Húsz (!) gól Mádon; megkezdte a Rubeola és a Bodon FC is!
2021.09.29 | 10:19

Lejátszotta első meccsét az NB II-ben a Rubeola, 2–0-ra legyőzte az eddig hibátlan Nyírbátort, és meglett végre az első Bodon Péter FC-meccs is, igaz, abban kevés volt a köszönet. A Rubeola–Nyírbátor gólszegény találkozója ellenére is csaknem 12-es gólátlagot hozott a forduló keleten, a rekordot a Mád–Csenger mérkőzés hozta, amely 10–10-es döntetlent hozott!

KELETI CSOPORT

Elképesztő mérkőzés zajlott Mádon, ahol megszoktuk, hogy a hazai csapat gólerős, és sok találat születik, de azt nem, hogy mindkét együttesnél kiszakad a gólzsák. A szünetig teljesen kiegyenlített volt a meccs, 5–4-re vezettek a vendégek, ám a 36. percre már 10–6 volt a hazaiak előnye. A Csenger azonban nem adta fel, az utolsó percekig harcolt, és egy perc alatt három gólt szerezve egyenlíteni tudott! Elképesztő mérkőzés volt, melyen hatan is dupláztak, háromig azonban senki sem jutott – kivéve Szűcs Ádámot, aki a két gólja mellett egyszer a saját kapuját is bevette.

A harmadik fordulóra sikerült kiállnia a Bodon Péter FC-nek, amely hat játékossal elutazott Gyöngyösre, természetesen nem sok eséllyel, már a szünetre 6–1-es hátrányba került. A hazaiak a hat gólig jutó Bartha Balázs vezérletével simán, 10–3-ra nyertek.

Lejátszotta végre első meccsét a Rubeola is, igaz, az ezúttal Kistarcsán pályára lépő csapat nem tehetett róla, hogy eddig mind a két meccse elmaradt. Nem volt azonban könnyű a feladata, mert a két győzelemmel rajtoló Nyírbátort fogadta, és a korábbi NB I-esekkel teletűzdelt csapat a két félidőben egy-egy gólt szerezve győzte le a riválisát.

A másik bajnokaspiráns, a Maglód, bár idegenben, de könnyebb feladat előtt állt, a Miskolc otthonában már a szünetben 6–0-ra vezetett, így a második félidőre nyugodtan visszavehetett a tempóból, végül a mesterhármast szerző Petric Branko vezérletével 7–1-re nyert, ezzel a Nyíregyházával holtversenyben az élen áll.

A Nyíregyháza-Kincsemet már pénteken lejátszották, a DAFC Szeged – Nyírség meccs el lett halasztva.

KELET
Péntek, Nyíregyháza – Kincsem 12-4
(Ladányi 2, Gyügyei 2, Kovács B. 2, Békési 2, Varga, Szabolcsi, Nagy, Kovács E., ill. Károly, Sárközi 2, Gerhát)

Mád – Csenger 10–10 (Szűcs 2, Irhás 2, Bogyó 2, Balogh, Spéder, Bodnár, Moroncsik, ill. Lengyel 2, Csorvási, Bodnár (öngól), Bakó 2, Szűcs (öngól), Gaál 2, Zán)
Gyöngyös – Bodon Péter FC 10–3 (Bartha 6, Forgács, Csoszánszki 2, Halász, ill. Szabó, Bodon, Báder)
Rubeola – Nyírbátor 2–0 (Füzy, Maruzsi)
Miskolc – Maglód 1–7 (Balog, ill. Petric 3, Érsek, Seregy 2, Matus)