Játékvezetõk: Horváth Zoltán (A), Czinder Imre, Tolnay Annamária.

ÁRKÁD ETO: Mészáros Krisztina – Szórádi Nikolett, Jakab Réka, Vígh Renáta, Újvári Krisztina.
Jakab Petra, Csuti Melinda, Szücs Adrienn, Szücs Vivien, András Franciska, Oláh Erika.

Gólszerzõk: Vígh Renáta (4), Jakab Réka (2), Újvári Krisztina.

DVTK-VÉNUSZ: Almási Ildikó – Bernáth Csilla, Váradi Cintia, Miliczki Noémi, Kovács Alíz.
Cserék:
Kresák Katalin, Németh Diána, Boros Kinga, Lipták Aida, Bukovszki Mónika, Szõke Zsuzsanna.
Edzõ: Sárréti Géza.

Gólszerzõk: Váradi Cintia, Miliczki Noémi, Bernáth Csilla, Kresák Katalin, Jakab Réka (öngól).

Sárga lap: Váradi Cintia.

Ismét a hajrában fordított a Gyõr, pedig két gólos hátrányba kerültek a rangadó elején. Vígh R. (4), Jakab R. (2), Újvári K. (1) góljaival 7-5-re nyert az ETO a DVTK ellen. A Vénusz ötször vezetett ma, mégsem nyertek. A változatos, kiélezett és rendkívül izgalmas ETO-VÉNUSZ rangadón végül 12 gól esett.

A kezdeti gyõri lendületet a rendkívül szívósan védekezõ és veszélyesen kontrázó Vénusz két gyors gólja fogta vissza, amikor Váradi Cintia a 7. percben gyors ellentámadás végén helyezett távolról a gyõri kapuba. (0-1). Majd egy perccel késõbb Miliczki lövését Jakab R. tolta saját kapujának jobb sarkába, öngól (0-2). Bernáth kapufája után nem adta fel az ETO. Pár perc alatt rendezték soraikat, és az egyre erõsödõ hazai támadások végül eredményre vezettek. Elõbb Vígh R. lõtt a kivetõdõ Almási hasa alatt a hálóba a 15. percben, miután Újvári emelt be neki szépen üres területre (1-2), majd négy perccel késõbb Jakab R. kapott Vígh-tõl kihagyhatatlan lehetõséget, amit be is vágott az üres kapuba egy gyors kontra végén. (2-2).

Sokáig nem örülhettek a gyõriek, mert Miliczki Noémi találatával egy perccel késõbb ismét vezetett a Vénusz. Egy szép lefordulást követõen Bernáth passzát lõtte pontosan Mészár mellett a bal sarokba. (2-3). Az utolsó másodpercekben Boros lövése csattant a kapufán. Elkerülhetõ gólokkal vezetett a miskolci gárda, de elõnyük teljesen megérdemelt. Érezni lehetett azonban van még tartalék az ETO-ban, megjósolhatatlan volt szünetben a meccs kimenetele.

A szünet után rögtön kiegyenlített a ETO. A 21. percben Vígh R. rázta le védõjét, majd betörve a miskolci hatosra, nagy erõvel a jobb alsó sarokba lõtt. (3-3). A szünetben kapust cserélt a Gyõr, Oláh váltotta Mészárt. Az egyenlítést követõen mindkét gárda gyõzelemre játszott, hatalmas iramú adok kapok alakult ki, a félidõ derekáig mindkét kapu veszélyben forgott. A 30. percben negyedszer szerzett vezetést a DVTK, amikor Bernáth verekedte végig magát a jobb oldalon, majd saját testi épségét sem kímélve helyezett Oláh mellett a hálóba. (3-4). Egy perccel késõbb Újvári K. vágta közelrõl a hálóba labdát, miután Vígh bombáját pont elé ütötte ki Almási (4-4). A 31. percben ismét felváltva estek a gólok, ötödik miskolci találatot Kresák lõtte jobb külsõvel perdítve a gyõri kapu jobb oldalába. (4-5). Jött azonnal a gyõri válasz, Jakab R. lõtt hatalmas gólt a jobb felsõbe. (5-5).

Ezután a végére feljavult gyõri kapus Oláh E. bravúrjai következtek, többször gólhelyzetben védett hatalmasat. Ez döntõ momentum volt, mert amíg a vendég helyzetek kimaradtak, az ETO Vígh
szemfülességének köszönhetõen a 36. percben elõször megszerezte a hõn áhított vezetést, ellopta az indulni próbáló Vénusztól a labdát, majd Almásit is kicselezve lõtt extázisban a miskolci kapuba. (6-5). A kegyelem döfés és a gyõzelmet jelentõ gyõztes gólt ismét Vígh Renáta szerezte két perccel késõbb, ekkor Újvári akasztott meg egy ígéretes támadást, indította a gyõri 6-ost, aki negyedik gólját szerezve okosan a bal sarokba helyezett. (7-5). A végjátékot már kivédekezte az ETO és az Univerzum után ismét a hajrában gyõzte le a mai nap rendkívül fegyelmezetten és jól futsalozó DVTK
Vénuszt.

A nagy gyõzelemmel, öt ponttal megerõsítette a harmadik helyét a tabellán az ETO a BME elõtt, mivel gigászi mérkõzésen a HTE 3-2-re legyõzte a BME csapatát.

Molnár Attila: Hosszasan sorolhatnék okos szakmai frázisokat, de nem teszem. A mai nap két jó csapat kõkemény, õszinte meccset produkált, ahol senki nem kért, de nem is adott kegyelmet. Aki
látta, tudja mirõl beszélek. Mi egy Vígh Renivel, és Jakab Rékával jobbak voltunk, de az egész csapat kitett magáért. Hibáztunk, nem is egyszer, és ezt a DVTK rendre megbüntette. A lányok azonban egy
pillanatra sem adták fel, és a végén begyûrtük az ellenfelünket. Olyan volt ez az összecsapás, mint egy Rocky filmadaptáció, ahol mi élhettük meg a happy-endet.

Sárréti Géza: Változatos, gólokban gazdag aránylag jó rangadót játszottunk, a végén a Gyõr örülhetett a gyõzelemnek. A meccs 3/4-ed részében még talán jól is dolgoztunk, legtöbbször vezettünk is, az utolsó negyedben sorra hoztuk a rossz döntéseket, amit a hazai csapat kíméletlenül kihasznált. Csak gratulálni tudok az ETO-nak, hogy ma fordítani tudtak.
Etofutsal.hu

HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE – BME FC 3-2 (2-1)
2014.11.29 – szombat 20:00
Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont
Játékvezetõk: Takács István, Erdélyi Péter, Vasziliu Tamás.

HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE: Torma Lilla – Tell Zsófia, Halászi Kinga, Vágó Fanny, Sebestyén Györgyi.
Cserék: Czégény Zsuzsánna, Jakab Kata Rebeka, Pinczi Anita, Farkas Éva.
Edzõ: Simonyi András.

Gólszerzõk: Sebestyén Györgyi (2), Vágó Fanny.

Sárga lap: Sebestyén Györgyi, Jakab Kata Rebeka.

BME FC: Hargas Annamária – Winternitz Anna, Szekér Anita, Urbán Anett, Ganczer Hajnalka.
Cserék:
Winternitz Zsuzsanna Ágnes, Fábián Dóra, Bobok Csilla Mária, Molnár-Sáska Ildikó, Dr. Monspart-
Molnár Zsófia, Winternitz Katalin.
Edzõ: Csernai Gábor László.

Gólszerzõk: Dr. Monspart-Molnár Zsófia, Szekér Anita.

Sárga lap: Hargas Annamária, Szekér Anita, Winternitz Katalin.

Remek hangulatú, fordulatos és igen színvonalas mérkõzést vívott egymással Hajdúböszörményben a HTE és a BME. A vendégek a 8. percben Dr. Monspart-Molnár Zsófia révén elõnybe kerültek és

bizony a gól kissé megfogta a házigazdát. Bizony benne volt a levegõben, hogy tovább növelje elõnyét a Csernai-alakulat azonban a házigazdáknál volt egy Sebestyén Györgyi aki fénykorát idézte minden megmozdulásával és rendkívül higgadtan értékesítve ziccerét egalizált a 12. percben. Sõt ha egy üzlet beindul..Vágó Fanny fél perccel késõbb már a vezetést is megszerezte a HTE-nek, hatalmas örömet szerezve a Bocskai Katonái szurkolótábornak. Ezt követõen felváltva forogtak veszélybe a kapuk de a szünetig az eredmény nem változott, 2-1-s hazai vezetéssel mehettek pihenõre a csapatok.

A fordulást követõen a HTE helyzetek sokaságát dolgozta ki, azonban Hargas Annamária lehúzta a rolót és döntõ érdeme volt abban, hogy nem került nagyobb hátrányba a BME. A sok kihagyott helyzet megbosszulta magát és a vendégcsapat vezéregyénisége Szekér Anita kihasználva gyorsaságát 2-2-re alakította az állást.

A pokoli iram a késõbbieken sem lanyhult így a nézõk élvezetes rangadót láthattak, amiért megérdemlik az elismerést a pályára lépõk.Majd felrobbant a csarnok amikor 9 perccel a vége elõtt Sebestyén Györgyi újra elõnyhöz juttatta övéit amely mint utólag kiderült gyõztes találatnak bizonyult. Pedig Csernai Gábor még a kapuslehozatallal is megpróbálkozott de ez sem vezetett eredményre. Köszönhetõ ez Torma Lillának is aki szokásához híven halmozta a bravúrokat. A mindössze 18 esztendõs hálóõr egyértelmûen kulcsemberré nõtte ki magát és többek véleménye szerint jelenleg õ Magyarország legjobb nõi futsalkapusa.

Nehezen, de a helyzetek száma alapján megérdemelten tartotta otthon a 3 pontot a Hajdúböszörmény de nincs oka a kesergésre Szekéréknek sem mert nagyon közel jártak a döntetlenhez.

Simonyi András (HTE): Kiváló mérkõzésen gyõztük le a BME-t. Ellenfelünk nem véletlenül áll ilyen elõkelõ helyen a tabellán, jól összerakott, igazi sportemberek alkotta társaság amely bármely csapatot képes lehet legyõzni..Nüanszokon múlt a sikerünk, amely azt gondolom nem érdemtelen hiszen több helyzetet sikerült kidolgozni csak sajnos ki is hagytuk õket. Ez persze Hargas Annamáriának is köszönhetõ aki Torma Lillával együtt szokás szerint remek napot fogott ki. A BME klasszisát Szekér Anitát külön is kiemelném mert betegsége ellenére is vezéregyéniség volt és a rá jellemzõ szenvedélyes és alázatos játékával magával ragadta társait. Játékosaim elõtt is le a kalappal, fordulóról-fordulóra maximális fordulatszámmal pörögnek és bár nem vagyunk csúcsformában de
mentálisan nagyon egyben van a társaság. Sebestyén Györgyit hosszasan ünnepelték szurkolóink a lefújás után, nem véletlenül mert emberfeletti amit a pályán nyújt. Végezetül szeretnék mielõbbi
visszatérést kívánni a BME meghatározó játékosának Szalkai Kittinek.

Csernai Gábor (BME FC): - Annak tudatában készültünk a mérkõzésre, hogy mindenkeppen tartanunk kell a lépést az elõttünk álló három csapattal, igy nekünk ezen az összecsapáson legalább egy ponttal, de inkább pontokkal kell el jöjjünk Böszörménybõl. Minden adott volt egy parázs, jó mérkõzésre köszönhetõ ez a hazai szurkolóknak is akik nemcsak sokan voltak hanem hangosak is, ezzel jócskán megnehezítve a dolgunkat. Ellenfelünk is azt tudván ha veszítenek akkor az Astra meglepne elõlük. Ezek távlatában nekünk sikerült a szezon leggyengébb játékával kirukkolni, es sajnos játékunk kicsit sem hasonlított arra a sportra, amire mi annyit edzünk, es amit úgy hívunk, hogy futsal! Addig a pillanatig, amíg engedjük, hogy a mérkõzés okozta stressz úrra legyen rajtunk és
gondolatainkon es így meg gátolva bennünket abban,hogy betartsuk a futsal arany szabályait, addig nem várhatjuk, hogy eredményesek legyünk, mert az mar onnantól kezdve nem a mi világunk..

A mérkõzés hajrájában ha egy kicsit jobban koncentrálunk akkor az 5 a 4-es játékunkba benne volt az egyenlítés, de sajnos benne is maradt. Ezen érdemes elgondolkodni, hogy nekünk miért nem sikerült gyenge játékkal egyenlíteni a végen, mint ellenfelünknek a mi hazai meccsünkön.

Nincs gond edzünk tovább, es megpróbáljuk az elkövetkezendõ mérkõzéseken legyõzni a legnagyobb ellenfelünket, SAJAT MAGUNKAT! Gratulálok a HTE csapatának.

ELTE-BEAC - UNIVERZUM 2-3 (1-3)

2014.11.30 - vasárnap 14:20

Budapest, BEAC Sportcsarnok

Játékvezetõk: Puskás Gabriella, Kénoszt Éva Noémi, Kénoszt Zsolt.

ELTE-BEAC: Szabó Annamária - Baksai Éva, Orbán Csilla, Pfundtner Vivien, Tatai Krisztina.
Cserék: Móczik Alexandra Cintia, Malinovszky Cintia Ibolya, Blayer Zsófia, Horváth Bors Bettina, Vida Orsolya.

Edzõ: Sajben Marcell.

Gólszerzõk: Malinovszky Cintia Ibolya, Tatai Krisztina.

UNIVERZUM: Deczki Vanda Kinga - Bereczki Orsolya, Bagdi Csilla, Horváth Hanna, Görög Zsófia Réka.

Cserék: Garamvölgyi Nikolett, Török Kira Katalin, Kaiser Karina, Málik Bettina.
Edzõ: Jávor István

Gólszerzõk: Görög Zsófia Réka, Bereczki Orsolya, Garamvölgyi Nikolett.

Nem túl magas színvonalú mérkõzésen az 5. percben egy szépen kijátszott akció végén Görög Zsófia révén szerzett vezetést az Univerzum. A vendégek ezt követõen két begyakorolt szabadrúgásból növelték elõnyüket. Akik az Univerzum-Show folytatását várták csalódniuk kellett mert az ELTE megrázta magát és a szünetben már csak kétgólos hátrányban volt a Sajben-alakulat miután Malinovszky közelrõl bevette Deczki Vanda hálóját. Fordulás után a vendégcsapat nem a kellõ fordulatszámom mozgott és a vérszemet kapó egyetemisták pontszerzési reményeit Tatai Krisztina hozta vissza (2-3).  Sõt az egyenlítésre is volt esélyük azonban Deczki Vanda eszén nem tudtak harmadszor is túljárni a hazaiak, így ha nem is jó játékkal de fontos három ponttal gazdagodott az Univerzum.

Sajben Marcell (ELTE-BEAC): - Ahogy az elõzõ meccsen is az Univerzum ellen, sikerült megint tetemes gólelõnyt adni nekik, mint a grundon szokás. Aztán rendeztünk sorainkat és nyertük a következõ 30 percet 2-0-ra de ez persze kevés a boldogsághoz. Köszönöm a sérültjeimnek, hogy összedrótozták magukat és ki tudtunk állni, remélem lassan találkozunk Dr. House-sal és segít majd rajtunk!

Jávor István (Univerzum): - Nehezen született meg idei elsõ gyõzelmünk, ami már igazán kijárt nekünk! A mai mérkõzésen 3-2- re diadalmaskodtunk magunk felett! Rengeteg munka vár még ránk, de alakulunk! Következõ célunk egy lélekemelõ gyõzelem!

ASTRA HFC - BRAND MISSION TOLNA-MÖZS 5-1 (2-0)

2014.11.30 - vasárnap 16:00

Kiskunfélegyháza, Kiskunfélegyházi Sportcsarnok

Játékvezetõk: Halasi Zoltán Krisztián, Kaszala Mihály, Márkus András.

ASTRA HFC: Vincze Anikó - Dombai Nagy Anett, Szabó Boglárka, Dikanová Dominika, Pincze Gabriella Csilla.
Cserék: Király Bianka, Kakuszi Adrienn, Gyöngyösi Alexandra, Szabó Nóra.
Edzõ: Dombó János.

Gólszerzõk: Dombai Nagy Anett (2), Szabó Boglárka, Király Bianka Vincze Anikó.

BRAND MISSION TOLNA-MÖZS: Hunkó Zsófia - Maláti Dalma, Hodován Edit, Simon Boglárka, Varga Adél.
Cserék: Fábián Rebeka, Mausz Renáta, Folk Zsuzsanna, Buchmüller Petra.

Gólszerzõ: Varga Adél.

Jó iramban indult a találkozó, mindkét csapat igyekezett akaratát a másikra kényszeríteni. Felválta forogtak veszélyben a kapuk, de sok volt a pontatlanság a csapatok játékában. A hazaiak több labdát tudtak szerezni, szervezettebb volt a támadó játékuk, és a 7. percben Szabó Boglárka szabadrúgásból 11 méterrõl nagy gólt rúgott a jobb felsõ sarokba, 1-0.

A félidõ további része is sok izgalmat hozott, a tolnaiak is minden elkövettek a gólszerzés érdekében, de nem tudtak igazi gólveszélyt kialakítani a jól záró hazaiak ellen. A félidõ hajráját az Astra használta ki jobban, Pincze Gabriella labdát szerzett, pontos indításával Dombai Nagy Anett kilépett és a hosszú alsóba lõtt, 2-0.

Szünet után mindkét együttes tempósabbra vette a játékot, sok gólhelyzet alakult ki, de mindkét kapus parádésan akadályozta meg a gólszerzést. Simon Boglárka és Szabó Boglárka lövése a kapufán csattant. Kiegyenlített küzdelem után a 23. percben a tolnaiak szépítettek, Buchmüller Petra átadását Varga Adél váltotta gólra, jól eltalált távoli lövéssel, 2-1. Izgalmasabb lett a találkozó, mindkét fél mindent elkövetett a gólszerzés érdekében. Hosszú gólcsendet a hazaiak törték meg a 37. percben, Pincze Gabriella kapu elé ívelését Hunkó kapus kiejtette, és szorongatott helyzetbõl a lepattanó labdát Király Bianka a hálóba kotorta, 3-1. Fontos találat volt. A kétgólos hazai vezetést követõen a vendégek vészkapus játékra váltottak, de nem jártak eredménnyel. A hazaiak könyörtelenül kihasználták a vendégek hibáit, elõbb a 39. percben Vincze Anikó kirúgásból talált a vendég kapuba, 4-1. Nagyszerû helyzetfelismerés volt.Végül a 40. percben ismét hazai gólnak örülhettek a hazai szurkolók, ekkor Szabó Boglárka labdaszerzést követõen gólt szerezhetett volna, de lepasszolta, így Dombai Nagy Anett helyezett az üres kapuba, 5-1.

Összességében változatos jó mérkõzést hozott a csapatok találkozója. Mindkét fél elõtt megvoltak a lehetõségek, de az egységesebb Astra helyzeteit jobban kihasználta és megérdemelten nyerte meg a mérkõzést.

Dombó János, Astra HFC: A tegnapi napon fontos mérkõzést játszottunk nagypályán a harmadik helyért, ennek ellenére felkészültünk a mai napra is, ez is ugyanolyan fontos mérkõzés volt, sikerült rotálni is a csapatot. Egy nagyon jól összerakott, jó futsalt játszó csapatot sikerült legyõznünk. Nem játszottunk ma jól, az utolsó passzokba hiba csúszott, a szívünk vitt elõre, ma ennek köszönhetjük a gyõzelmet. A játékosok most pár nap pihenõt kapnak, majd készülünk a jövõ heti Magyar Kupamérkõzésre, amit szintén a Tolnával fogunk játszani.

Király Bianka, Astra játékos: Nagyon örülök, hogy hosszú sérülést követõen gyõztes csapatba tudtam visszatérni, és gólt is szereztem. Elég nehéz mérkõzést játszottunk, de a csapat mindent megtett a gyõzelem érdekében.

Frank Tamás (Brand Mission Tolna-Mözs): - Az eredmény nem tükrözi hûen a játék képét, hiszen a 36. percben még csak 2:1 volt az állás a házigazdának! Ennek ellenére teljesen megérdemelten nyert ellenfelünk!