Irány az EB döntő!
2022.10.23 | 10:30

Frank Tamás együttese 3-0-ra legyőzte a házigazda cseh válogatottat a brnói Eb-selejtező torna utolsó játéknapján, ezzel megnyerte a csoportját, és kiharcolta a jövő márciusi Európa-bajnoki négyes döntőbe jutást.

A négy csapatos torna utolsó játéknapja előtt még mind a négy csapatnak volt esélye az Eb-részvétel kiharcolására, de a magyar válogatott volt a legjobb helyzetben, hiszen négy ponttal vezette a csoportját, így a csehek legyőzése esetén nem kellett figyelnie a másik mérkőzés eredményére.

A magyar csapat tökéletesen kezdte a meccset, már a 20. másodpercben megszerezte a vezetést, Kota Gabriella bombázott egy szöglet után a csehek kapujába (1–0). A folytatásban a mieink fegyelmezetten, stabilan védekeztek, a csehek hiába próbáltak egyenlíteni, nekünk voltak nagyobb helyzeteink, Krascsenics Csilla és Varga Adél is ziccerbe került, de mindkétszer védett a cseh kapus.

A második félidőben tartottuk az eredményt, a csehek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de képtelenek voltak átjátszani a védelmünket. Még a félidő felénél sem jártunk, mikor a hazaiak támadásban lehozták a kapust, és átálltak öt a négy elleni játékra. Ám így sem boldogultak nagyszerűen záró védelmünkkel, sőt a labdaszerzéseink után mi alakítottunk ki helyzetek. A 32. percben Krascsenics Csilla kapott jó labdát, és lőtt a kapus mellett a hálóba (2–0), majd a 38. percben labdát szereztünk öt a négy elleni védekezés során és Krascsenics az üres kapuba helyezett, beállítva a 3–0-s végeredményt.

Magyarország - Csehország 3-0 (1-0)
EB selejtező, Brno
Vezette: Bohbot - Czudzinowicz - Veselic

Magyarország: Torma - Varga, Kota, Fávián, Folk
Csere: Hargas, Üveges, Krascsenics, Tóth N, Nagy A, Fülöp, Gajzágó, Koch, Szalkai
Edző: Frank Tamás

Csehország: BubelováŠpičková, Soquessa, Honková, Piháková
Csere: Marešová, Pavková, Krejčová, Švábová, Kabourková, Šimicová, Skálová, Soušková, Šturmová
Edző: Michal Odehnal

Góllövők: Kota 1', Krascsenics 32', 38'

Az Európa-bajnoki négyes döntőt március 16-19. között rendezik meg, a mieinken kívül a spanyolok és az ukránok harcolták ki egyelőre az Eb-szereplést, az utolsó csoportból a portugál válogatott áll az élen az utolsó játéknap előtt.

Meccsről meccsre egyre jobb teljesítményt nyújtottunk a tornán, a mai napon végig kontrolláltuk a játékot, a lányok maximálisan betartották a mérkőzés előtt megbeszélt taktikát, végig fegyelmezetten, stabilan játszottak. Szeretném megköszönni a csapatnak a példaértékű hozzáállást, a játékosok végig maximálisan odatették magukat, és megérdemelten jutottak Európa legjobb négy válogatottja közé. Szeretném megköszönni a stáb munkáját is, mindenki remek munkát végzett a csapat mellett, erre is szükség volt a sikerhez – nyilatkozta a találkozót követően Frank Tamás.

Forrás: Mlsz.hu