Ismét a régi Haladást láthattuk
2022.09.27 | 09:30

Kiütötte ellenfelét a Haladás VSE - Már az első félidőben eldőlt a három pont sorsa.

Az NB I.-es futsalbajnokság 5. fordulójában a Haladás VSE már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát. A vasiak végül 8-1-ra nyertek az újonc Nyíregyháza ellen.

Haladás VSE-Á Stúdió Futsal Nyíregyháza 8-1 (5-0).
Haladás Sportkomplexum, 300 néző,
Vezette: Wittner - Kubicsek - Kovács G.

Haladás VSE: Alasztics – Nagy K., Hajmási, Cassemiro, Rutai.
Csere: Gyimesi, Kovács M., Luiggi Longo, Knizs, Sipos, Dávid, Vatamunic-Bartha, Fehér. Edző: Calvo Rodríguez Juan Ramon.

Nyíregyháza: Hegyes – Ladányi, Varga D., Krajnyák, Gyügyei.
Csere: Szabolcsi, Petró, Kovács B., Kovács G., Lakatos, Kovács E., Lakatos, Pataki, Bagdi.
Edző: Lovas Norbert.

Gólszerzők: Hajmási 3 (6., 16., 32.), Sipos (4.), Cassemiro (12.), Rutai (15.), Knizs (21.), Dávid (32.), illetve Varga D. (34.).

Ahogy az várható volt, a szombathelyiek ragadták magukhoz a kezdeményezést – és sorban alakították ki helyzeteiket. A lehetőségek egy darabig csak lehetőségek maradtak, az első gól – az ötödik percben Sipos Gergő talált a hálóba - után egy perc múlva Hajmási révén megszületett a második találat is. Majd a 13. percben Cassemiro remekül fordult le védőjéről a jobb oldalon és irgalmatlanul nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba (3-0). A vasiak uralták a játékot, amikor fel tudtak állni támadáshoz, szépen körbeadogattak és rendre veszélyes lövésekkel fejezték be a támadásokat.

FOTÓGALÉRIA

Végleg kinyílt a gólzsák, a félidőben már 5-0-ra vezettek a zöld-fehérek. Szünet után sem álltak le a hazaiak és szebbék-szebb gólokkal tovább növelték előnyüket. A nyolcadik például – Hajmási révén - egy szép – és cseles - szabadrúgáskombináció után született. A két csapat nem volt egy súlycsoportban, a Haladás VSE ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Forrás: vaol.hu
Fotós: Cseh Gábor