Ismét a második helyen a Dunaújváros
2016.11.29 | 12:25
Kétgólos, 4-2-es győzelmet aratott a Veszprém elleni rangadón a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata. Fehér Zsolt tanítványai a második félidőben három gólt is szereztek, s fontos három pontot szerezve léptek előre a bajnoki tabella második helyére.
A szezon első fordulójában már összecsapott egymással a két csapat, akkor 1-1-es döntetlennel ért véget a találkozó. Nagyon elszántan várták a hétfői mérkőzést a hazaiak a tabella harmadik helyéről, hiszen a győztes csatával már megelőzte volna a két ponttal feljebb lévő Veszprém együttesét a bajnoki táblázaton, és így a második helyet biztosította volna be a Renalpin. Lendületesen kezdték a mérkőzést csapatok. Az első komolyabb helyzet az ötödik percben adódott Fekete Róbert előtt, de lövése centikkel ment a kapu mellé. Aztán Friderich Dávidnak nyílt lehetősége, de Schimdmajer megfogta próbálkozását. A hetedik percben megállt az óra, Horváth Norbert és Finta Péter szorult egy kis ápolása, mert összeszaladtak. Egyre keményebb fokozatra kapcsoltak a játékosok, hogy végre gólra váltsák a támadásaikat. A kilencedik percben a veszprémi Bognár Péter maradt a földön, bicegve jött le pályáról, viszont ezután a veszprémiek birtokolták többet a labdát, fölényük végül a 11. percben góllá is érett, Tar Tamás találatával megszerezték a vezetést (0-1). Nem hagyta magát a Dunaferr, a 14. percben ismét Friedrich előtt adódott egy nagyobb lehetőség, de a Veszprém hálóőre hárítani tudott. Sok hiba csúszott a hazaiak támadásaiba, éppen ezért Fehér Zsolt a 16. percben magához rendelte a játékosokat, hogy rendet tegyen a fejekben. Nem is eredménytelenül, hiszen egy átfontoltabb támadást követően Németh Péter átadását Horváth Norbert váltotta gólra a 17. percben (1-1). Egyből időt is kért az ellenfél edzője is, de az első félidő végén már kiegyenlített volt a játék, a lefújás előtt még Reveland védett egy bravúrosat, így a félidei szünetre 1-1-es döntetlennel vonulhattak a csapatok. A második félidő egy gyönyörű dunaújvárosi összjátékkal kezdődött, Hosszú Ádám és Klacsák Bence rendíthetetlenül haladt a veszprémi kapu felé, és Klacsák góljával megszerezte a vezetést a Renalpin. A lendület nem hagyott alább egyik oldalon sem, de a támadásokat nem sikerült gólra váltani. Azonban a 28. percben megtört a gólcsend, ugyanis Hosszú Ádám remek cseleit végül Józsa Tamás értékesítette (3-1). A 29. percben szabálytalan hazaadás miatt a Veszprém előtt adódott egy nagy lehetőség, hat méterről rúghattak szabadrúgást, de nem tudták áttörni a Dunaferr védőfalát. Gólhelyzetben Horváth Szabolccsal szemben szabálytalankodott Füzy Zsolt, amiért a bíró piros lapot adott a veszprémi játékosnak. Így kétperces emberelőnyt kapott a Renalpin arra, hogy tovább növelje a különbséget. Nem is hagyták ki a lehetőséget, a mieink negyedik találatát a 34. percben Németh Péter lőtte (aki egyébként tavaly még a Veszprémet erősítette). A Veszprém mindent megpróbált bevetni ahhoz, hogy áttörje a dunaújvárosi védőfalat, még a kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek fel a támadásokhoz. Ebből gól is született a 38. percben Füzy Zsolt révén, de ez csak a szépítésre volt elég, a Renalpin győzelmét már semmi nem veszélyeztette, megérdemelten zsebelhették be a három pontot a dunaújvárosiak. Ezzel helyet is cserélt a két csapat a tabellán, a Dunaferr DUE Renalpin feljött a második helyre, míg a Veszprém visszacsúszott a harmadik helyre. Dunaferr DUE Renalpin FC- Futsal Club Veszprém 4-2 (1-1) Dunaferr DUE Renalpin FC: Reveland, Varga Cs., Hosszú Á., Horváth N., Klacsák B. Csere: Varsányi, Schranz, Fridrich, Horváth Sz., Józsa, Fekete, Németh, Csányi, Rigó. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Futsal Club Veszprém: Schmidmajer, Bognár, Tatai, Boromisza G., Hoffer. Csere: Finta, Boromisza D., Füzy, Tar, Petróczi, Sándor, Spandler. Vezetőedző: Madarász János. Fehér Zsolt: - Az első félidőben nem azt a játékot játszotta a csapat amit szerettem volna. A helyzeteink itt is megvoltak, de rendre elpuskáztuk azokat. A második félidőre azonban sikerült nagyobb tempót diktálnunk, ennek köszönhetően zsinórban 3 gólt is rúgtunk , amivel eldőlt a három pont sorsa. Örülök a győzelemnek, nagy sikert vittünk véghez tegnap. Madarász János:Először is szeretnék gratulálni ellenfelünknek a győzelmükhöz. Taktikailag szerintem ellenfelünk fölé nőttünk, hiszen az erősségeiket tudtuk kontrollálni,viszont 1-1-nél két olyan hibát követtünk el, amit ellenfelünk remekül kihasznált. A ki-ki mérkőzéseken ezek nem férnek bele. A játékvezetésről is lenne véleményem, de jobb ha ezt magamba tartom. Kíváncsi leszek, hogy őket is megbüntetik 300 ezerrel ilyen hibák után? Forrás: Dunaujvaros.com