Játék nélkül állt az élre a Maglód; biztos felsőházas a Gyöngyös
2022.02.15 | 20:51

A férfi futsal NB II Keleti csoportjának 19. fordulójában hétfőre csak három meccs maradt, ezeken a Gyöngyös is bebiztosította a felsőházas folytatását, míg a Nyírség végleg lemondhatott róla. A kiesési rangadót a Miskolc nyerte.

A Gyöngyös úgy látogatott Mádra, hogy már egy döntetlennel is bebiztosíthatta a felsőházas folytatását. Ezt meg is tette: a szünetben még 1–1 volt az állás, a második félidő elején aztán előnybe kerültek a vendégek, és bár a hazaiak fordítani tudtak, a 37. percben egyenlített a Gyöngyös, ezzel eldőlt, a legjobb hatban fejezi be a szezont. A Mádnak már csak matematikai esélye maradt, de ehhez mind a négy hátralévő találkozóját meg kellene nyernie úgy, hogy a Kincsem egyszer sem győz – csoda lenne.

A Nyírségnek nyernie kellett volna Csengeren, hogy még életben tartsa a felsőházas reményeit, de már a szünetre 4–1-es hátrányba került. A második félidőben a négy találatig jutó Gaál Krisztián vezérletével gólparádét rendeztek a hazaiak, 10–3-ra legyőzték a tartalékos vendégeket, ezzel megerősítették a negyedik helyüket. A Nyírség maradt a hetedik, és már biztosan az alsóházban folytatja.

A DAFC Szeged gyorsan előnybe került Miskolcon, a szünetben azonban döntetlen volt az állás. A második félidő közepén ugyanakkor el tudtak húzni a hazaiak, és végül 5–1-re nyertek, ezzel három ponttal elléptek a sereghajtó riválisuktól, és egy egységre feljöttek a Nyírbátorra

…amely nem utazott el Maglódra, így a hazaiak játék nélkül is a keleti csoport élére álltak, három ponttal ellépve a közvetlen riválisoktól, a pénteken döntetlent játszó Rubeola, Nyíregyháza párostól.

FÉRFI FUTSAL NB II, KELETI CSOPORT, 19. FORDULÓ
Mád – Energia SC Gyöngyös 3–3
(Bogyó, Dlehány, Irhás, ill. Besenyei, Szűcs (öngól), Reich)
Csenger – Nyírség 10–3
(Mándi, Gaál 4, Katona 3, Jónás, Csorvási, ill. Pekk 2, Molnár)
MEAFC-Miskolc – DAFC Szeged 5–1
(Hadházi 2, Szabó, Varga, Turcsik, ill. Baka)
Maglód – Mád Nyomdavar.hu Nyírbátor 3–0 – játék nélkül

Pénteken játszották: A-Stúdió Nyíregyháza – Rubeola 2–2 (Kovács 2, ill. Fekete, Szacskó)

Szabadnapos: Kincsem

2024.05.10 | 17:05
2024.05.05 | 09:30

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30