Ismét egy gyulai bravúr
2018.12.04 | 13:45
Ismét egy gyulai bravúr Fordulatos, gólgazdag találkozón tudott ismét győzni a tavalyi kupagyőztes otthonában a Gyulai Amazonok együttese. A WSH-Tolna-Mözs volt az esélyesebb, noha tudni kell, hogy a gyulai csapatot sosem szabad leírni, hiszen hétről hétre hoznak meglepetéseket az első osztályban. A találkozót mindkét együttes álmosabban, lassabban kezdte, a vezető találatot Varga Adél a 3. percben szerezte meg. A gól után kezdett egyre nagyobb iramra kapcsolni a vendég csapat, bár felváltva forgott veszélyben Deczki Vanda és Palócz Mónika kapuja is. Bálint Rebeka egy látványos akció révén egyenlített, majd Molnár Ágnes szemfüles góljával megfordította az eredményt a gyulai csapat. Csapó Orsolya a félidő vége előtt mattolta a vendégek hálóját, azonban Balogh Noémi egy lepattanó lövést vágott a hazaiak kapujába, így egygólos gyulai vezetéssel fordultak csapatok. A második játékrészben a felszabadult fürdővárosi alakulat sorra alakította ki helyzetét, melynek eredményeképp a 28. és a 36. percben Bálint Rebeka, majd Fülöp Diána használta ki a hazai csapat pontatlanságát, sőt, Horváth Hanna balszerencsésen ért bele Heidt Edina lövésébe, így a 37. percben 4 góllal vezettek Molnárné Irénke tanítványai. Az 5:4 elleni játékot alkalmazta a tolnai csapat, előbb Farkas Klaudia blokkolta Palócz Mónika felszabadítását, majd Deczki Vanda nagy góljáal 4-6-ra módosították az eredményt. A gólváltás után még a gyulai csapatnak is volt lehetősége, de találat már nem született, csupán megérdemelt vendégsiker, így a forduló egyik legnagyobb meglepetéseként felzárkózott az élmezőnyhöz a Gyulai Amazonok csapata. WSH-Tolna-Mözs – Gyulai Amazonok 4-6 (2-3) Gyulai Amazonok: Palócz Mónika - Fülöp Diána, Heidt Edina, Kurai Nikolett, Molnár Ágnes Csere: Erdélyi Angéla, Balogh Noémi, Bálint Rebeka WSH-Tolna-Mözs: Deczki Vanda - Horváth Hanna, Varga Adél, Szalkai Kitti, Urbán Anett Csere: Farkas Klaudia, Csapó Orsolya Edző:Nagy Roland Gólszerzők: Varga Adél, Farkas Klaudia, Csapó Orsolya, Deczki Vanda illetve Bálint Rebeka (2), Fülöp Diána, Molnár Ágnes, Balogh Noémi, Horváth Hanna (öngól) Edző: Molnár Zoltánné Nagy RolandNagy Roland: - Jól kezdtük a mérkőzést, számos helyzetünk volt, de nem tudtunk élni velük, és ahogy a sportban lenni szokott mi kaptuk a gólokat, így végig az eredmény után futottunk! A végén meg volt a lehetőségünk az egyenlítésre, de nem voltunk kellően koncentráltak! Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné: A mérkőzés előtt láttam a csapaton, hogy motiváltak, így bíztam benne, hogy bravúrt viszünk véghez. Büszke vagyok a lányokra, hiszen hétről hétre látszik a fejlődés, melynek köszönhetően fontos pontokat tudunk szerezni esélyesebb ellenfeleinktől. Hétvégén szeretnénk az évet győzelemmel zárni hazai pályán, ezért mindent meg fogunk tenni a 3 pontért.