Igazi kupameccsen jutott a döntőbe a Haladás
2017.02.12 | 13:40
Igazi kupameccsen jutott a döntőbe a Haladás Meglepően magabiztos sikerrel vette az Aramis elleni elődöntőt, így bejutott a futsal Magyar Kupa vasárnapi fináléjéba a Swietelsky-Haladás VSE NB I-es futsalcsapata. Swietelsky-Haladás VSE- Aramis SE 6-1 (2-1 Veszprém, 300 néző, Magyar Kupa, elődöntő Vezette: Czene-Joó Á., Gál P., Tihanyi N. Haladás: Sásdi - Hegyesi, Gyurcsányi, Németh E., Vidák Cserék: Gyimesi, Matyi, Bencsik, Hajmási, Halmos, Horváth, Németh P., Öreglaki, Sipos Vezetőedző: Turzó József  Aramis: Soós – Bognár, Roni, Pál, Sámson Cserék: Boldizsár, Boznánszky, Büki, Cseri, Csopaki, Korozmán, Mányi, Szeghy, Pethő Vezetőedző: Frank Tamás Sárga lap: Büki (9’), Cseri (9’), Roni (26’), Szeghy (28’) Piros lap: Sámson (21’) Gólszerzők: Horváth (16’), Hajmási (20’), Hegyesi (28’), Hegyesi (32’), Vidák (32’), Vidák (33’) illetve Büki (8’) A szezonbeli eredmények, a tabellán elfoglalt helyezés alapján az Aramis futott neki esélyesebben a mérkőzésnek. Rögtön egészpályás letámadással nyitott, igyekezett nagy iramot diktálni. Ám a Haladás szervezetten futballozott, jól védekezett, és jutott erő az ellentámadásokra is. Ki-ki meccs kerekedett az elődöntőből. A félidő derekán megszerezte a vezetést a budaörsi gárda, egy hátul eladott labdát váltott gólra (0-1). Ám sokáig nem ünnepelhetett, mert Horváth Péter egy szemre is tetszetős támadást zárt góllal (1-1). Óriási adok-kapokba mentek bele a felek, keményedett a csata. Aztán Hajmási sokkolta az ellenfelet, egy kontra végén a dudaszó pillanatában talált kapuba! 16603058_1571623672862761_5146042535450729690_n Fordulás után az Aramis nekiesett a szombathelyi gárdának - Sásdi fontos bravúrt mutatott be a vasi kapuban. Aztán kiállítást kapott az Aramais, de nem tudta kihasználni az emberelőnyét a Haladás. Ám amint kiegészültek a budaörsiek, rögtön megszületett a harmadik zöld-fehér gól: Németh Péter tartott meg egy labdát, majd parádés passzal hozta játékba Hegyesit, aki nem hibázott (3-1). Rögtön vészkapus játékra váltott az Aramis, de így sem tudott mit kezdeni a sokat futó, nagyot harcoló szombathelyiekkel. Sőt, a Haladás sok labdát szerzett, amelyekből sorra rúgta az újabb gólokat, ismét Hegyesi, majd kétszer Vidák volt eredményes. Korán eldőlt a mérkőzés, az utolsó 4-5 percben már nem tudott újítani az Aramis - Roni például kisbüntetőt hibázott. Komoly bravúrt mutatott be, óriási győzelmet aratott a Haladás! A másik elődöntőben a listavezető, bajnoki címvédő Győr a papírformának megfelelően 7-0-ra verte az NB II-es Dunakeszit. Tehát vasárnap 20 órás kezdéssel, az M4 Sport televízió kamerái előtt Haladás-Győri ETO kupadöntőt rendeznek. Turzó József: - Tipikus kupacsatát, kiélezett mérkőzést játszottunk - még ha az eredmény nem is ezt sejteti. Szerencsére a mérkőzés fordulópontjaiból rendre mi jöttünk ki jobban: például gólt rúgtunk az első félidő utolsó pillanatában, a lehető legjobbkor szereztünk gólokat ellenfelünk vészkapus játékából. A játékunk olykor-olykor akadozott, de a fiúk ismét hatalmasat küzdöttek, nem először bizonyították, hogy van erő ebben a csapatban, mindenkivel elégedett vagyok. Ott vagyunk a döntőben, ami nagyon szép eredmény. De ennyivel nem elégszünk meg, megpróbáljuk megnehezíteni a favorit Győr dolgát. És köszönöm, köszönjük a szurkolóink támogatását, óriási hangulatot teremtettek, szinte hazai pályán éreztük magunkat! Frank Tamás: - Csak saját magunknak köszönhetjük ezt a vereséget, sajnos mentálisan nem bírtuk a második félidőt, és 3:1 után teljesen szétestünk! Gratulálok a Haladásnak sok sikert nekik a döntőben! [gallery ids="76362,76364,76366,76371,76372,76374,76377,76378,76381"]