HVSE-Aramis: nagy csata, döntetlen
2015.04.13 | 21:27
HVSE-Aramis: nagy csata, döntetlen Szombathely – Az NB I-es futsalbajnokság felsőházi rájátszásának harmadik fordulójában a Swietelsky-Haladás VSE nagy meccset, és döntetlent játszott a vendég Aramissal. Swietelsky-Haladás VSE–Aramis SE 2-2 (2-0) Szombathely, 500 néző, vezette: Farkas, Futó (Csirke). HVSE: Tyukász – Gyurcsányi, Hegyesi, Vidák, Horváth P. Csere: Borsi, Hajmási, Németh P. , Vlasics, Matyi, Rácz, Sipos, Bíró Edző: Marcos Angulo. Aramis: Boldizsár – Frank T., Hosszú, Horváth Sz, Csopaki Csere: Kovács I., Jonáczai, Roni, Horváth N., Klacsák, Farsang, Sebestyén, Soós Játékos-edző: Frank Tamás. Gólszerzők: Horváth P. (1.). Gyurcsányi (10.), ill. Csopaki (22.), Kovács I. (36.). A negyedik fogadta a harmadikat – a dobogó alsó foka volt a tétje a meccsnek. A Haladás egyik kulcsemberét, Öreglakit eltiltás miatt nélkülözte. Szűk fél perc telt el a mérkőzésből, és máris a budaörsiek kapujában táncolt a labda: egy hátul eladott labdát büntettek a vasiak. Letámadta ellenfelét a Haladás, szorult az Aramis. Aztán a percek múlásával rendezte sorait a vendég. Pörögtek a csapatok becsülettel. A Haladás volt pontosabb a kapu előtt, egy remek kontra végén Gyurcsányi növelte a hazaiak előnyét (10. perc: 2-0). A vendégek is odaértek a kapu elé, de Tyukász remek napott fogott ki. A félidő hajráját megnyomta az Aramis, de nem jött össze a szépítés. Motivált, szervezett játékkal rukkolt elő az első 20 percben a házigazda. Ordító hazai ziccerrel kezdődött a második félidő, de a lehetőség kimaradt – az ellentámadásból pedig betalált az Aramis (22. perc: 2-1). Aztán ismét kihagyott egy kihagyhatatlannak tűnő helyzetet a HVSE. Őrült rohanás kerekedett a meccsből, az Aramis belelkesedett. Keményedett a csata, mindkét csapat a győzelemért hajtott. Az Armisnál volt többet a labda, a HVSE viszont életveszélyesen kontrázott. És bőkezűen tékozolta el a lehetőségeit. Óriási helyzeteket, nagyszerű egyéni megoldásokat, önfeláldozó mentéseket, látványos védéseket láthattak a szurkolók mindkét oldalon. A percek viszont fogytak, és az előny a Haladásnál volt. Aztán Kovács távolól eleresztett szabadrúgása – a lábak között, alatt – utat talált a vasi kapuba, egyenlített az Aramis (36. perc: 2-2). Az utolsó percek nehezen peregtek le, a feszültség tapintható volt a pályán. A meccslabda a hazai csapaté volt, de nem élt vele, maradt a döntetlen. Marcos Angulo: – Gratulálok a csapatomnak, jól játszottunk – de a játékvezetők nem nőttek fel a feladathoz. Két kiállítást kellett volna ítélniük, hiszen utolsó emberként volt egy lerántás és egy kezezés is. Közel voltunk a győzelemhez, még az utolsó pillantban is elpuskáztunk egy nagy ziccert. Frank Tamás: – Megilletődötten kezdtük, de aztán átvettük az irányítást, és teljesen megérdemelten viszünk haza egy pontot Szombathelyről.   - Tóth Gábor -