Javított a Fradi Kecskeméten!
2019.10.12 | 13:51
Javított a Fradi Kecskeméten! Két olyan csapat találkozott péntek este, akik az elmúlt fordulókban nem a legjobban szerepeltek. A Fradi legutóbbi négy meccsén egy pontot szerzett, míg a Kecskemét egyet sem, így mind a két félre ráfértek (volna) a pontok. A két oldal jól ismeri egymást, hiszen a tavalyi szezonban négyszer is összecsaptak, és mindannyiszor a zöld-fehérek örülhettek. Viszont most rengeteg hiányzójuk volt, hiszen egy csapatra való játékosra nem számíthatott Roni mester, de ennek ellenére a rutin így is mellettük szólt. A Kecskemétnél Rutai nem volt a keretben, de rajta kívül szinte mindenki hadra fogható volt, így bizakodva várták a hazaiak, hátha megtörik a rossz sorozat a fővárosiak ellen. SG KECSKEMÉT FUTSAL - FTC-FISHER KLÍMA 0-3 (0-0) Kecskemét, 300 néző Játékvezetők: Zimonyi, Kiss G., Nyekita KECSKEMÉT: Tombácz - Nagy R., Csamangó, Móra, Dobosi Cserék: Kovács J., Deák, Récsei, Sallai, Patai, Maczelka, Csővári Edző: Koós Károly FTC: Tóth Gy. - Öreglaki, Cseri, Gergály, Jenei Cserék: Bajusz (k), Gellérfi, Dávid, Lőrincz, Roni, Óhidi Edző Roni Ribeiro Sárga lap: Nagy, Kovács, Sallai Góllövők: Jenei (25.), Gergály (27., 29.) A Fradi kezdte jobban a találkozót, két nagy helyzettel és egy kapufával jelezték, hogy igényt tartanak a három pontra. A hazaiaknak kellett jó néhány perc, hogy belerázódjanak a mérkőzésbe, de utána egyre többször veszélyeztették Tóth Gyula kapuját, de gólt nem sikerült szerezni. Az első játékrész második fele kissé eseménytelenül csordogált, elvétve egy-egy lehetőséggel. A vendégek inkább a védekezésre koncentráltak, míg a Kecskemét nem nagyon tudott ezzel mit kezdeni. Az első félidőről talán mindent elmond, hogy egyetlen szabálytalanság sem történt, a nem túl nagy iramú játék mellett. RPY_1363 A térfélcserét követően lüktetőbb lett a játék, a Fradi is jobban felvállalta a támadásokat, aminek hamar meg is lett az eredménye. Egy Gellérfi lövést csak kiütni tudott a hazaiak kapusa, pont Jenei elé, aki közelről nem hibázott, megszerezve a vezetést. A Kecskemét is próbált még bátrabban rohamozni, de kicsit fejetlenül tették, ami megbosszulta magát. A Fradi a vezetés után visszaállva kontrákkal próbálkozott, és két perc alatt, két labdaszerzést követően kétszer is betalált, így három gól volt a játékrész derekán az előnye. Mind a kétszer Gergály érkezett remekül a hosszún, és közelről nem is hibázott a szépen kijátszott kontrák végén. RPY_1499 A vendéglátóknak nem maradt más lehetőségük, lehozták a kapust és az utolsó 10 percre vészkapussal próbálkoztak. A létszámfölény nem hozta meg a várt eredményt, nem nagyon sikerült igazi gólhelyzetet kialakítani, míg több esetben labdát is veszítettek, de a fővárosiak nem találták el az üres kaput. A Koós legénység nem adta fel, küzdött a szépítésért, de ezen az estén hadilábon álltak a gólszerzéssel, így először maradtak rúgott gól nélkül hazai pályán. A Fradi rutinos játékosai okosan, taktikusan lehozták ezt a mérkőzést, néhány ügyes fiatallal kiegészülve és visszaelőzték a tabellán a Dunaújvárost, így jelenleg ötödikek. DSC_5405Koós Károly, Kecskemét: - Nem titkolt célunk volt a tegnapi nap folyamán, a régen vágyott három pont megszerzése. Ez nem sikerült, amiért nagyon csalódottak vagyunk. Az első félidőben még joggal gondolhattuk volna azt, hogy reális az általunk kitűzött cél. Ellenfelünk védekezésén megtaláltuk a rést, de mégsem sikerült a hálóba találnunk. A második félidő negyedik percében viszont ellenfelünk kihasználta a pillanatnyi megingásunkat és góllal büntetett, melyet rövid időn belül még kettő követett. Szépen indítottuk a szezont, ám az utóbbi időben sorozatban nem tudunk ellenfeleink felé kerekedni, ami azt gondolom, mind engem, mind a játékosaimat el kell gondolkodtasson. Át kell értékelnünk munkánkat a teljesítményünk függvényében az előttünk álló meccs nélküli hetekben. fh maha 3Machalek Attila, FTC: - Nem voltak túl jók az előjelek számunkra, hiszen rengeteg volt a hiányzónk. Nem véletlenül kértük ellenfelünktől a halasztást jó előre... Jól kezdtük a mérkőzést, a vezetést is megszerezhettük volna, de a folytatásra nagyon passzívvá váltunk támadásban. Szünetben sikerült megbeszélni a hibákat és a fordulás után előre játékban is sokat javultunk, amivel meg is nyertük a mérkőzést és vele a nagyon fontos három pontot. Több fiatalt is bedobtunk a mély-vízbe ezen az estén, akik remekül mutatkoztak be az élvonalban, amihez gratulálunk nekik. A Kecskemétnek sok sikert kívánunk a folytatásra!