Ismét jobbak voltak a szlovénok
2015.11.04 | 23:14
Futsal U21-es válogatottunk a tegnapi, szlovéniai vereség után a mai visszavágón 6-2-re kapott ki Szlovénia korosztályos válogatottjától.
A mai, zalaegerszegi mérkőzésen a csapatok szinte teljes mértékben lemásolták a tegnapi összecsapást: a mieink agresszív és taktikus játékkal rögtön a meccs elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, és Sáhó Kristóf révén meg is szereztük a vezetést. Sőt, ezúttal a szlovén egyenlítésre is volt válaszunk: Vas Ádám talált be, így kétszer is vezettünk, és az is jó jel volt, hogy a szünetig sikerült is megtartanunk az előnyt. A második játékrész elején már érezhető volt a vendégcsapat fizikai fölénye, és ellenfelünk gólokra is váltotta ezt az előnyt. A magyar csapat ugyan taktikusan játszott, de a második félidőre elfáradtak a játékosok, Szlovénia válogatottja így megérdemelten aratott nagyarányú győzelmet.  - Sokkal jobban játszottunk, mint tegnap, nagyon sokat fejlődtek egy nap alatt a játékosok, de sajnos a hazaiak fizikai fölénye kijött a második félidő közepére, és ilyenkor halmozottan jönnek a taktikai és a technikai hibák egyaránt - nyilatkozta a meccs után az edzői stáb nevében Korolovszky Gábor szövetségi edző. - Uraltuk a játékot, az első félidőben jól teljesítettünk, több kimaradt ziccerünk is volt, míg az ellenfelünknek nem volt helyzete. Aztán a második félidőre elfogytunk, és sorozatosan lemaradtunk 20-40 centivel, ami a futsalban már gólt is jelenthet. Taktikailag éretten játszottunk, de kétségtelen, hogy fizikailag le vagyunk maradva, ezt még nehezítette, hogy két nap alatt játszottunk két meccset. Ez nagyon kiégeti a játékosokat. Az eredménytől függetlenül nagyon fontos állomás ez a felnőtt válogatott szempontjából is, hiszen az Eb-szereplést kiharcoló keretben is vannak játékosok, akik két éve még az U21-ben játszottak, így a mostani fiatal generációnak is meg kell mutatni az európai szintet. Kevés lehetőségünk van az utánpótlás-válogatottal dolgozni, így ilyenkor sok újdonsággal találkoznak a játékosok a válogatottnál, és ezt feldolgozni, bedolgozni a játékba nagyon nehéz. Ráadásul a válogatottban fizikálisan nem tudjuk fejleszteni a játékosokat a két-háromnapos összetartások alatt. Mi azt tudjuk megmutatni, hogy mi a nemzetközi szint, milyen a nemzetközi sebesség, és ha a mindennapi munka során a játékosoknak sikerül ebben fejlődniük, akkor előre lehet lépni. Magyarország-Szlovénia: 2-6 (2-1) Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok Magyarország: Boldizsár Márk - Sáhó Kristóf, Vas Ádám, Klacsák Bence, Hajmási Milán Cserék: Varsányi Áron, Karacs Dániel, Kavalecz Márk, Faragó Lajos, Pál Patrik, Józsa Tamás, Bognár Bálint, Rácz Bence, Sipos Gergő Góllövőnk: Sáhó Kristóf, Vas Ádám

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15