Így ki lehet kapni
2015.04.25 | 08:52
Így ki lehet kapni A félidőben még vezetett, de végül nagy küzdelemben 5-3-as vereséget szenvedett a második helyezett Berettyóújfalu vendégeként a Dunaferr futsal csapata.  A tabella második helyén álló Berettyóújfalu vendégként lépett pályára a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata a felsőházi rájátszás ötödik fordulójában. A vendégeknek nélkülözniük kellett a rutinos Szente Tamást, míg Turzó József a legjobb keretet küldhette harcba. A találkozó esélyeseinek a házigazdák számítottak, akik a 7. perc végén meg is szerezték a vezetést Nagy Tamás találatával, ám a Dunaferr most nem zuhant össze úgy, mint tette azt a Haladás ellen. A 12. percben Schrancz Balázs egyenlített, majd nem egészen egy perccel később újra ő volt eredményes, így már náluk volt az előny (1-2). A hazaiak azonnal bele is erősítettek, s a 15. percben Szabó révén ők is egalizáltak, de a félidő hajrájában jött a csattanó, mert Tony utolsó perces találatát követően – némi meglepetésre – a Dunaferr csapata vonulhatott előnnyel a pihenőre (2-3). A második félidőben nagy nyomás alá helyezte a vendégek kapuját a Berettyóújfalu, mely a 24. percben másodszor is egyenlített, majd a 29. percben előbb Nagy Tamás, aztán Trencsényi mattolta Rigó kapust, s a meccsen először két gól előnyt harcolt ki magának a vendéglátó (5-3). A mérkőzésből hátralévő bő tíz percben hatalmas erőket mozgósított a Dunaferr a felzárkózásért, ám erőfeszítéseit már nem koronázta siker, így az MVFC végül, ha nehezen is, de otthon tartotta a bajnoki pontokat. FUTSAL NB I, RÁJÁTSZÁS, 5. FORDULÓ FELSŐ-ÁG MVFC-BERETTYÓÚJFALU–DUNAFERR DF RENALPIN FC 5–3 (2–3) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Vezette. Kormányos G – Szilágyi N – Hegyesi G MVFC: Tihanyi – Birinyi, Dávid, Rábl, Nagy T Csere: László M, Gál, Trencsényi, Lovas, Szabó P, Nagy I, Sánta, Hajdú Edző: Turzó József Renalpin: Rigó – Sáfár, Schrancz, Nagy R, Aradi Csere: Gábor, Facskó, Ivacs, Victor, Huber, Szabó G Edző: Baranyai Pál Gólszerző: Nagy T. 8’., 29’., Szabó P. 15’., Dávid 25’., Trencsényi 29’., ill. Schrancz 12’., 13’., Safar 20’.) Turzó József: Nem játszottunk rosszul a mérkőzésen, de valahogy mégsem tudtuk kitölteni tartalommal a játékunkat. Avagy ahogy mondani szokták nem voltunk élesek. Ennek köszönhető a sok a pontatlanságunk mindkét kapu előtt, emiatt hátránnyal vonultunk pihenőre. Második félidőben sem éreztem változást, emiatt az 5-4es játékot választottam, igen korán. Persze meg volt a kockázata, de mégis ennek köszönhetően tudtuk magunk javára fordítani a mérkőzést. Ennek köszönhetően megnyertük a mérkőzést egy jó és sportszerű Dunaújvárossal szemben. Baranyai Pál: Sajnálom, hogy pontok nélkül tértünk haza, de nagyon büszke vagyok a srácokra, mert betartották az utasításaimat. Jó lenne, ha egyszer teljes kerettel fel tudnánk állni, és kíváncsi lennék, hogy akkor, hogy teljesítenénk.