Ismét Amrani négyes!
2015.10.13 | 20:18
Ismét Amrani négyes!   Tíz percig bírta a Nyírgyulaj a győri nyomást, utána kijött a két csapat közötti tudáskülönbség, Amrani ismét négy gólt szerzett, Pallai pedig tíz alatt tartotta bravúrjaival a győri találatok számát. Az ETO úgy kezdte a játékot, ahogy egy idegenben egy bajnokesélyes csapattól elvárható. Az első pillanattól kezdve magához vette az irányítást, magukhoz ragadták a győriek a kezdeményezést. Helyzet-helyzet hátán, a hazai csapat Nyírgyulaj nem állt be védekezni, próbáltak kontrákból veszélyeztetni, kevés sikerrel. Meglepetésre a 11 percre tudta megtörni a hazai csapatot a bajnok, egy oldalberúgást követően Pallai kiütötte a labdát, Amrani ebből gyorsan léc alá bombázta a labdát (0-1).Nem sokkal később Alex Constantino próbálkozott többször is, de blokkolták lövéseit. Miután Dróth Zoltán mesterien lekésztette a labdát a számára, nagy erővel lőtt a bal felső sarokba megszerezve a Rába második találatát (0-2). A szünet előtt két perccel Juanra éppen aktuális csodacselét előhúzva játszotta tisztára magát, de a hazai védő elhúzta lábát a hatoson belül. Büntetőt ítélt a játékvezető! A 6 méterest Dróth Z. elemi erővel tüzelte Pallai kapujának bal felső sarkába (0-3). IMG_9563A fordulás után sem változott a játék képe, a Győr dominált, Pallai bravúrt bravúrra halmozott, de most már több esetben is sakk-mattot adtak az ETO támadói. A 25. percben egy nagyon szép akcióból Drahovsky passzát a hosszúkapufánál G. Rick vágta a hálóba (0-4). Majd jöttek Amrani percei, először üres kapuba lőtte Seidler átadását (0-5), majd  ismét Amrani szerzett labdát 3 a 2-ben vitték kapura a labdát, majd kisebb csetepaté kapufa, Pallai védést követően Seidler éles szögből nem hibázott (0-6). Meglepetésre szépített a Nyírgyulaj, Alasztics M. futott ki kapujából egy kontrát megakadályozva utolsó emberként. Becsúszva szerelt a győri kapus, de nem volt szerencsés, hazai játékoshoz pattant a labda és Kovács István saját térfeléről az üres kapuba emelte a váratlan lehetőséget (1-6). Nem sokáig örülhetett a rendkívül szimpatikus hazai közönség, ismét Amrani show következett, amink végén triplázott a győriek 15-öse (1-7). a félidő hajrájában mondhatni 20 másodpercenként jöttek az ETO ziccerek, a 36. percben Alex talált Pallai kapujába, úgy hogy hazai védőről pattant a hálóba labdája (1-8).  Ezzel még nem volt vége, ismét Amrani jeleskedett az utolsó perc végén, újabb labdaszerzés, majd lövés, negyedik gólját szerezte a marokkói légiós! (1-9).Az ETO a három gól ellenére több ordító helyzetet is kihagyott, sokkal több góllal vezethettek volna, de köszönhetően Pallai parádés védéseinek, valamint a pontatlan befejezéseknek, három gólos győri előnnyel fordultak a csapatok. Lovas Norbert: Igazából, amit kértem a srácoktól azt teljesítették. Tudni kell, hogy a Rába ETO-val, Magyarország legjobbja ellen játszottunk. Meg voltam elégedve az első 10 perccel, Azután pedig buta gólokat kaptunk, bár úgy érzem ennyi most nem volt a két csapat között, kár az utolsó háromért, öngólt is lőttünk, addigra már nagyon elkészültünk az erőnkkel. Edzünk tovább, lesz ez még jobb is, ha erőnlétünk is rendben lesz, akkor remélem, szorosabb meccset is tudunk játszani.

NYÍRGYULAJ KSE– RÁBA ETO 1-9 (0-3) Nyírgyulaj: Pallai G. – Varga D., Angyalos A., Kovács I., Siska G. Csere: Végső Zso., Czerula Zs., Erdei Z., Pénzes Á., Lovas N., Szabó D., Fekete G., Szép T., Kriston D. Vezetőedző: Lovas Norbert ETO: Alasztics M. – G. Rick, Alex, T. Drahovsky, M. Seidler Csere: Amrani, Juanra, Lódi T., Dróth Z., Harnisch Á., Sáhó K., Jakatics Á., Matkovics G. Vezetőedző: Jordi Illa Solé Gólszerzők: Kovács I. (37’), illetve Amrani (11’, 31’, 38’, 40’), Alex (16’, 39’), Dróth Z. (18’), G. Rick (25’), M. Seidler (33’) Sárgalap: Czerula Zs. (24’), Dróth Z. (22’) forrás: www.etofutsal.hu