Izgalmakban bővelkedő vendégsiker Debrecenben
2018.02.17 | 12:04
Nagy csatában aratott egygólos, 3-2-es győzelmet Debrecenben a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata, amely háromszor szerzett előnyt a jól küzdő hazaiak ellen, s harmadjára sikerült csak meg is tartania minimális vezetését.
A Férfi Futsal NBI-es bajnokság tizenötödik fordulójában a Dunaferr DUE Renalpin FC Debrecenben lépett pályára. A találkozó esélyesének a vendégek számítottak a nyolcadik helyen álló hazaiakkal szemben, melyet legutóbbi Aramis elleni kiütéses győzelmük is alátámasztott. Ettől függetlenül kellemetlen mérkőzésre számíthattak Németh Péterék. Hosszú Ádáméknak a hosszú út után, a műanyagborítást is szokniuk kellett a hazai parkett után, talán ezért is lendültek bele nehezebben a játékba. Mindenesetre az idei gólfelelősük, Pál Patrik már az ötödik percben előnyhöz juttatta csapatát. Ezzel le is tudták a gólokat a csapatok, már ami az első félidőt illeti. A második játékrészben a DEAC teljesen egyenrangú ellenfélnek bizonyult, de a vezetést nem tudta átvenni a rutinos Duanaújvárostól, csak az egyenlítésekig jutottak Varga Daniék. Sőt a végjátékban, egy kecsegtető hazai helyzet utáni kontrából ismét Pál Patrik lőtt gólt. A kapuslehozatal sem segített Elek Gergő csapatának, így nagyon fontos három pontot hozott el a vendégcsapat, amelyek legalább olyan fontosak lettek volna a DEAC-nak is. Zemankó Zoltán: Kissé álmoskásan kezdtünk, de miután megszoktuk a pálya borítását, folyamatosan növelni tudtuk a játékunk tempóját. A második félidőben a hazaiaknak volt öt percük, amikor megpróbáltak fölénk kerekedni, ekkor kétszer is bevették a kapunkat. Erre azonban volt válaszunk, és végül megszereztük azt a három pontot, amelyért Debrecenbe utaztunk. Debreceni Egyetemi AC - Dunaferr DUE Renalpin FC 2-3 (0-1) Debreceni Egyetemi Sportcsarnok Vezette: Deme Rajmund, Futó Tamás, Bátori Csaba Debreceni Egyetemi AC: Faragó Ádám - Kasuba Máté Zoltán, Esztergomi Ádám, Buka Bence, Varga Dániel  Cserék: Dukát Péter Sándor, Bun Roland, Tóth Attila, Kántor Tamás, Sándor Bence, Szabó Péter. Edző: Elek Gergő. Dunaferr DUE Renalpin FC: Rigó László - Horváth Norbert, Németh Péter, Pál Patrik, Hosszú Ádám. Cserék: Reveland Zoltán, Cseresnyés Alex, Schrancz Balázs, Bartha Roland, Fridrich Dávid, Boldizsár Csaba, Varga Csaba, Csányi Dávid István. Vezetőedző: Takó Csaba. Góllövők: Kántor Tamás 24', Varga Dániel  29' illetve Pál Patrik 5', 33', Németh Péter 27'