Idegenben is legyőzte a Nyírgyulaj a Halit
2017.12.19 | 11:12
Idegenben is legyőzte a Nyírgyulaj a Halit Az NB I-es futsalbajnokság 11. fordulójában fájó, váratlan vereséget szenvedett a vendég Nyírgyulajtól a Swietelsky-Haladás VSE. Swietelsky-Haladás VSE - Nyírgyulaj KSE 4-5 (1-2). Szombathely, 500 néző, NB I-es futsalmérkőzés, Vezette: Tamási P., Kovács G. (Apkó T.). HVSE: Sásdi – Horváth P., Gyurcsányi, Hajmási, Michel. Csere: Gyimesi (kapus), Sipos G., Hegyesi, Öreglaki, Németh P., Márkus, Németh E., Vidák, Bencsik. Edző: Turzó József. Nyírgyulaj: Pallai – Faragó, Tóth B., Nagy I., Siska. Csere: Opre (kapus), Lovas, Kerti, Nagy B., Sánta, Gömze, Sárga. Játékos-edző: Lovas Norbert. Góllövők: Márkus (5.), Bencsik (30.), Öreglaki (38., 40), ill. Faragó (8., 36.), Siska (17.), Gömze (31.), Nagy I. (34.). Screenshot-2017-12-19 Haladás-Nyírgyulaj VAOL(4) A hazaiak rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, támadólag léptek fel, sokkal többet volt náluk a labda. A vendégek védekezésre rendezkedtek be. Mégis egy kontrából szerezte meg a vezetést a HVSE – Márkus látványosan bombázott a kapuba. És a folytatásban sem lassított a szombathelyi gárda. A vendégek próbáltak váltani, nagyon gyorsan bevetették a vészkapust, és egy szabadrúgásból egalizáltak is. Váratlanul kiegyenlített lett a játék, ami nagyon nem tetszett a hazai kispadnak, Turzó mester időt kért. A vendégek egyébként a folytatásban is sokat használták a vészkapus taktikát. Küszködött a házigazda, nehezen bírt szervezett, pontrúgásokkal veszélyeztető ellenfelével, akadt dolga Sásdinak is a szombathelyi kapuban. Nem hatott meglepetésként, hogy a Nyírgyulaj átvette a vezetést, egy lecsorgó labdát sikerült bekotorni (17. perc: 1-2). Rögtön felpörgött a Haladás, dolgozott is ki helyzeteket, de nem tudott egyenlíteni a szünetig.

Screenshot-2017-12-19 Haladás-Nyírgyulaj VAOL(7)

Nagy lendülettel nyitotta, és óriási kihagyott helyzetekkel kezdte a második félidőt a szombathelyi gárda. Nyomott keményen a HVSE, ott pattogott a labda a vendégek kapuja előtt, de a jobbnál jobb lehetőségek is kimaradtak – igaz, a Nyírgyulaj egy kapufával azért jelezte, hogy tud kontrázni. Szinte felbillent a pálya, de nem akart semmi sem összejönni a Haladásnak. Aztán Bencsik csak bevágott egy kipattanót (30. perc: 2-2)! Hogy aztán egy kapu elé gyötört labdával a Nyírgyulaj rögtön betaláljon – igazán remek helyzetkihasználással rukkolt elő a vendég. Sőt, hogy teljes legyen a hazai szurkolók döbbenete, arról egy lábak között besurranó nyírgyulaji átlövés gondoskodott (34. perc: 2-4). Vészkapus játékra váltott a Haladás. Amit egy ellopott labdával üreskapus góllal büntetett a vendég. A vészkapus Öreglaki okos gólja hozta vissza a hazai reményeket (38. perc: 3-5). Sőt, 37 másodperccel a vége előtt Öreglaki megint betalált (4-5). Ám ennél többre már nem futotta.

A helyzetek száma, a játék képe alapján a Haladásnak gólokkal kellett volna győznie, ehelyett fájó vereséget szenvedett. Turzó-haladásTurzó József: - Sajnos nagyon kevés jó teljesitmény volt a csapatunkban.Ez és a sérülések(Leo régóta,Gyurcsányi előző mérkőzésen,Márkus ezen a mérkőzésen szerzett sérülést),rányomták a bélyegét a játékunkra.Lassan,körülményesen,sok hibával játszottunk.Hiába volt mezőny fölényünk kapuk előtt a Nyírgyulaj volt határozottabb.Így másodszor is vereséget szenvedtünk.De nem törünk meg, ez csak egy mérkőzés a sok közül,de meg kell tanulnunk állandósítani a formánkat.Gratulálok a Nyírgyulaj csapatának. 20068419_1546605832070830_1250372080_nLovas Norbert: - Ha az egész mérkőzést nézem rászolgáltunk a pontszerzésre. Voltak a játékunkban nagyon jó periódusok viszont a második félidőben mar érvényesült a hazai csapat akarata. Védekeztünk becsülettel és a kontrákból próbáltunk gólokat elérni. Jó kapusteljesítménnyel és remek egyéni megmozdulásokkal sikerült mind a 3 pontot elhozni Szombathelyről! Gratulálok a játékosoknak mert maximális koncentrációval és akarattal játszottak végig. Sok sikert a Szombathelynek. Forrás: vaol.hu [gallery ids="93956,93957,93959,93962,93963,93965,93966,93967,93970,93972,93974"]