Idegenbeli győzelemmel zárta az évet a bajnokcsapat
2020.12.23 | 13:06

A bajnoki címre törő Berettyóújfalu futsal csapata öt gólt szerezve vitte el a három pontot Dunaújvárosból.

Hazai környezetben, a Berettyóújfalu elleni mérkőzéssel búcsúzott a 2020-as esztendőtől Dunaújváros futsal csapata. A találkozó előtt a hazaiak a nyolcadik, míg a vendégek a második helyen álltak a tabellán, s mivel a két gárda szeptemberi összecsapásán is a Berettyóújfalu örülhetett a győzelemnek, így az azóta jelentősen megfiatalított házigazdák ellen is egyértelműen Sergio Mullor Cabrera tanítványai számítottak az esélyesnek.

A bajnoki címre törő ellenfél ennek megfelelően is vágott neki a találkozónak, s már az első percektől fogva nagy nyomás alá helyezte a dunaújvárosi kaput. A hazaiak derekasan védekeztek, ám az kilencedik percben már tehetetlenek voltak, mert egy szépen kijátszott akció végén a volt dunaújvárosi Horváth Norbert vágta a léc alá a labdát, megszerezve ezzel a vezetést a Berettyóújfalunak (0-1). A Berettyóújfalu a vezetés megszerzése után sem vett vissza a tempóból, s Gál István éles szögből eleresztett bombájával előbb megduplázta előnyét, majd a 18. percben Rábl és Szabó is bevette Cseresnyés kapuját, s ezzel gyakorlatilag el is döntötte a pontok sorsát (0-4).

FOTÓALBUM

A térfélcserét követően sem sokat változott a játék képe, mert a vendégek nagyon komolyan vették az összecsapást, s tetemes előnyük tudatában sem álltak vissza, folyamatosan támadták a hazai kaput, de vagy a befejezéseikbe csúszott hiba, vagy Cseresnyés védett bravúrral. Ugyan a támadásokra nem nagyon jutott már erő a hazaiaktól, de jól védekeztek, s nagyon sokáig úgy tűnt, hogy akár sikerülhet gól nélkül tartani a favoritot. Erre egészen a 34. percig volt esélyük, ám Sidnei közeli próbálkozása ellen már nem volt orvosság (0-5). A mérkőzésből hátralévő bő hat percben akadt egy-két ellentámadása a Facskó - csapatnak is, de igazán komoly veszélyt egyik sem jelentett a Berettyóújfalu kapujára, így a vendégek végül a papírformának megfelelő magabiztos, 5-0-s győzelemmel vitték el a három pontot Dunaújvárosból.

Dunaferr DUE Dutrade FC - MVFC Berettyóújfalu 0-5 (0-4)