthonában. Sajnos a végjátékra elfogytunk elsősorban fejben. Lehetőségünk volt lezárni a meccset, amikor a Dunaferr 5-4 elleni játékra váltott, de nem tudtunk élni vele. Az ellenfelünk viszont élt a számára felkínált lehetőségekkel. Gratulálok és sok sikert kívánok a Dunaferrnek.   forrás: dunaújváros.com