Ismét sikeres volt a MEFOB
2018.06.14 | 10:43
Ismét sikeres volt a MEFOB A Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokság 2017/2018-as szezonjára közel harminc női és férfi felsőoktatási intézmény nevezett be futsal sportágban. Fél éves selejtezősorozat után, a június eleji négyes döntőbe 4-4 női és férfi csapat jutott be. A Final Fourt az NKE és az ELTE közösen, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem új sportcsarnokában rendezte, ami méltó helye volt a döntőnek. A nőknél az elődöntőben az újonc NKE az ELTE Budapest csapatával találkozott. A mérkőzés kiegyenlítetten indult, az Urbán Anett – Kota Gabriella duóra építő házigazdák kiválóan tartották a lépést a hosszabb kispaddal érkező ELTE-vel. A második félidőben azonban kijött a két csapat közti különbség, és az ELTE 5 gólos győzelemmel várhatta a másnapi döntőt. dijatadocsoportkep NKE - ELTE Budapest 1-6 Gólszerzők: Kota illetve Rozmis 2, Nagy, Szöllős, Gelb, Kiss A második női elődöntőn a TE és az ELTE-Savaria Egyetemi központ csapott össze, ami a két évvel ezelőtti döntő „visszavágója” volt. A Viktoria és Ricsilla játékosokra épülő SEK egy hatalmas mérkőzést játszott a láthatóan frissebben mozgó budapestiekkel, ami csak a hosszabbításban dőlt el. A találkozót 6 mezőnyjátékossal végigjátszó ELTE-SEK végül 4 gólos vereséget szenvedett a Folk Zsuzsanna által vezetett TE-től. A tesisek sokat dolgoztak a döntőbe jutásért, amit megérdemelten harcoltak ki. ELTE SEK - TE 1-5 Vörös illetve Folk, Török, Kardosi, Kalászi, Horváth A férfiaknál a parádés szezont futó DEAC a selejtezőkben bravúrt – bravúrra halmozó EKE csapatával találkozott. Az ’ikszes’ első félidő után, egy parádés második félidővel felőrölte az Eger csapata a debrecenieket, és végül 4 gólos győzelemnek örülhettek a várvédők. [gallery ids="100484,100485,100486"] DE - EKE 3-7 Papp, Posta, öngól illetve Gulyás 2, Benke 2, Kollár, Vas, Kovács A férfi program a BME az ELTE-SEK meccsel folytatódott. Az első félidőben kicsit fásultan mozgó műszakisok nehéz helyzetbe hozták magukat, hiszen a címvédő két gólos előnyre tett szert. Az utolsó 6 percre azonban teljesen megfordult a meccs képe, és az 5-4-es játékra váltó budapesti csapat először hosszabbításra mentette a találkozót, majd kiváló 2x5 percet produkálva sima győzelmet aratott a kimerülő Szombathely ellen. BME – ELTE-SEK 7-3 Dudás 3, Kalocsay 2, Tamás, öngól - Ferencz, Földvárszki, Kőfaragó A második nap programját a két bronzmérkőzés nyitotta. A nőknél az NKE kiütötte, az ELTE-SEK csapatát 9-1-re. A felszabadultan játszó házigazdák sikerének egyik kulcsa Kota mesteri teljesítménye volt, aki 6 gólt hintett Dömsödi hálójába. A férfiaknál – a DEAC – Veszprém találkozó miatt - 5 mezőnyjátékosra fogyatkozó debreceniek csodát vittek véghez a SEK ellen, és kiváló védekezésük és eredményes kontrajátékuknak köszönhetően végül 6 gólos győzelmet arattak a civisvárosiak. [gallery ids="100487,100488,100490"] NKE-ELTE-SEK Kota 6, Kalányos, Bokor illetve Lehota DE- ELTE-SEK Pap Zsolt 4, Békési Dániel 3 illetve Héra A női döntőben az ELTE és a TE találkozott egymással. A kezdeti ismerkedés azonban elmaradt és hatalmas iramú – néhol kapkodó – találkozó alakult ki. Az első félidőben a TE nyújtott meggyőzőbb teljesítményt, itt csak az égieknek nomeg Móczik Alexandrának köszönhette az ELTE, hogy a félidőben 0-0 állt az eredményjelzőn. A második félidő 4 percétől azonban megváltozott a találkozó képe, a rendező csapat átvette az irányítást és először Kiss Patrícia, utána Szöllős Alexandra majd pedig Gelb Mónika mattolta Farkas Katalint. A mérkőzés hajrájára 5-4-es játékra váltó TE nem tudott csökkenteni hátrányán, így az ELTE történetében először örülhetett az aranyéremnek. ELTE Budapest-TE 3-0 Kiss, Gelb, Szöllős A férfi döntőben az BME és a szezon meglepetéscsapata az EKE mérkőzött meg. Az előző nap meggyőző teljesítményt nyújtó egriek számára nem jött ki a lépés az első félidőben, és a kivételesen sárga-zöldben játszó Csernai-fiúk négygólos előnyre tettek szert. A második játékrészben már az „igazi” EKE lépett a parkettre és a játék képe alapján még az egyenlítésre is futhatta volna Gulyáséknak, azonban a BME jól zárta a kaput így Gábor és Kovács góljával mindössze kétgólosra tudták redukálni hátrányukat. A BME összességében megérdemelten végzett az első helyen, és az egyetemi futsal versenyeit figyelembe véve söprést hajtott végre, hiszen a Kárpát-medencei Egyetemek Kupája és a Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság után a MEFOB-ot is behúzták Dudásék. EKE - BME 2-4 Gábor, Kovács illetve Dudás, Fazekas, Kalocsay, Tamás A díjakat Székely Mózes (MEFS főtitkára, 9x Ironman), Lisztes Krisztián (49x válogatott labdarúgó) és Mersich Péter (MLSZ Futsal Szakágvezető – Versenyigazgatóság) adta át. [gallery ids="100492,100493,100494"] Különdíjasok: Nők Gólkirály: Kota Gabriella (NKE) Legjobb kapus: Móczik Alexandra (ELTE) Legjobb játékos: Zsuzsanna Folk (TE)   Férfiak Gólkirály: Pap Zsolt (DE) Legjobb kapus: Iváncsik Norbert (EKE) Legjobb játékos: Dániel Dudás (BME)

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00