Hozta a kötelezőt a Veszprém
2019.05.07 | 13:41
Hozta a kötelezőt, Boromisza és Tatai vezetésével legyőzte a vendég Aramist a veszprémi futsalcsapat az NB I középszakaszának hétfői meccsén.
Egy híján ötven nap elteltével szerepelt ismét hazai pályán az 1. Futsal Club Veszprém, amely hétfőn este a legutóbb idegenben legyőzött (3-4) Aramis gárdájával nézett farkasszemet az élvonal középszakaszában. A hazaiakk számára azzal kecsegtetett a találkozó, hogy újabb győzelmük esetén beérhetik az éllovas Haladást, s a vesztett pontok tekintetében megelőzhetik a második Nyírgyulajt. Nehezen vették fel a mérkőzés ritmusát a felek, sok hiba tarkította az első perceket. A bajnoki éremért küzdő Veszprémnél jegyezhettük fel az első nagyobb lehetőséget: Tatai a 4. percben a jobb kapufát trafálta telibe. A túloldalon Kulcsár vezethette Schmidmajerre a labdát, de nem tudott betalálni. A folytatásban többször is szükség volt a hazai portás reflexeire, aztán Márkus távoli lövése kerülte el centikkel Vámosi portáját. Bő hat percet kellett várni az első találatra: Bencsik Roland passzát a jó ütemben érkező Bognár vágta a hálóba (1-0). Dávid meg is duplázhatta volna az előnyt, aki szép mozdulattal a kapu mellé pörgette a játékszert. A kihagyott lehetőség pedig meg is bosszulta magát, Fekete Márk ugyanis a játékrész derekánál labdát szerzett és megiramodva Schmidmajer eszén is túljárt (1-1). Az FCV még inkább rákapcsolt: sorra dolgozta ki helyzeteit. Tatai és Boromisza is közel járt a gólszerzéshez, de nem változott az állás. Egészen a 13. minutumig, amikor is Boromisza – Vámosi kapus segítségével – a hálóba bombázott (2-1). A vendégek mestere, Frank Tamás időt kért, de ez sem segített az övéin. A hajrában is a bakonyiak futsaloztak veszélyesebben, a budaörsiek többnyire védekezésre kényszerültek. Az agilisan futsalozó Márkus helyzete még kimaradt, aztán Tatai már nem hibázott: Gyurcsányi beadását értékesítve állította be a 3-1-es félidei állást. Fordulást követően sem változott a játék képe: az alacsony iramú mérkőzésen a több helyzetet kialakító Veszprém akarata érvényesült. Fél óra elteltével aztán – kissé váratlanul – szépítettek a budaörsiek: Juhász hatalmas bombát vágott. Azonnal rákapcsolt a házigazda, Bognár és Tatai is közel járt a gólszerzéshez, de előbb a kapus, utóbb pedig a védelem tisztázott az utolsó pillanatban. Kisvártatva aztán már siker koronázta a hazaiak törekvését: harcos labdaszerzést követően Tatai hozta kihagyhatatlan helyzetbe Boromiszát (4-2). Öttel a vége előtt Tatai végezhetett el szabadrúgást nagyjából tizenegy méterről. Kapura lövés helyett passzolt, aztán jókora kavarodás után – szerencsés körülmények között – ismét hozzá került a labda, amit közelről a hálóba is kanalazott (5-2). Győzelmének köszönhetően a Madarász-csapat utolérte a Haladást. Szintén tizenöt pontos az egy meccsel többet játszó Nyírgyulaj, amely a nap másik meccsén nagy csatában 6-5-re nyert a BME vendéglátójaként. FOTÓGALÉRIA Futsal NB I, „B” csoport, 7. forduló: 1. FC Veszprém–Aramis SE 5-2 (3-1) Március 15. utcai sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Kovács G. - Wittner - Szabó D.). Veszprém: Schmidmajer – Tatai, Komáromi, Dávid, Gyurcsányi. Csere: Simon (kapus), Tar, Márkus, Boromisza D., Varga Á., Bognár P., Bencsik Ádám, Bencsik R. Vezetőedző: Madarász János. Aramis: Vámosi – Fekete M., Büki, Harnisch, Boznánszky. Csere: Soós (kapus), Németh M., Kulcsár, Tóth D., Genczler, Fekete O., Juhász. Vezetőedző: Frank Tamás. Gólszerzők: Bognár P. (7.), Boromisza D. (13., 33.), Tatai (19., 36.), ill. Fekete M. (11.), Juhász (30.) Madarász János:Nyugodt mérkőzésen, nyugodt játékkal és viszonylag jó helyzetkihasználással megérdemelten nyertünk. Frank Tamás:Langyos mérkőzést játszottunk. Nem tudunk lelkesedéssel kompenzálni a Veszprém nagyobb rutinját, érettebb játékát. Ránk nézve hízelgő a végeredmény.
 Forrás: vehírsport.hu