Ismét döntetlen a belgák ellen
2019.03.07 | 16:40
Ismét döntetlen a belgák ellen U19-es futsalválogatottunk a keddi 4-4-as döntetlen után szerdán is összemérte erejét a belgákkal Csömörön, és ismét döntetlent ért el.
Az Eb-selejtező előtt álló magyar válogatott kedden a második félidőben mutatott jó játékával mentette döntetlenre a mérkőzést 0-2-ről és 2-4-ről. Szerdán az első félidőben nem született gól, a belgák ugyanis a védekezésre fordították szinten minden erejüket, ezért nehezen tudtunk a kapujuk elé kerülni. A szünet után is a magyar válogatott volt aktívabb, és végül Soltész István révén egy szöglet után sikerült megszereznünk a vezetést. A folytatásban is a mieink kezdeményeztek többet, de több nagy helyzetet is kihagytunk, míg a belgák a hajrában lehozták támadásban a kapusukat, és 30 másodperccel a meccs vége előtt kiegyenlítettek, ezzel beállították az 1-1-es végeredményt. Frank Válogatott– Az eredmény igazságos, de a helyzetek alapján közelebb álltunk a győzelemhez. Ezúttal más játékot gyakoroltunk mint kedden, zártabb védekezésből próbáltunk kezdeményezni, ami a meccs nagy részében jól is működött. Hasznos volt a belgák elleni kér mérkőzés, úgy érzem, a csapat eljutott oda, ahová szerettünk volna elérni a felkészülés kezdetén. Kialakult a végleges keretünk is, készen állunk az Eb-selejtezőkre – értékelt a mérkőzés után Frank Tamás. A magyar válogatottra jövő héten még vár egy háromnapos összetartás, egy héttel később pedig elindul a csapat Georgiába, az Eb-selejtező helyszínére, ahol a házigazdák mellett a törökökkel és a favorit spanyolokkal mérkőzik meg az Eb-részvételt érő csoport-elsőségért.
Magyarország-Belgium 1-1 (0-0) Csömöri Sportcsarnok Magyarország: Győrfi Bálint - Juhász Donát, Fekete Olivér, Tama Ádám, Soltész István Cserék: Dohány Dominik, Fekete Márk, Nagy Kevin, Csóh Patrik, Gerencsér Antal, Szakasics Balázs, Sipos Robin, Rónaszéki Botond, Östör Martin Edző: Frank Tamás