Idegenben rúgott több gól döntött a kupacsatában
2017.01.19 | 13:24
Idegenben rúgott több gól döntött a kupacsatában Négy között a Haladás - Idegenben rúgott több gól döntött a kupacsatában
Nagy csatában, hosszabbítás után, idegenben lőtt több góllal jutott a négy közé a futsal Magyar Kupában a Swietelsky-Haladás VSE a Nyírgyulaj ellenében.
A negyeddöntő első felvonásán a Haladás 5-2-re nyert Szombathelyen, így jó helyzetből futhatott neki a visszavágónak a Nyírgyulaj vendégeként. Nyírgyulaj KSE-Swietelsky-Haladás VSE 6-3 (3-0, 2-2, 0-0, 1-1) - hosszabbítás után. Nyírgyulaj, 300 néző, futsal Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó, vezette: Flinta, Takács. Nyírgyulaj: Végső - Angyalos, Sánta, Siska, Nagy. Csere: Faragó (kapus), Czekula, Lovas, Orosz, Tóth, Gömze, Erdei, Szép. Játékos-edző: Lovas Norbert. HVSE: Matyi - Gyurcsányi, Hegyesi, Vidák, Sipos G. Csere: Tyukász (kapus), Öreglaki, Németh E., Bencsik, Hajmási, Németh P., Horváth P Edző: Turzó József. Góllövő: Sánta (2.), Nagy 3 (3., 8., 31.), Czerula (25.), Öreglaki (46., öngól), ill. Németh P. (26.), Hajmási (31.), Gyurcsányi (47.). Enerváltan kezdte a mérkőzést a Haladás, és mire magához tért, a házigazda el is tüntette a hátrányát. A Nyírgyulaj egy erősen vitatott büntetőből jegyezte az első gólját, majd betalált egy átlövésből, végül egy kontrát váltott gólra - így a 8. percben már 3-0-ra vezetett. A HVSE sok hibával játszott, elvesztette a párharcokat, szervezetlenül futballozott. Kellett ki idő, mire rendezte a sorait. De a második félidőt ugyancsak hazai gól vezette fel, egy szögletvariáció végén került a szombathelyi kapuba a labda (25. perc: 4-0). Aztán átvetet a kezdeményezést, az irányítást a Haladás. rohamozott gőzerővel, sorra dolgozta ki a helyzeteket - Horváth Péter és Hegyesi is kapufát rúgott. Német Péter pedig egy szép akció végén visszahozta a zöld-fehér reményeket (26. perc: 4-1). Ám ahelyett, hogy tovább faragta volna a hátrányát a vasi alakulat, újabb, ugyancsak elkerülhető gólt kapott. Hajmási végletekig kijátszott gólja azonban a hosszabbítást jelentette (32. perc: 5-2). Ugyanis a rendes játékidő kaotikusra sikeredett hajrájában mindkét kapu előtt adódott helyzet, de gól nem született. A 2x5 perces hosszabbítás első félidejében nem rezdült meg a háló egyik oldalon sem. Fordulás után viszont Öreglakiról pattant saját kapujába a labda egy szögletnél - öngól (46. perc: 6-2). Ám az egész meccsen remekül játszó Gyurcsányi nagyon nem akart kiesni a kupából, és egy látványos átlövésgóllal tett pontot a meccs, a párharc végére. Ha nehezen is - idegenben lőtt több góllal - de továbbjutott a Haladás, és hosszú idő után ismét ott lesz a Magyar Kupa négyes döntőjében. Lovas Norbert:Szépen búcsúztunk a kupától hisz 6:3 - ra sikerült nyernünk. Egy pici hiányzott a legjobb 4-be kerüléshez, de nincs miért szégyenkeznünk. Gratulálok a fiúknak. Turzó József: - Nyolc perc előnyt adtunk az ellenfelünknek - talán a hosszú utazás miatt kezdtünk lassan, vagy az előnyünk birtokával váltunk kényelmessé. De a szünetben rendeztük a sorainkat, és a folytatásban nagyot küzdöttünk. Kaotikus volt a meccs, talán szerencse is kellett a továbbjutásunkhoz, de a lényeg az, hogy ott leszünk a Final Fourban. Gyurcsányi klasszis teljesítménye nagyon kellett a továbbjutáshoz, megérdemelte a párharcot eldöntő gólt! A Magyar Kupa négyes döntőjébe a Haladás mellett a Győri ETO, az Aramis és a Dunakeszi (NB II.) jutott be. A Final Fourt február 11-12-én rendezik Veszprémben. Tóth Gábor

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00