Ismét a Berettyóújfalunál az előny
2019.06.07 | 16:00
Ismét a Berettyóújfalunál az előny A hazai pályán szereplő Berettyóújfalu nyerte a férfi futsal NB I döntőjének harmadik mérkőzését, miután hosszabbítást követően 6–4-re diadalmaskodott a Haladás ellen. A Berettyó ezzel 2–1-es összesítéssel vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó fináléban. A Berettyóújfalu néhány perccel a vége előtt már 3–1-re is vezetett, ám a Haladás a hajrában kétszer is betalált, másfél perccel a vége előtt pedig egy büntetőből fordított. Sokáig azonban nem örülhettek a szombathelyiek, a hazaiak ugyanis öt másodperccel a vége előtt 4–4-re módosították az állást. Következett a kétszer ötperces hosszabbítás, aminek az első felében Nagy Imre büntetőből kétszer is betalált, amivel a Berettyóújfalu 6–4-re megnyerte a mérkőzést. MVFC Berettyóújfalu – Kútház Haladás VSE 6-4 (2-0, 4-4) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Vezette: Czene-Joó – Tamási P - Ibriksz MVFC: Tihanyi – Nagy I, Rábl, Amilcar, Sergio Csere: László M, Javi Sanches, Sipos, Szabó P, Gál, Harmati, Trencsényi, Takács, Rafinha Edző: Sergio Mullor Cabrera Haladás: Alasztics – Horváth P., Simic, Dróth, Vas Csere: Gyimesi, Sásdi (kapusok), Michel, Sanchez, Hajmási, Gerencsér, Pocaia, Péter, Vidék Vezetőedző: Sziffer András Góllövők: Rafael, Sergio, Amílcar, Rábl, Nagy I. 2 ill. Vas, Simic 3 Kiállítva: Sanchez. A két vezetőedző nyilatkozott a drámai csata után. Sergio MullorSergio Mullor Cabrera: - Egy iszonyú kemény meccsen vagyunk túl. Amiben javulnunk kellett az előzőekhez képest, az a helyzetkihasználás volt, a kapu előtt kellett sokkal határozottabbnak lennünk, ezt kértem a játékosoktól, hogy a befejezéseknél nagyon koncentráljunk. A helyzeteink meg is voltak, de Alasztics Marcell ma is nagy napot fogott ki. Volt olyan szakasza a meccsnek, amikor kezünkben érezhettük a győzelmet, aztán volt, amikor már elveszettnek tűnt mindent. De ami ezen a mérkőzésen a győzelemhez vezetett, az a hit volt. Az utolsó másodpercig hittünk abban, hogy megnyerhetjük a találkozót és ezért sikerült betalálnunk a legvégén. Nemcsak a pályán játszó játékosok győzelme ez, hanem mindenkié, aki a csarnokban volt, a kispadon ülőké, a kimaradt játékosoké és a szurkolóké, akik fantasztikus hangulatot teremtettek.
Sziffer_AndrasSziffer András: - Csalódott vagyok, mert hét másodperccel a vége előtt még vezettünk. De ha ebből erőt tudunk meríteni, akkor Szombathelyen képesek lehetünk arra, hogy ismét győzzünk. Most kétgólos hátrányból visszajöttünk, hatalmasat küzdött a csapat, úgy is állt, hogy meglesz a meccs. De jött az öt a négy elleni játékból a kapuralövés, majd a gól, ahol talán Alasztics Marcit betolták, nem tudta megfogni. A hosszabbításban higgadtabb volt a Berettyóújfalu, nem szabálytalankodtak, mi azonban két fölösleges faultot is elkövettünk, ami megbosszulta magát. Így ők nyugodtabban játszhattak, nem kockáztattak, nekünk pedig az öt a négy elleni játék már nem ment. Fantasztikus mérkőzés volt, mindkét csapat nagyot küzdött. Azt gondolom talán a televízió nézők is egy igazi futsal mérkőzést láthattak. Szombathelyen mindent megteszünk, hogy kiegyenlítsünk, hogy utána megpróbálhassuk Berettyóújfaluban újra. Gratulálok az MVFC-nek, megérdemelték a győzelmet, de nem adjuk fel, megyünk tovább. KÉPGALÉRIA
A negyedik mérkőzés időpontja: 2019.06.10 - hétfő 20:00 Szombathely, Haladás Sportcsarnok