Intercontinental Cup 2008
2008.04.05 | 00:00

Interviú-Malwee szuperdöntõ

Hat csapat részvételével a spanyolországi Granadában négy napon keresztül zajlik a kontinensek legjobbjainak vetélkedése, az idén tizenegyedik alkalommal kiírt Interkontinentális Kupán. Ebben a kiírásban is bombaerõs csapatok indultak, a legutóbbi három alkalommal aranyérmes spanyol Interviú, a Falcaoval felálló brazil Malwee, a szintén „kávéországbeli" Carlos Barbosa, az iráni szuperliga elitcsapata, a Tam Iran Khodro Tehran, a belga Action 21 Charleroi, s Afrika képviseletében az Ajax Tanger Marokkóból.

„Az Interviú a favorit, de mi is szeretnénk megnyerni ezt a nagyszerû tornát!" mondta Falcao a mérkõzések elõtt. Az utóbbi három esztendõben a spanyol gárda mindig borsot tört a dél-amerikaiak orra alá a döntõben, s a brazil klasszis elérkezettnek látta az idõt, hogy most õk emeljék magasra a trófeát. „Jelen pillanatban azt hiszem, jobbak az esélyeink a gyõzelemre, mint a legutóbbi három fináléban" folytatta a világ talán legjobb játékosa. A döntõbeli találkozóra most is megvolt az esély, hiszen nem egy csoportba kerültek az említett felek, s ez még pikánsabbá tette a tornát. A Malwee a Carlos Barbosát és a teherániakat kapta vetélytársul, míg a spanyolok a Caharleroi-t, valamint az Ajax Tangert.

Az irániak nem játszották le elsõ meccsüket a Barbosával, így a brazilok kapták a három pontot, csakúgy, mint a belgák, akik a mesterhármast jegyzõ Adolfo vezérletével a Tanger elleni hat egyes sikerük után zsebeltek be három egységet. Pénteken is született egy 6-1, amelyet ezúttal a Malwee produkált a Tam Iran Khodro ellen, igaz úgy, hogy az ázsiaiak villámrajtot véve a harmadik percben elõnyhöz jutottak. Ezt csak nyolc percig tartották, a félidõ derekán Ari egyenlített, s innentõl kezdve már nem volt megállás. A másik ágon Luis Amadoék magabiztosan verték 12-2-re az észak-afrikaiakat. Különösen Neto és Sergio vitézkedtek, õk három-három találatig jutottak, de Schumacher is kettõt rámolt be.

Szombaton jött el az igazság pillanata, megismétlõdik-e a szuperdöntõ. Az Interviú teljesítette a feladatát, legyõzte a belgákat három egyre. Falcaoék feladata nem volt könnyû, honfitársaik ellen kellett kiharcolni a csoportelsõséget. A mérkõzés elején, a hetedik percben vezetést szerzett a Barbosa, amelyet egészen a huszonnyolcadik percig meg is tudott tartani, de ekkor Ari egyenlített. Az utolsó tíz percben tehát õrületes izgalmak vártak a nézõkre és játékosokra egyaránt. Hét perccel a lefújás elõtt Goda elõnyhöz juttatta a Barbosát, ám a Malwee másik nagy ásza, Lenisio két minutummal késõbb ismét egalizált. Maradt a mérkõzés végén az iksz, így büntetõk következtek. Fej-fej mellett mentek itt is 2-2-ig, de a harmadik és a negyedik párban Ari és Falcao berúgta, Sinoe és Danilo kihagyta a hatméterest. Ha nehezen is, de hátrányból felállva a brazil sztárcsapat lesz az ellenfele a hazaiaknak, amely minden bizonnyal szintén nagy csata lesz majd vasárnap.