Ismét vereség, ezúttal a szerbek ellen
2022.03.18 | 10:15

Férfi U19-es futsalválogatottunk a szlovénok után a házigazda szerbek ellen sem szerzett pontot az Eb-selejtező tornán, így elszállt az esélye a csoportból való továbbjutásra.

U19-es futsalválogatottunk a szlovénoktól elszenvedett szerdai 2-1-es vereség után a házigazda szerbek ellen lépett pályára az Eb-selejtező torna második játéknapján. A mérkőzés nem indult rosszul, eleinte irányítottuk a játékot, több lehetőségünk is volt a vezetés megszerzésére, de ezek kimaradtak. A szerbek a 13. percben megszerezték a vezetést, ami lendületet adott nekik a folytatásra, a magyar válogatott teljesítménye pedig alaposan visszaesett, így 3-0-s hazai vezetéssel ért véget a játékrész.

A fordulás után a házigazdák gyorsan növelték az előnyüket, és innen már nem volt kérdés, hogy megnyerik a mérkőzést. A végeredmény 6-0 lett, ezzel biztossá vált, hogy a magyar válogatott nem nyerheti meg a csoportját. Az utolsó játéknapon a franciák ellen zárjuk Eb-selejtezős szereplésünket.

– Furcsa mérkőzésen vagyunk túl, mert az első félidőben közel tizenöt percig jobbára az történt a pályán, amit mi szerettünk volna, ám három hatalmas helyzetet is kihagytunk, majd a szerbek lőttek egy gólt, és a folytatásban egyre jobban a felszínre törtek a hiányosságaink, a félidő végére kissé összezuhant a csapat – mondta a mérkőzés után az mlsz.hu-nak Frank Tamás szövetségi edző. – Az első negyedóra játéka alapján még a szünetben sem tűnt lehetetlennek a felzárkózás, de a hazaiak negyedik gólja után teljesen szétesett a játékunk. A folytatásban a szerbeknek minden összejött, mi pedig elhibáztuk az adódó lehetőségeket, így nagy különbségű vereség lett a vége.

Szerbia - Magyarország 6-0 (4-0)