Igazságos döntetllen a csúcsrangadón
2018.11.13 | 08:40
Óriási csatában ért el 4-4-es döntetlent a listavezető Berettyóújfalu elleni hazai bajnokin a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.
A futsal NB I alapszakaszának 9. fordulójában a Dunaferr DUE Dutrade FC a listavezető, s az idei szezonban még hibátlan MVFC Berettyóújfalu együttesét fogadta. Megfontoltan kezdtek a csapatok, ami egy ilyen rangadón várható volt. Gál próbálkozott a második percben, de lövése kapu fölé ment. Egy perccel később egy védelmi hiba elég volt az első gólhoz. Hosszú szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd pontosan Feketéhez passzolt, aki kapásból lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-0). Ennek azonban nem sokáig örülhettek, hiszen hátul most a Dunaferr védelme nyílott meg, melyet Javi Sanchez  használt ki, aki szép cselek után emelt a már üresen maradt kapuba (1-1). A folytatásban több pontatlan passz csúszott be, és a labdát is jobban megbecsülte a Berettyó, amely a második gólt hozta magával. Azt az előre törő Szabó szerezte, aki a kifutó Cseresnyés mellett lőtt a hálóba (1-2). Érett a hazai egyenlítés, amely nem késett sokat, hiszen Pál a 11. percben nagy erővel vágta a labdát Mezei kapujába (2-2). Cseresnyés sem unatkozott a hazai oldalon, akinek kétszer kellett közbeavatkoznia, de azokat biztos kézzel tette. A találkozó megfontoltabbá vált, de ez az izgalmat csak fokozta. Ezt támasztotta alá a vendégek harmadik gólja, amely egy kisebb helyezkedési probléma után született Gál révén (2-3). Az egyenlítés érdekében magasabb fokozatra kapcsolt a Dunaferr, így adódott Hosszúnak és Feketének is helyzete, de közben figyelni kellett a vendégek kontráira. Rábl lapos labdáját kellet vetődve védeni, majd Gálnak köszönhették meg, hogy kihagyta ziccerét, így maradt a szünetre az egygólos vendég vezetés. A második húsz perc elején kötelező volt tempót diktálniuk a hazaiaknak, melyből Feketének akadt lehetősége, aki két perccel később egy méterről perdített kapu fölé. A 27. percben egy parádés passzsorozat végén sikerült az egyenlítés. Fekete - Pál - Fekete volt a labda útja, amely végül a kapuban kötött ki (3-3). Hosszú Ádám hatalmas kapufáját Rábl másolta le a túloldalon, de a sokkal több helyzetet kiharcoló Dunaferr bosszankodhatott azok kimaradása miatt. Az utolsó tíz percre paprikásabbá vált a találkozó, mely kemény párharcokat hozott. Fridrich lőtt centikkel fölé, majd több hazai kontra is kimaradt. Az utolsó öt percre maradtak az igazi izgalmak, hiszen a döntetlen a tabellán történő helycseréhez a Dunaferrnek nem volt elég. Ez látszott a játékosainkon is, akik hatalmas energiát fektettek a játékba. Ennek ellenére egy veszélytelennek tűnő helyzetből, az oldalvonal mellől Nagy lőtt gólt, visszavéve a vezetést a vendégeknek (3-4). Ekkor ismét jött Fekete, aki nem ismert elveszett labdát, s a 40. percben kiegyenlített (4-4). Már csak fél perc volt hátra, de így is Hosszú lábában volt a győztes gól, de lövését lábbal védte Mezei, ezzel a csúcsrangadó döntetlennel ért véget. A gólösszefoglalót ezen a linken láthatják. Dunaferr DUE Dutrade FC – MVFC Berettyóújfalu 4-4 (2-3) Dunaújváros, Városi Sportcsarnok Vezette: Zimonyi - Czene Joó - Apkó Dunaferr DUE Dutrade FC: Cseresnyés Alex - Németh Péter, Pál Patrik Krisztián, Fekete Róbert, Hosszú Ádám. Cserék: Reveland Zoltán - Klacsák Bence, Fridrich Dávid, Szeghy Szabolcs Géza, Szabó Kristóf, Sáhó Kristóf, Hajdu Norbert, Csányi Dávid István, Kovács Krisztián. Vezetőedző: Fehér Zsolt. MVFC Berettyóújfalu: Mezei Dávid - Javi Sanchez, Gál István, Amílcar, Takács Zoltán. Cserék: Tihanyi Csaba, László Márk - Nagy Imre, Daróczi Dávid, Rábl János, Szabó Péter, Harmati Tamás, Nagy Dániel, Henrique Da Silva Rafael. Vezetőedző: Mullor Cabrera Sergio. Góllövők: Fekete 3, Pál illetve, Javi Sanches, Szabó, Gál, Nagy I 0000000897Fehér Zsolt: - Végig izgalmas kiélezett találkozó volt a tegnapi mérkőzés! Az első félidő miatt vegyes érzelmeink lehetnek, hiszen több helyzetet alakítottunk ki, ami miatt nekünk kellett volna gólokkal vezetni, 2 egyéni védekezési hibából kifolyólag mégis a Berettyónál volt az előny a szünetre! A 2. félidőben koncentráltan és motiváltan léptek pályára a játékosaim, gyorsan, agresszívan játszottunk, aminek meg is lett az eredménye! A mérkőzés végén óriási helyzetek maradtak ki mind a két oldalon, azt kell mondjam, hogy a mérkőzés képe alapján megérdemelt a döntetlen! Ez a mérkőzés nagyon jól szolgálta a futsal népszerűsítését! Sok sikert kívánok a Mezeinek a bajnokság folytatásához!  - készült a dunaújváros online cikke alapján -