Izgalmas mérkőzésen jutott a Szekszárd a Final Fourba
2017.01.16 | 20:20
Izgalmas mérkőzésen jutott a Szekszárd a Final Fourba A Magyar Kupában a legjobb négy közé jutásért hazai pályán lépett pályára a Gyulai Amazonok csapata január 15-én a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban. Ellenfelük az NB I. listavezetője, a válogatott játékosokkal teletűzdelt Szekszárd FC gárdája volt. Gyulai Amazonok-Szekszárdi FC  2-4 (1-1) Gyula, 250 néző Gyulai Amazonok: Papp Laura - Csontos Zsanett, Erdélyi Angéla, Bálint Rebeka, Fülöp Diána Csere: Csanálosi Anada, Szilágyi Zsanett, Kurai Nikolett, Perjési Rita, Balogh Noémi, Pilán Tímea. Edző: Molnár Zoltánné Szekszárdi UFC: Hargas Annamária -  Ganczer Hajnalka, Szekér Anita, Horváth Katalin, Csere: Buchmüller Petra, Megyes Ágnes, Fábián Rebeka, Blesz Nikoletta, Mausz Renáta, Urbán Anett Edző: Micskó Márk Gólszerzők: Balogh Noémi, Csontos Zsanett illetve Ganczer Hajnalka (3), Horváth Katalin Történetükben először masírozhattak volna be az ország legjobb négy csapata közé a fürdővárosi csapat tagjai. Az összecsapást is ennek megfelelően kezdték Molnár Zoltánné tanítványai, hiszen hét perc elteltével Balogh Noémi ugrasztotta talpra a majd telt házas közönséget. Szemfüles góljával alaposan meglepte nagynevű ellenfelüket (1–0). A mérkőzésnek ebben a szakaszában a taktikailag remekül felépített hazai gárda mind támadásban, mind védekezésben ellenfele fölé magaslott. Amikor pedig már a védelem is tehetetlen volt, akkor Csontos Zsanett állt helyzete magaslatán. A több válogatott játékost is pályán tudó vendég együttes rendezte sorait, és az utolsó tíz percre beszorította a gyulai csapatot. Ebben a periódusban a kitűnő védekezés mellett a hazaiak kapusteljesítménye tartotta játékban a csapatot. Az utolsó hét percben szinte teljesen védekezésre álltak át az amazonok, a vendégcsapat tagjai pedig lőpróbát tarthattak a hazai kapu előtt, sikertelenül. Már csak három perc volt hátra a félidőig, amikor a Tolna megyei gárda sokadik összjátéka talált utat Ganczer révén az Amazonok kapujába (1–1). A gól hatására felgyorsult a Fülöp Diána irányította fürdővárosi együttes, és több ígéretes helyzetet dolgoztak ki, csak a befejezés nem sikerül. A félidei döntetlennel a Gyulai Amazonok alaposan felborították a papírformát. A második félidőt is a házigazda lányok kezdték jobban, ám a kidolgozott helyzet végén nem tudták átvenni a vezetést. A szekszárdiak azonban igen, amikor is egy szabadrúgás után labdájuk utat talált a hihetetlen napot kifogó Csontos Zsanett kapujába (1–2). Pár percre még vezérüket is elvesztették a gyulaiak, amikor Fülöp Diána bicegett le a pályáról. A találkozó nehézségére a legjobb példa, hogy mindkét tréner többször is kihasználta időkérését, hogy rendezze sorait és esetleg taktikát is váltson. A gól után igazi nyíltsisakos küzdelem vette kezdetét, melyben a futsal minden szépségét megcsodálhatták a szurkolók. Ezekben a percekben mindkét együttes tudása legjavát nyújtotta, és elkápráztatta a publikumot. Már csak nyolc perc volt hátra, amikor Molnár Zoltánné együttese beszorította ellenfelét a saját kapuja elé, ami után másfél perccel a vége előtt büntetőhöz jutott a fürdővárosi alakulat. Az eddig is klasszis teljesítményét megkoronázandó, Csontos Zsanett lépett a labda elé, és vágott irgalmatlan nagy gólt a vendégek kapujába (2–2). A dráma azonban a végjátékban érkezett, amikor fél perccel később a Szekszárd kapott 10 méteres büntetőt, amit Ganczer biztos lábbal értékesített (2–3). Tíz másodperccel a befejezés előtt pedig be is biztosították a továbbjutást (2–4). Molnár Zoltánné: Nagyon jó érzés volt ilyen közönség előtt játszani. Mindig motivál bennünket a jó csapatok elleni játék, most sajnos a végére kihatott a rutintalanságunk. Sajnálom az utolsó percet, nagyobb koncentrálással akár a továbbjutás is meg lehetett volna. Ebből lehet építkezni, szeretnénk bajnokságot nyerni, ahhoz pedig nagyon jó úton halad a csapat. Gratulálok a lányoknak, ellenfelünknek pedig sok sikert kívánok a Final Fourban! Micskó Márk: - Igazi kupamérkőzést játszottunk egy nagyon motivált és rendkívül jó Gyula ellen. Szeretnék gratulálni kolléganőmnek, hiszen remek csapata van. Mi a kezdetektől a kezünkbe vettük az irányítást, sajnos az első félidőben még sok hibával játszottunk, pontatlanok voltunk. A másodikba már kevesebb volt a hiba, de a helyzetek kihasználásával sajnos nagyon hadilábon álltunk. Teljesítettük a kitűzött célunkat és ott vagyunk a Final Fourba, gratulálok a lányaimnak, megérdemelték a győzelmet.

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00