Izrael és Horvátország a csoportunkban a VB selejtezőn!
2022.07.07 | 18:54

A nemzetközi labdarúgó szövetség csütörtökön kisorsolta a VB selejtező európai csoportjait. A mienk nem voltak érdekeltek az előselejtezőben, így a legjobb 36 együttes között kapcsolódnak be a selejtező sorozatba. A 36 együttest 12 db hármas csoportba osztották, ahonnan az első helyezettek és a négy legjobb második jut egyenesen ágon az elit körbe. A maradék 8 csoport másodikat négy párba sorsolják és onnan a négy továbbjutó még csatlakozik a többi továbbjutó együttes közé, kialakulva a legjobb 20 mezőnye. Az elitkör mezőnyét 5 db négyes csoportba sorsolják, az öt csoportgyőztes jut ki a VB-re egyesen ágon A négy legjobb második még rájátszik két párba sorsolva, ahonnan a két győztes is kijut, de amennyiben Európában rendezik a VB-t, akkor csak a két legjobb második játszik play off-ot, és így csak hat hely jut Európának.

A mienk a második kalapból várták a sorsolást. Az elsőből a horvátokat, míg a harmadikból Izraelt kaptuk ellenfélként. Egyik együttes sem ismeretlen a számunkra. Izraellel az előző selejtező sorozatban is egy csoportban voltunk és kellemetlen perceket szerzett a budapesti találkozón, ahol fájó vereséget szenvedtünk, de sikerült visszavágni a kinti összecsapáson. A horvátokkal az előző hónapban játszottunk felkészülési mérkőzést, ahol 1-1 lett a végeredmény, de ellenfelünk legjobbjai nem voltak ott. Déli szomszédunk a csoport favoritja, de nem lehetetlen megelőzni őket. Ehhez mindenképpen le kell győzni Izraelt oda-vissza, ami az előző alkalommal nem sikerült.

A sorozat szeptemberben kezdődik hazai pályán, ahol Izrael lesz az ellenfelünk, majd jövő márciusig tart, míg utána az elitkörrel folytatódik, reményeink szerint a mieinkkel együtt.

2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00