Igazi thriller a futsal MEFOB-on
2015.05.09 | 11:45
Igazi thriller a futsal MEFOB-on  Kiélezett, végletekig izgalmas döntőket játszottak a 2014/2015-ös futsal MEFOB négyes tornáján az ELTE Bogdánfy úti sporttelepén, a BEAC-on.  Május 7-én elődöntőkkel kezdődtek az összecsapások. Rekordszámú indulóból (férfiak mezőnyében 18, nőknél 8 csapat) a legjobb négy férfi és női alakulat csapott össze. A férfiaknál a tavalyi döntő ismétlődött meg az első elődöntőn, ahol két játékstílus csapott össze. A BME „futsalja” revansot vett a Miskolci egyetem „nagypályás center játékán”, ti. 2014-ben Pécsen a borsodiak emelkedtek felül. Weimann Richárd második félidei játékára nem volt ellenszere a MEAFC-nak (6-4). A Széchenyi István Egyetem (SZIE) és a szombathelyi Nyugat-magyarországi Egyetem (NYME-SEK, SzoESE) párharcából a rekordbajnok SzoESE jött ki győztesen (5-4). A nőknél mondhatni papírforma szerint alakultak a mérkőzések, a Debreceni Egyetem fölényesen múlta felül a Testnevelési Egyetem csapatát (9-2), Csiszár Henrietta egymaga öt gólig jutott. A másik összecsapáson a házigazda ELTE (BEAC) csapat maradt alul a Szombathelyiek ellenében (1-5). A Lágymányosi Eötvös Napok (LEN) nyújtotta csütörtök esti programokat követően péntek reggel a női bronzmérkőzést az ELTE-BEAC erős második félidei játékával, Pinczi Anita mesterhármasával a házigazdák húzták be a Testnevelési Egyetem csapatával szemben (8-4). A férfiaknál a Miskolci Egyetem csapata cserélte a tavalyi aranyat bronzra, 4-1-el búcsúztatta a győrieket, akik a 18 induló csapatból így is az előkelő negyedik helyet szerezték meg. Ezt követően jöttek csak az igazi izgalmak. Előbb a női döntő, mely 3-2-es debreceni sikert hozott Csiszár, Fábián és Urai góljainak köszönhetően, így Czóbelné Mester Kata lányai nyakába került az arany. A férfi döntő pedig hosszabbítást és igazi férfias küzdelmet, fordulatos mérkőzést hozott. A BME 2-0-ás vezetését percek alatt egyenlítette ki a félidőre a SzOESE, majd a második félidő végére már két gólos előnyt harcolt ki magának. A budapestiek óriási hajrában az utolsó másodpercekre tudtak egalizálni, tízméteressel és egy öngóllal (5-5). A ráadás percekben az óvatosabb első öt percet követően egy újabb tízméteressel 6-5-re végül a Csernai Gábor tanítványai örülhettek a győzelemnek. A BME csapatából került ki a torna legjobb játékosa is Weimann Richárd, míg a második helyezett szombathelyiek hálóőre, Matyi Benjámin lett a legjobb kapus. A nőknél ezt a címet Kiss Emília (NYME-SEK), míg a legjobb játékosét Csiszár Heni (DE) érdemelte ki. A díjakat az MLSZ Budapesti igazgatója Lovász Tamás, Kasza János, MLSZ Futsal koordinátor és Gömör Iván, az ELTE SPORT Kft. ügyvezetője adta át. A szervezők nevében Simon Gábor, a BEAC ügyvezetője köszönte meg a MEFS, az ELTE, az MLSZ támogatását, valamint Árendás Tamás, MEFS futsal referens és a BEAC szervezőinek munkáját. Az elkövetkező években is kiemelten fontos sportágnak és fejlesztési iránynak tartja a MEFS elnöksége az egyetemi labdarúgás fejlesztését, a BLSZ-el a Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokságot (BEFB) ill. az intézményi házi bajnokságok támogatási lehetőségeit is folytatni kívánják az labdarúgó szövetséggel szoros együttműködésben.