Iskolajátékkal győzött a Székelyudvarhely
2008.04.21 | 00:00

Iskolajátékkal gyõzött a Székelyudvarhely Sportklub

Újabb gyõzelmet aratott Temesvár ellen hazai pályán az SK. A nyolcaddöntõ elsõ fordulójában 11-3-ra múlta felül a bajnokság alapszakaszában nyolcadik helyen végzett Poli Temesvár együttesét.

A Sportklub már a mérkõzés elején eldöntötte az összecsapást amikor az elsõ két percben Madarász és a brazil légiós Davi Costa is betalált. Szõcs László a 6.percben három gólosra növelte az elõnyt, amit a 7.percben Gyurcsányi és Costa egy-egy találatukkal növeltek. A vendégek kapusa - aki mellesleg a klub tulajdonosa - kimerészkedett „helyérõl", s ezt Lódi személyében ki is használta az SK.

Ezt követõen a Poli mezõnyjátékosra cserélte kapusát és a mérkõzés végégig emberelõnyben játszott.

A 13.percben Szabó Zoltán saját térfelérõl talált be a kapuba, amire a temesváriak csak a 18.percben tudtak válaszolni. Ezzel a 7-1-es eredménnyel zárták a félidõt.

A második játékrész elsõ percében Madarász átivelte a kapus fölött. Mihály Zoltán a mérkõzésen elsõ gólját a 3.percben szerezte, s Davi Costa triplájával a 8.percben már 10-1 volt az eredmény. A következõ percben a temesváriak elcsentek egy labdát és kettõ az egyben gólra váltották. 10-2
Mihály egy szemtelen találatával a 16.percben a jobb alsóba helyezte a játékszert, amire az utolsó percben válaszolt az ellenfél, ezzel beállitva a 11-3-as végeredményt.

„Hamar eldõlt a meccs, nehéz volt már motiváltan futballozni. Tizenegy gólt rúgni azonban szép teljesitmény, gratulálok a fiúknak." - mondta Kozma Mihály.

A visszavágót hétfõn játssza az SK szintén hazai pályán, amit a Sportklub televízió élõ, egyenes adásban közvetít 18.30-kor.