Hozta a kötelezőt a TF!
2021.11.24 | 12:56

Alsóházi „rangadóra” került sor hétfőn este Angyalföldön, ahol a vendégek az első pontjaik, míg az egyetemisták a tabellán való előrelépés reményében léptek pályára. Az „őszi” összecsapáson a TF örülhetett a végén, egy gólszegény mérkőzést követően, és mint kiderült, ezúttal is ez történt.

Akadtak helyzetek mind a két oldalon, de gólt nem tudtak szerezni a csapatok, így sokáig 0-0 volt az állás. A gólcsendet a vendéglátók házi gólkirálya, Lipl törte meg, aki a 13. percben egy szögletnél kihasználta a vendégek hatalmas védekezési hibáját és okosan tekert a hálóba. A vezetés után sem sokat változott a játék képe. Az egyetemisták irányítottak, de igazi folyamatos játék nem alakult ki.

A fordulás után küzdött a Kistarcsa az egyenlítésért, de rengeteg hibával játszottak, illetve minden lehetőségüket elpuskázták. Nem volt túl magas a színvonal, nem is volt meglepő, hogy kevés gól született. A mérkőzés második góljára a hajráig kellett várni. Ekkor egy gyors hazai kontra végén Fehér centerezett középre, ahol Andorka sután ért a labdába, de szerencséjére így is begurult az üres kapuba. Mivel csak öt perc volt hátra, arra lehetett számítani, hogy a Kistarcsa leviszi kapusát, de nem így történt, próbáltak négy a négy ellen szépíteni, de a hazaiak kapusa több szép védést is bemutatott. A meccs a 38. Percben dőlt el végképp. Egy labdaszerzés után Dudás és Lipl játszották üres kapuig a helyzetet, és utóbbi nem hibázott, beállítva a 3-0-és végeredményt.

Az egyetemisták hozták a kötelezőt, amivel megelőzték három ponttal a Nyírgyulajt és felléptek a nyolcadik helyre. A Kistarcsa továbbra is pont nélkül, de talán ami aggasztóbb, hogy közel 120 perce nem tudtak gólt szerezni, ami elég kiábrándító.

TFSE-BESTRONG – KISTARCSA FUTSAL 3-0 (1-0)