Hosszú szünet után ismét győzni tudott a Nyírgyulaj
2018.11.27 | 12:04

Már a mérkőzésre készülés is nagy elszántsággal indult, hiszen a bajnokságban  zsinórban 8 vereség terhelte a Nyírgyulaj számláját. A lelátó újra megtelt a még bizakodó szurkolókkal és milyen jól is tette, aki  kilátogatott a derbire. Az első 5 perc szinte már rutinszerűen nehezen indult a hazai csapatnak, s a vendégek letámadása is meglepte őket, de most sikerült egyenesbe lendülni és helyenként remekül játszani. Mindkét csapat bátran próbált támadni, hiszen sereghajtóként állnak a tabellán. Viszont az utolsó momentumok, mindig pontatlanra sikerültek, vagy egy-egy jó védekezésnek köszönhetően nem sikerült eredményesnek lenni. Aztán egy jól begyakorolt figurát végigjátszva Siska Gergő adott sakk-mattot a csömöri hálóőrnek. Az első játékrészben kevés,de annál nagyobb lehetőségek adódtak,  melyeket egyik fél sem tudott befejezni.

927ff76a-2bc7-457b-814c-941d907ccfc5A második félidő első igazán nagy helyzete Orosz Dániel remek cseléből indult ki, majd Tóth Bencének passzolt, aki jó helyzet felismeréssel középre passzolt Nagy Bencének, aki esélyt sem adott a védésre.  2-0-ás állásnál a Csömör 5-4-es felállásra váltott, de a hazaiak fegyelmezett védekezésének köszönhetően, nem jártak sikerrel, sőt hibát vétettek. A 35. percben egy oldalberúgás ítéletét Fischer hevesen véleményezte, amiért azonnali piros lap lett a jutalma. A nyírgyulaji alakulat pontot tehetett volna az eredményre 4-3 elleni játékban,de Siska Gergő két nagy helyzetet is elvétett. A vendégek kiegészülve újra a vészkapus megoldást alkalmazták, az idő szűke miatt sok kockázatot vállaltak, ám  eznem ment hiba nélkül. Sánta Attila szerzett labdát, amit Anton Klushyn saját térfeléről az üres kapuba passzolt, ezzel beállítva a 3-0 végeredményt.

Nyírgyulaj KSE - Rubeola FC Csömör 3-0 (0-0) Nyírbátor, 18 óra 350 néző Játékvezetők: Szűcs, Szabó, Forgács

Nyírgyulaj KSE: Pallai - Klushyn, Sánta, Siska, Vass Cserék: Dobó (K) Szabó, Tóth, Kántor, Gömze, Pazonyi Sárga, Orosz, Nagy Vezetőedző: Lovas Norbert

Rubeola FC Csömör: Varsányi - Nehéz, Maruzsi, Husz, Józsa Cserék: Tősér, Beke, Dauner, Viz, Várkonyi, Németh, Varsányi B, Miletics, Ficher Vezetőedző: Takó Csaba

Gólszerzők: Siska (10), Nagy (26) Klushyn (39)

Sárgalap: Nehéz, Miletics

Kiállítva: Fischer

43232189_341603509739265_4559871636047659008_nLovas Norbert: - Helyenként jól futsalozva, sikerült itthon tartani a 3 pontot. Gratulálok a játékosoknak sokat dolgoztak a sikerért!!

Takó Cs.Takó Csaba: - A “régi szép” szentesi estéket idézte ez a mérkőzés... Kicsit olyan érzésem van, hogy felesleges a két csapatnak bemelegíteni, pályára lépni, küzdeni, hiszen az eredmény csak nem lehet kérdéses egy percig sem... Nem igazán értem, hogy fordulhat elő 2018-ban, hogy egy adott csapat 6 hazai mérkőzéséből 4 alkalommal is ugyanaz a játékvezető közreműködik. A kiállítások és az állítólag elhangzott szidalmak valóságtartalma ezek után talán nem csak számomra kétségbe vonható... Nem szeretném viszont elvenni a hazaiak érdemeit, mert sokat tettek a győzelemért, így gratulálok nekik. Sajnálom, hogy ilyen irreális körülmények között kellett megmérkőznünk egymással!