Ismét a felsőházban a DEAC
2019.12.21 | 18:28
Ismét a felsőházban a DEAC A Debreceni Egyetem férfi futsalosai a sereghajtó Rubeola otthonában játszották a 2019-es esztendő utolsó bajnokiját. Ugyan ellenfelünk kétszer is megszerezte a vezetést, ennek ellenére Elek Gergő legénysége begyűjtötte a fontos három pontot. A Rubeola ugyan az utolsó helyen áll az NB I. táblázatán, de hazai pályán kellemetlen pillanatokat tud okozni az ellenfeleknek. A DEAC a pénteki összecsapást megelőzően októberben tudott győzni a bajnokságban. Az első félidőben nem láthattak gólt a csarnokba kilátogató szurkolók, bár ebben a játékrészben is több helyzetet kidolgoztak a csapatok. A vendégek kapuját ezúttal Krajcsi Bence őrizte, és a fiatal hálóőr több nagy védéssel hálálta meg a bizalmat. A szünet után a csömöriek szerezték meg a vezetést a 23. percben, ekkor Nehéz Krisztián talált be. Sokáig nem vezettek, hiszen két minutummal később Tóth Attila egalizált. Újabb fordulat jött a meccsen, mivel Fischer is beköszönt, ismét a Rubeola került lépéselőnybe. A folytatás már csak debreceni gólokat hozott, előbb Rácz Zsolt ünnepelhetett, majd a végeredményt Szentes-Bíró Tamás állította be egy üreskapus góllal. A hazaiak bizton számíthattak a három pontra a mérkőzés előtt, főleg a DEAC utóbbi formáját tekintve. Aztán ahogy az lenni szokott, a vendégek szívósan védekeztek, és kétszer is tudtak egyenlíteni. A Rubeola nagyon akarta a három pontot, ezért kockáztatott az utolsó percekben, amikor levitték a kapusukat, mondván az egy ponttal nem sokra mennek. Dicséret illeti Jenei mestert ezért a mentalitásért, amely most nem hozott hasznot. Sőt, egy labdavesztés következtében Szentes Bíró találatával elvitték a három pontot az egyetemisták. Ezzel a DEAC ismét a felsőházba került, bonyolítva ott a lehetőségeket, és a helyzetet. Férfi futsal NB I. 14. forduló Rubeola FC-DEAC 2-3 (0-0) Csömöri Sportcsarnok Vezette: Kovács – Futó – Janitz Gólszerző: Nehéz (23.), Fischer (28.), ill. Tóth (25.), Rácz (31.), Szentes-Bíró (38.) 66385879_2483620268344369_5164618510386593792_nJenei Ottó: - Mindenben bőven felülmúltuk ellenfelünket. Labdabirtoklásban, kaput eltaláló lövésekben, tiszta helyzetek kialakításában és a párharcokban egyaránt jobbak voltunk, egyedül a helyzetkihasználásunk volt pocsék. A szerencsefaktor ma a DEAC-ot segítette, így gazdagodtak három bajnoki ponttal. Egy kis pihenő után dolgozunk tovább a fejlődésért, hogy majd a rájátszásban javítani tudjunk! 5bd16c42d442dRácz Zsolt: - Nehéz meccset tudtunk behúzni. Sok drukker látogatott ki a csarnokba, ami felspannolt bennünket. Óriásit küzdöttünk ezért a három pontért. Amennyiben az utolsó passzaink pontosabbak, simábban is diadalmaskodhattunk volna. Krajcsi Bencét külön is szeretném kiemelni, mivel bravúrjaival főszerepet vállalt a sikerből. Többször kerültünk már hátrányba ebben a szezonban, de gyakran összejött a fordítás. Ez is bizonyítja, hogy fejben erős a társaság. Nagyon kellett már ez a győzelem a lelkünknek. Készült a deac.hu tudósítása alapján